Profil: Dellialilliana
Despre
Utilizator: Dellialilliana
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, August 17, 2022
Ultima vizita: Friday, September 30, 2022 9:57 PM
Numarul de postari: 50
[0.00% din toate postarile / 1.09 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Eroare saptamani de sarcina
Postat: Thursday, September 29, 2022 7:09 AM
Vey wrote:
Multumesc mult,c'è cuvinte frumoase!
Iti doresc muuulta santate si bebè sanatos care nu va intarzia sa apara. Sunt sigura

Frumoase și adevărate! Mulțumesc, Doamne ajuta !

Eu:37
AMH 1.30
HSG 03.08.2022 Rezultat: trompe cu permeabilitate normală.
Tratament eu: Normens, Detrical 2000, Vitamina E.
El:29
Astenozoospermie ușoară
Tratament Profertil 2/zi.
TTC Martie 2021.
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, September 28, 2022 10:59 PM
Da, așa este..

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 10:23 PM
Vey wrote:
Vai c'è rau imi pare!
Cum e viata asta😒
Ti l ai dorit?
Iti multumesc din tot sufletul,era cat pe c'è sa fac o gafa si sa ii spun fiindca nu mi se parea corect sa ascund aceste banuieli in conditiile in care el Este foarte atent cu mine si are grija sa imi satisfaca toate poftele (eu crezand ca nu le merit)
Scuze ptr toate insistentele mele de disperare.
De azi datorita tie voi dormi linistita si ma voi bucura alaturi de El.multumesc din toata inima!

Normal ca mi l-am dorit din tot sufletul și o sa lupt în continuare pana nu mai pot. Nu fă nici o prostie și indiferent ce ai făcut în trecut sa știi ca a fost alegerea ta și ai făcut ce trebuia la momentul respectiv! Nu te învinovății de nimic și normal ca meriți tot și mult mai mult. Apreciaza-te pe tine, e viata ta pana la urma si de acum înainte și a copilului tău, elimina stresul, nu te mai gândi la prostii și fi sigura ca tatăl copilului este cel de lângă tine, ai grija de tine si bucura-te de toate câte ti le-a dat Dumnezeu, pentru ca le meriți. Multe se schimba în viata,oameni care intra in viata ta si care ies dintr-un anumit motiv, valorează-te și ai grija de puiul tău și nu uita sa îți apreciezi și tatăl copilului dacă zici ca merita. Sa fi sănătoasă alături de familia ta, ma bucur ca te-am liniștit și ajutat cât am putut, fi fericita mami!

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 9:45 PM
anna96maria wrote:

De obicei ai dureri la menstruatie? Foarte mari? Si eu aveam...mereu...groaznice..cateodata ma duceam in genunchi la baie, atat de rau.Si vreau sa iti spun ca am luat aspenter, doar 1 pe zi, pentru ca doream sarcina, dupa cum stii, si in ultimele luni, nu mai aveam aceeasi intensitate de durere.Chiar era ciudat, mai ales ca ma pregateam cu plasturi pentru durere de la barza, cu ceaiuri, cu no-spa, ibuprofen etc. Nu stiu daca are legatura cu trombofilia pe care o am, dar de cand am luat aspenter, durerile au fost suportabile!

Tu ti-ai facut analizele de trombofilie?Cheek Kiss

Nu mi-am făcut analizele de trombofilie ca inca nu mi s-a solicitat sa le fac dar cu siguranță asta urmează. Am dureri menstruale, nu pot sa zic ca exagerat de mari, pentru ca probabil m-am obișnuit cu ele de 24 de ani :), dar ibuprofenul îmi ia toată durerea, nu cred ca as putea fără el, altceva nu functioneaza la mine.De când iau normens pot sa zic ca au scăzut și durerile foarte mult. Tot timpul am avut sindrom premenstrual de aceea si stiu cand imi vine ciclul si foarte regulat. Am luat aspenter de o săptămână și probabil o sa continui pentru ca rău nu cred ca are ce sa îmi facă. Chiar sunt curioasa de analize cum vor ieși, cele de trombofilie zic.

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 5:23 PM
anna96maria wrote:

Cu siguranta a fost biochimica.Ma bucur ca esti puternica.Ai simptome de menstruatie? Ti-a trecut starea de rau?

Chiar azi am început pe la amiaza cu intepaturi si pete maronii , rosu închis spre negru, acum deja încep durerile și calvarul ... dar totuși e bine ca vine natural.
Capul sus și înainte. Sunt rezistenta la "palmele" vieții!

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 5:19 PM
Stai linistita și în privința ultimei menstruații dacă a fost mai scurta, e normal, și la mine ultima menstruatie a fost foarte scurta și slaba cantitativ și a durat maxim 3 zile în comparatie cu altele care ma țin 4-6 zile și mult mai abundente și chiar atunci s-a întâmplat sa se prindă insa eu din păcate pierd sarcina in prezent fiind una biochimica adică s-a oprit din evoluție înainte sa fie vizibila la ecograf. Am mai auzit si de la alte fete la fel, ca au rămas insarcinate atunci când menstruatia a fost mai slaba, probabil atunci ovulația este mai calitativa. Sarcina ușoară! Cheek Kiss

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 2:38 PM
anna96maria wrote:

Buna! Ce mai faci? Cum esti??? Ai repetat HCG? Ce vesti ai?
Am vazut ca nu ai scris deloc de cateva zile.

Pai nu am mai scris că tot asimilez situația încă, a scăzut hcg, luni am avut 46 deja... cel mai sigur este o sarcina biochimica pentru ca s-a oprit undeva între 15 și 19 DPO. Aștept menstruatia in cel mai fericit caz si vineri am programare pentru soluții pe mai departe. Cheek Kiss

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 2:06 PM
Linisteste-te ... vârsta sarcinii se calculează de la data primei zi a ultimei menstruații. Dacă tu ai avut menstruatia pe sfârșitul lunii iunie , este clar ca în iulie a avut loc ovulația și ați prins momentul! Felicitări, sunteți niște norocoși! Copilul este al bărbatului cu care te-ai iubit în luna iulie fără nici o îndoială, sa fiți fericiți, multa înțelegere și bebe sănătos!!
În funcție de ovulatie care poate sa fie mai devreme sau mai târziu între menstruații, ai putut rămâne cu actul sexual din data de 4 sau cu cel din data de 12. Dar este clar ca atunci ai rămas dacă ecografic ai 13 săptămâni +5 zile. Și nu te mai stresa ca nu e bine pentru bebe! Cheek Kiss

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Wednesday, September 28, 2022 8:28 AM
După data ultimei menstruații vârsta sarcinii este corecta și este clar ca implantarea a avut loc după ultima menstruatie (13 săptămâni + 5 zile, nu?) ,dacă e asa eu zic să nu ai îndoieli in privinta tatalui doar daca ai avut relatii si cu alt barbat dupa ultima menstruatie. Sarcina usoara si la termen!

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.
Postat: Saturday, September 24, 2022 2:01 PM
MissyAM wrote:

Sarcina a fost resorbita de catre organism. A fost, de fapt este inca un proces lung si epuizant. Nici acum dupa o luna, hcg-ul meu nu a ajuns inca la zero insa din fericire am scapat de pericolul ruperii trompei uterine si implicit de operatie...

Off.. bine ca ai scăpat de operație. Nu știu ce o fi la mine, eu nu pot sa zic ca nu am avut simptome, în ziua 11 DPO am avut dureri ușoare ca la menstruatie difuze nu doar intr-o parte, dar ușoare fără sa necesite medicație și spasme, furnicaturi sau cum sa le zic, pana în ziua 12 dimineața. Apoi pe parcurs am mai avut spasme. Ce am realizat deosebit fata de alte cicluri este ca încă după ovulatie am avut gaze multe, constipatie și pana în prezent la fel, digestia încetinită din câte am citit și e din cauza progesteronului și micțiuni destul de frecvente, plus pofte de carne când eu de obicei mănânc mai rar, sunt mai mult pe legume fructe de obicei și nu am mai putut bea cafeaua doar foarte foarte slaba și îmi era scârbă de ea,plus stari de greata. Am avut și sâni sensibil dar acum parca nu mai sunt și nici alte simptome nu pot sa zic ca mai am doar flatulenta a rămas. Probabil și ideea pe care deja mi-am implementat-o ca nu o sa fie bebe... habar nu am ... aaa si destule secretii cremoase , alb/crem, zilnic.

AMH 1.30
Astenozoospermie ușoară
TTC Martie 2021.