Dictionarul viselor

Options Dictionarul viselor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TheSunflowerFairy
Postat: Sunday, February 28, 2010 10:54 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ingerash multumesc mult.pupici
Imi plac mult fairies avem si o colectie la prima fetita i-am cumparat cate o zanisoara pt fiecare luna din primul an, acum stau insirate frumos pe semineu. La a doua fetita nu am mai reusit sa luam, dar am zis ca trebuie sa aiba si ea colectia ei.
Avem fetite de aproape aceeasi varsta, fetita mai mare a facut 3 ani jumate pe 21 feb anu asta si mai am ceva in comun cu fetita ta, numele, tot asa ma cheama si pe mine. ras
Inca o data multumesc mult.
Despre copii ce stii? Eu stiam ca daca visezi fetita mica nu e de bine, dar baiat e ok, da nu is sigura daca asa e.
sweet angel
Postat: Sunday, February 28, 2010 11:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
asta stiu ca spunea mama mea ca fetitele nu sunt bune in vis,prevestesc cevs rau, baietii in vis sunt buni
ps -chiar e frumos orasul este un topic care se numeste siena si am pus poze din oras.
ingerash
Postat: Monday, March 1, 2010 12:54 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
TheSunflowerFairy wrote:
Ingerash multumesc mult.pupici
Imi plac mult fairies avem si o colectie la prima fetita i-am cumparat cate o zanisoara pt fiecare luna din primul an, acum stau insirate frumos pe semineu. La a doua fetita nu am mai reusit sa luam, dar am zis ca trebuie sa aiba si ea colectia ei.
Avem fetite de aproape aceeasi varsta, fetita mai mare a facut 3 ani jumate pe 21 feb anu asta si mai am ceva in comun cu fetita ta, numele, tot asa ma cheama si pe mine. ras
Inca o data multumesc mult.
Despre copii ce stii? Eu stiam ca daca visezi fetita mica nu e de bine, dar baiat e ok, da nu is sigura daca asa e.

computerlove computerlove computerlove Frumos numehearts coeur Madalina,La multi ani,de 1 Martiefloare2 flowers In mod sigur se umple casa de flori la voi,fiind 3 fete ale tateiras dance
Fetitele in vis nu sunt neaparat ceva rau,pot fi raspunsuri din subconstient.Foarte importanta este ipostaza in care se afla.
TheSunflowerFairy
Postat: Monday, March 1, 2010 9:32 AM

Lia.lavinia ms de raspuns.pupici
Da e superb am vizita mai multe de prin zona da Siena mi-a intrat la inima.hearts
Ingerash multumesc mult la fel si voua. pupici Eu iubesc florile mai ales cele de primavara, zambile, frezii, ghioceii, superbe. floare3
Btw am vazut ca esti in uk, in ce zona, if you don't mind me asking?floare2
shirel
Postat: Tuesday, March 2, 2010 10:56 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
TheSunflowerFairydaca visezi ca ti-a cazut un dinte simbolizeza ca ai sa ai ceva probleme cu sanatea,cum te-ai putea raci sau ar fi indicat sa-ti faci ceva analize,ai un organism mai sensibil cred ca in perioada asta deci atentie multa la sanatate.computerlove computerlove
ingerash
Postat: Tuesday, March 2, 2010 11:10 AM

TheSunflowerFairy wrote:
Lia.lavinia ms de raspuns.pupici
Da e superb am vizita mai multe de prin zona da Siena mi-a intrat la inima.hearts
Ingerash multumesc mult la fel si voua. pupici Eu iubesc florile mai ales cele de primavara, zambile, frezii, ghioceii, superbe. floare3
Btw am vazut ca esti in uk, in ce zona, if you don't mind me asking?floare2

Sunt in Irlanda de Nordpupici Tu?
TheSunflowerFairy
Postat: Wednesday, March 3, 2010 4:19 PM

Shirel ms mult de raspuns. Am sa fiu mai atneta sa vad ce si cum.pupici
Ingerash Herts, England.pupici Nu am fost niciodata in Irlanda de Nord, am fost odata rapid pana in Dublin la un botez dar cam atata, oricum dupa ce mai cresc fetele si ne luam masina am zis ca facem un tur in Irlanda.
ingerash
Postat: Wednesday, March 3, 2010 5:10 PM

TheSunflowerFairy wrote:
Shirel ms mult de raspuns. Am sa fiu mai atneta sa vad ce si cum.pupici
Ingerash Herts, England.pupici Nu am fost niciodata in Irlanda de Nord, am fost odata rapid pana in Dublin la un botez dar cam atata, oricum dupa ce mai cresc fetele si ne luam masina am zis ca facem un tur in Irlanda.

Superb in Angliahearts Neaparat sa mergeti in Portrash,Portstewartdance cand veniti in Irlanda,o sa-ti placa garantat.

Am visat ca era soare,cald,eram undeva la o fereastra si ma uitam la un drum,lung lung,langa drum erau munti si dealuriangel
myha84
Postat: Wednesday, March 3, 2010 5:33 PM

Intrat: 2/6/2009
Postari: 2162
Locatia: Baia Mare
Eu am visat acum vreo 2 nopti ca venea farsitul lumii si azi povestind cu sora mea imi spunea ca si ea a visat ca a venit sfarsitul lumii si ca eu am muritpale .Oare ce sa insemne?
t-mihaela
Postat: Wednesday, March 3, 2010 5:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Fetelor, i-am visat azinoapte pe parintii lui Kaze care sunt morti amandoi, treceau strada brat la brat aici in intersectia noastra,erau imbracati in haine negre obisnuite pentru batrani dar parca un pic de bune, erau gatiti de zile mari ...mi se furnica pielea ,ce o mai fi pale
ingerash
Postat: Wednesday, March 3, 2010 7:26 PM

myha84 wrote:
Eu am visat acum vreo 2 nopti ca venea farsitul lumii si azi povestind cu sora mea imi spunea ca si ea a visat ca a venit sfarsitul lumii si ca eu am muritpale .Oare ce sa insemne?

Frica de schimbare este in cazul tau.Esti atasata de ceva s-au te-ai obisnuit cu o situatie si ti-e frica de schimbare.
In legatura cu sfarsitul lumii,am meditat si intr-adevar va fi un sfarsit,dar asupra materialului si o renastere spirituala,care deja se intampla.

Mihaela,visul tau are legatura cu trecutul.O situatie din trecut revine si trebuie incheiata.E ca un bumerangangel Faptul ca socri tai morti erau umbracati in haine inchise,negre nu este de bun augur.Va doresc numai bine si divinitatea sa va ocroteascacoeur
shirel
Postat: Wednesday, March 3, 2010 10:32 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
t-mihaela wrote:
Fetelor, i-am visat azinoapte pe parintii lui Kaze care sunt morti amandoi, treceau strada brat la brat aici in intersectia noastra,erau imbracati in haine negre obisnuite pentru batrani dar parca un pic de bune, erau gatiti de zile mari ...mi se furnica pielea ,ce o mai fi pale

Mihaela,ce pot sa-ti spun eu si asta fiindca tu esti ceea care i-a visat si fiindca ei apareau in haine inchise la culoare sfatul meu cel mai bun este ca sa dai ceva de pomana in numele lor(stiu ca tu nu prea crezi in deastea )dar pentru as gasi ei acolo unde sunt linistea sufletelor au nevoie aici pe pamant de cineva care sa-i pomeneasca si fiindca tu i-ai visat ar fi cazul ca tu sa faci ceva pentru ei .Deci daca cunosti pe cineva nevoias ajuta-l cu ceva pentru odihna sufletelor lor.computerlove computerlove computerlove si pentru linistea sufleteasca a ta.
t-mihaela
Postat: Thursday, March 4, 2010 5:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Multumesc fetelor de raspunsuri, Ingeras, sper sa nu fie o situatie urata din trecut dar daca ceva trebuie rezolvat o sa rezolv indiferent daca-mi place sau nu.Shirel,ma gandeam si eu la dat pomana chiar daca nu gasesc logica in asta ,Kaze da mereu pomeni pentru ei deci cred ca daca a fost vreun mesaj intr-adevar a fost pentru mine si nu pentru el..O s adau si eu ca n-o fi foc decat sa ma bantuie noaptea pale Ciudat, niste oameni pe care nu i-am vazut niciodata si care au murit la mai bine de 10 ani diferenta sa fie acum impreuna si sa nu ma lase pe mine sa dorm alcool
Mela
Postat: Thursday, March 4, 2010 5:27 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
eu l-am visat iar azi-noapte pe bunicul meu care a murit acum aproape 5 ani. se facea ca cineva mai tanar,un barbat,il cunosteam in vis dar nu stiu cine e,incerca sa-l loveasca si bunicul il lovea inapoi.eu m-am certat cu "batausul",apoi bunu' mi-a dat bani,am urcat intr-o masina scumpa,scumpa si gata visul.
Shirel,tu stii ca l-am mai visat odata,acum vreo 3-4 saptamani,atunci dansa,acum ce-o fi? oare
myha84
Postat: Friday, March 5, 2010 7:24 AM

Intrat: 2/6/2009
Postari: 2162
Locatia: Baia Mare
Ingerash thankyou computerlove computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed