diana.dmn

Profil: diana.dmn
Despre
Utilizator: diana.dmn
Nivel: Grupa mica
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Thursday, November 29, 2018
Ultima vizita: Tuesday, August 4, 2020 4:34 PM
Numarul de postari: 101
[0.01% din toate postarile / 0.16 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Friday, July 31, 2020 6:28 PM
Merry89 wrote:
De?i nu prea mai speram, HCG s-a dublat în ultimele 48h. A crescut de la 92,4, la 194. Hilar
Am vorbit la clinica ?i mi-au recomandat sa nu mai fac nicio analiza, ca îmi induc un motiv de stres. Asa ca o sa încerc sa stau cumin?ica pana la prima eco.

Ce vesti bune! Sarcina usoara sa ai Cheek Kiss
Postat: Friday, July 31, 2020 9:09 AM
Blondyb wrote:

Super!
Ai putea sa imi spui si cat costa inseminarea la domnului dr.? Aprox macar? Multucoeur si sa fie cu ochisori!!

Inseminarea e 1300 lei (este inclusa si preparea spermei in pret). Plus 500 lei testele covid PCR. A, si mai sunt necesare niste analize pt sot: hiv, hepatite, etc (in jur de 200 lei) -valabile vreo 6 luni. Plus se mai adauga costurile ecografiilor de monitorizare si analizele hormonale.

Sa fie cu ochisori si la tine, ca vad ca ai zis ca ai ovulat si poate nu mai e nevoie sa ajungi la iui. Cheek Kiss
Postat: Thursday, July 30, 2020 8:43 PM
Mihaela14 wrote:
Succes fetelor cu iui, sa fie lipicio?i! Clap

Multu' Cheek Kiss Miha, te-am mai citit la gravidute. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin atatea. Iti doresc multa putere si ca bebe sa stea cat trebuie la caldurica.
Postat: Thursday, July 30, 2020 8:27 PM
pintescuv wrote:

Bafta, Diana! Doamne ajuta sa fie bine! Sa iasa doua liniute dupa 12 zile. Cheek Kiss
Astazi am facut si eu a doua inseminare.
Ieri am fost la monitorizare, eram in ziua 9 si aveam un folicul de 24mm, iar endometrul avea o grosime de 11.9. Mi se pare ca am ovulat foarte devreme, dar probabil ca m-a ajutat si Gonal-ul.
Medicul mi-a spus sa nu mai fac Ovitrelle, asa ca de dimineata am facut IUI, la recomandarea lui.

Sper sa fie bine de data asta...

Doamne ajuta sa fie bine! Cheek Kiss Si la mine au crescut mai repede foliculii de data asta. Eu in z11 am facut iui.
Postat: Thursday, July 30, 2020 8:24 PM
carlita wrote:

Am si eu un feeling bun pt tine! De acum te asteptam vestea cea mare! majoreta majoreta majoreta

PS: ai mai repetat testul PCR inainte de inseminare?

Cheek Kiss

Da, a trebuit sa repet si eu si sotul testul. Practic l-am facut de 2 ori intr-o luna, pe 1 si pe 29 :))
Postat: Thursday, July 30, 2020 8:19 PM
Blondyb wrote:

Diana bafta Angel
Eu te astept sa îmi spui despre procedura, ma bate gandul si nu stiu cum functioneaza, unde si cumm tot! ??
Iti tinem pumnii

Multumesc. Cheek Kiss eu am facut iui la origyn cu dr Maftei. Medicul a decis sa facem stimulare usoara asa din z3-z7 am luat letrozole + eco de monitorizare + dozare estradiol si lh. Cand am avut 1-2 foliculi mari am facut injectia de declansare (pregnyl) si la 37 ore am facut inseminarea.
Postat: Thursday, July 30, 2020 7:52 AM
Multumeeesc! Sunteti dragute grup
Postat: Wednesday, July 29, 2020 6:38 PM
Multumesc fetele! Hands
Postat: Wednesday, July 29, 2020 6:12 PM
carlita wrote:

Nahhh, ca te-ai linistit pt 1 luna! Lol Si eu care speram sa urmaresc procedura la tine sa stiu ce ma asteapta ... DAr nu se stie ce va fi, vom vedea ce noi restrictii vor fi de luni incolo ... Mie cam pe 7 ar trebuie sa-mi vina. Buddy1

Diana.dmn, tu ce faci? Ai inceput o noua stimulare?

Tocmai urmeaza sa intru pt inseminare! Hilar Sa imi tineti pumnii! Simt ca va fi bine! coeur
Subiect: Clubul aspirantelor - 81
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:35 PM
Andreeax wrote:
Buna fetelor! Spuneam ca “menstra” mea a fost ciudata luna asta. Aseara am avut ceva simptome ciudate ?i de?i am avut menstrua?ie la timp mi-am facut un test de sarcina care a ie?it pozitiv. Azi am recoltat beta ?i progesteron . Numerele arata avort menstrual,nu?

https://ibb.co/Q9DVNqH

Off, imi pare rau. pale