Deseneaza cea mai frumoasa rochie de mireasa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Wednesday, May 2, 2012 10:03 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Tema concursului "Deseneaza cea mai frumoasa rochie de mireasa!" :
EGMONT ti-a pregatit o noua serie încantatoare cu printesele Disney. Vei avea ocazia sa participi la cele mai frumoase nunti regale, sa traiesti emotia pregatirilor si sa treci printr-o multime de peripetii alaturi de eroinele tale preferate. Primele doua titluri ale seriei sunt: ’Nunta regala a lui Rapunzel’ si ‘Nunta regala a Tianei’, urmand sa apara: ‘Nunta regala a lui Belle’ si ‘Nunta regala a Cenusaresei’.

In ‘Nunta regala a lui Rapunzel’ te vei distra copios urmarindu-i pe calul Max si cameleonul Pascal in incercarea disperata de a recupera inelele care zboara dupa stranutul zdravan al lui Max. Si toate acestea, in timp ce Rapunzel si Finn se casatoresc!

‘Nunta regala a Tianei’ te poarta prin toate etapele unei nunti: conceperea rochiei de mireasa, stabilirea meniului de nunta cat si pregatirea muzicii. Sa nu uitam de alegerea obiectelor care insotesc orice mireasa: un obiect vechi, unul nou, unul imprumutat si unul albatru. Afla in aceasta povestioara minunata ce alege Tiana pentru nunta ei!

Regulamentul concursului "Deseneaza cea mai frumoasa rochie de mireasa!" :
Fiecare membru inscris in concurs trebuie sa posteze unul sau mai multe desene cu rochia de mireasa pe care fiecare copil si-o imagineaza pentru printese.

Se pot incarca mai multe desene.

Nu pot participa la concurs si vota decât membri forumului care au mai mult de 50 de postari, inscrisi inainte de 1.05.2012. Perioada de inscriere : 2.05 - 13.05.2012.
Perioada de votare : 14.05 - 16.05.2012

Premiile concursului
Vor fi premiate cele mai frumoase 2 rochii de mireasa. Premii:

1 x cartea ‘Nunta regala a lui Rapunzel’
1 x cartea ‘Nunta regala a Tianei’

Sponsorul concursului
Editura Egmont Romania este lider pe piata de carti si reviste pentru copii, fiind detinatoare a drepturilor de publicare in Romania sub licentele celebrelor companii: Disney (Princess, Masini, Winnie de Plus, Tinkerbell, Clubul lui Mickey Mouse, etc), Mattel (Barbie, Hot Wheels, Monster High), Sanrio (Hello Kitty), Hasbro (My Little Pony, Transformers), Turner Entertainment (Tom si Jerry), HIT Entertainment (Thomas), Ludorum (Chugginginton), etc.

Puteti afla mai multe de pe pagina concursului.
aurishta
Scris: Thursday, May 3, 2012 2:13 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
scratch Am o nelamurirescratch Rochiile trebuie desenate de copii sau de parinti? Intreb fiindca scrie :rochia de mireasa pe care fiecare copil si-o imagineaza pentru printese.
Tzepii
Scris: Thursday, May 3, 2012 2:19 PM

aurishta wrote:
scratch Am o nelamurirescratch Rochiile trebuie desenate de copii sau de parinti? Intreb fiindca scrie :rochia de mireasa pe care fiecare copil si-o imagineaza pentru printese.

De copii ras

Corect, era :
Fiecare membru inscris in concurs trebuie sa posteze unul sau mai multe desene realizate de catre copiii lor cu rochia de mireasa pe care fiecare copil si-o imagineaza pentru printese.
aurishta
Scris: Thursday, May 3, 2012 2:21 PM
Nivel

Multumeschail
petronela_gav
Scris: Friday, May 4, 2012 10:12 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/5/2009
Sa vedem daca Darius vrea sa deseneze o rochie de mireasabounce E o tema "de fetite" cum zice el.
Tzepii
Scris: Friday, May 11, 2012 2:14 PM

Nu avem nici o artista ?
aurishta
Scris: Friday, May 11, 2012 2:19 PM
Nivel

Am eu douaras ,o sa pun niste poze mai tarziubounce
victoria1
Scris: Sunday, May 13, 2012 9:55 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Artistele mele auzind de concurs au anceput a desena azidance ,pe Beatrice nu o mai puteam oprihohot hohotNu leau colorat(rochitele de mireasa sunt albe)ras .Si Robi a desenat doar ca nu puteam sa ami dau seama,sunt rochite sau doar accesoriihohot hohot

victoria1 attached the following image(s):
bia.jpglavi1.jpglavi2.jpgbia1.jpgbia2.jpg

AdrianaC
Scris: Sunday, May 13, 2012 10:49 PM

Si Alice a pregatit o rochita de mireasa pentru Rapunzel.

Bine ca mi-am adus aminte sa o postez, ca ea mi-a dat-o de mult, dar am uitat ras

Petronella
Scris: Monday, May 14, 2012 7:54 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/14/2010
Felicitari artistelor! Sunt superbe desenele voastre! cool
aurishta
Scris: Monday, May 14, 2012 8:43 PM
Nivel

Offf,am uitat sa pun pozele si am depasit termenulcry Nu-i nimic, felicitari micilor desenatorinewclap newclap asteptam votarea!topai topai
victoria1
Scris: Monday, May 14, 2012 8:45 PM

Petronelacomputerlove Aurishtacomputerlove
dance asteptam decizia dance
AdrianaC
Scris: Tuesday, May 15, 2012 11:29 AM

Numai astazi si maine se mai poate vota, asa ca asteptam voturile voastre !pupici
andreeahana
Scris: Tuesday, May 15, 2012 11:38 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/18/2008
greu de votat dar totusi votul meu merge catre victoria1
victoria1
Scris: Tuesday, May 15, 2012 11:47 AM

Andreeahana mersi pentru votiloveyou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.