Chestionar intrebare: Ati suferit/suferiti de depresie post-partum?
Alegere Voturi Statistici
Da 19 70%
Nu 8 29%

Depresia post-partum
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Scris: Tuesday, March 10, 2015 5:44 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Kali, multumesc si aici! coeur
Daca ma crezi, pana si noaptea visez spitale... fumeaza Greu, greu.
bereea
Scris: Tuesday, March 10, 2015 6:47 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Te inteleg , Liz, si eu aveam cosmaruri dupa nastere. Te pup si ma rog sa depasesti starea asta cat mai repedeCheek Kiss
Anelise
Scris: Tuesday, March 10, 2015 7:20 PM
Nivel

Bereea, multumesc mult! Cheek Kiss Incerc sa-mi gasesc ocupatii, activitati, dar efectiv nu reusesc sa ma concentrez si iar imi zboara gandurile aiurea...
Maine am programare si la un alt medic pentru ca sunt tot mai convinsa ca toate celelalte probleme de sanatate aparute sunt pe fond psihic. Abia astept sa fac si analizele de sange joi ca sigur, sigur sunt si anemica rau...
sousourel
Scris: Tuesday, March 10, 2015 9:47 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Anemia este ceva destul de firesc dupa sarcina. Ia regulat fier, dimineata, dar sa iei cel putin o luna.

Primul bb isi destabilizeaza mama destul de tare. Iti ravaseste viata si starea de sanatate. Din fericire este trecator.

Multa sanatateCheek Kiss
ingerash
Scris: Tuesday, March 10, 2015 10:04 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Anelise,anemia da stari de astea,plus lipsa de vitalitate.Pe langa pilula de fier serveste zilnic suc de portocale,macar un pahar.
Anelise
Scris: Friday, March 13, 2015 9:01 AM
Nivel

Sousou, stiu ca trebuie sa iau fier, dar pana nu rezolv problema cu stomacul nu pot pentru ca eu aproape ca nu mananc nimic... A, si e al doilea bebe. coeur Te pup! Cheek Kiss
Ingerash, multumesc pentru sfat si pupici! Cheek Kiss
sousourel
Scris: Friday, March 13, 2015 9:44 AM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
No, pai atunci e clar! E greu la inceput cand bb are maxima nevoie de tine, iar celalalt nu ar ceda nimic din mamiras Partea buna este ca toate trec. Nu te lasa la starile negre, uita-te dimineata pe geam si te bucura de o raza de soare, apoi de un zambet al copiilor. De lucrurile mici. Putin cu putin se aduna mult.

Nu stiu ce e cu stomacul tau, dar ca una care a ajuns la spital din cauza anemiei, iti spun ca e musai sa il iei (fierul).Curaj!coeur
aurishta
Scris: Friday, March 13, 2015 9:54 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
Anelise, Cheek Kiss Cheek Kiss
Fierul merge si injectabil, daca e musai si anemia e serioasa! Eu am fost mai demult in situatia asta!
shirel
Scris: Friday, March 13, 2015 12:37 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
aurishta wrote:
Anelise, Cheek Kiss Cheek Kiss
Fierul merge si injectabil, daca e musai si anemia e serioasa! Eu am fost mai demult in situatia asta!

Si chiar se simpte adica te pune pe picioare.Si eu am fost in cazul asta sau cel putin am ales calea injectabila .
alexandrabogdan
Scris: Friday, March 13, 2015 2:03 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/17/2008
shirel wrote:

Si chiar se simpte adica te pune pe picioare.Si eu am fost in cazul asta sau cel putin am ales calea injectabila .

si eu tot injectabil
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.