Deget de la picior vanat si umflat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Fluturas
Scris: Friday, August 24, 2007 10:11 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
Diana, sa te faci bine cat mai repede si sa treaca durerile.
Cristy
Scris: Friday, August 24, 2007 10:54 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
uff uff

Degetelul arata groaznic, imi inchipui ce durere.... pune comprese.. poate ajuta....pupici pupici pupici
Alina
Scris: Saturday, August 25, 2007 6:50 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Diana, degetul nu arata prea bine, fuguta la o radiografie. Sanatate maxima, angel !
AdrianaC
Scris: Saturday, August 25, 2007 12:35 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
fdianamaria wrote:
pentru ca eu azi am dat cu piciorul intr-un scaun la servici, atat de tare ca mi-au dat lacrimile, va prezit ce am avut in mai putin de-o ora....durerile persista groaznic!!!

PS Leut, asta e piciorul cu pricina...aialalta sic

Diana, ai grija mare si da-ti cu ceva acolo ! Eu am fost sfatuita sa pun gheata, sa pun foi de varza, lasonil...

Eu se pare ca l-am avut fisurat, dar chiar si dupa 1 luna inca nu mi-a trecut si nu pot sa il indoi. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca ma prinde toamna asa si trebuie sa pun pantofi sau adidasi uff
fdianamaria
Scris: Saturday, August 25, 2007 1:31 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
Uf, imi pare rau Adriana !!!
Fetelor, am fost cuminte si am ascultat de voi. Mi-am facut comprese cu gheata si seara l-am masat cu Lioton, desi m-a durut groaznic. Acum e mai ok, adica nu mai e asa de colorat. In plus, am reusit sa il misc, fara prea multe lacrimi. Sunt spre bine.
Sa aveti mare grija !!!! Nu de aspect imi fac griji, ci de durerile provocate si de urmarile ce pot aparea. Va dati seama ca nu sunt cu capul in nori si cu picioarele in gropi, dar chiar asa n-am mai patit niciodata.
Alina
Scris: Saturday, August 25, 2007 1:34 PM
Nivel

Inregistrat: 3/27/2006
fdianamaria wrote:
chiar asa n-am mai patit niciodata.

Cunosc pe propria-mi piele, am patit-o la mare, tragandu-l pe Tudor din fata unui leagan care era cat pe ce sa-l loveasca, mi-am lovt degetele de barele de sustinere a leaganului, am plonjat si eu si Tude pe nisip, am crezut ca mor, am plans instantaneu, nu ma puteam controla. plans plans Numai bine iti doresc.
Miri
Scris: Sunday, August 26, 2007 9:23 PM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2006
Diana, sper sa-ti treaca repede vanataile si durerea!Ai grija de tine!angel
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, April 8, 2008 11:17 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Am probleme cu unghia de la degetul mare. m-am impiedicat de prag vreo 3 zile in urma, era intuneric beznabanghead , unghia nu s-a rupt ci s-a dezlipit putin de la locul ei, are o culoare galben-vinetie puker si ma doare ingrozitor, degetul e putin umflat, nu pot calca pe el, de incaltat ma incalt cu adidasi (ceva dezastruos la serviciu), ce pot face?
Cristy
Scris: Tuesday, April 8, 2008 10:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
In primul rand sa te vada un doctor pupici

Oricum unghia doare pana se reface, poate un unguent pe baza de antibiotic?scratch
ingerash
Scris: Wednesday, April 9, 2008 6:00 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Cristy wrote:
In primul rand sa te vada un doctor pupici

Oricum unghia doare pana se reface, poate un unguent pe baza de antibiotic?scratch

Acum 4 ani m-am impiedicat de un prag si unghia mare de la piciorul stang mi sa ingalbenit si degetul era vanat si parca sageta.Am fost la doctor si mi-a dat un preparat de farmacie antibiotic.
Unghia mi-a cazut si a crescut alta,dar nu este la fel,trebuie sa merg la salon,creste incarnata si necesita ingrijire specialauff
Lilly of the valley
Scris: Saturday, April 12, 2008 10:52 PM
Nivel

A mai trecut oarecum, dar cred ca s-a infectat, supureaza (unguent cu tetraciclina am folosit, dupa ce am spalat in prealabil cu apa oxigenata), nu arata prea bine, inca ma mai doare.
am purtat o vreme adidasi, pe care ii urasc pt. ca transpir groaznic in ei. am apelat la o pereche de balerini decupati, arat superuff balerini albi si haine inkise la culoare
Laura
Scris: Monday, April 14, 2008 2:42 PM
Nivel

Inregistrat: 8/8/2006
Mariuta, multa sanatate flowers flowers flowers
Crynutzik
Scris: Tuesday, April 7, 2009 6:37 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
hei fetelor ce mai faceti? eu nu prea bine caci azi am jucat la ora de educatie fizica fotbal cu baietii si nu stiu ce am facut dar cumva am reusit sa imi lovesc degetul mare de la piciorul dreptbanghead banghead banghead !
pai acuma ma doare doar cand il ridic in sus sau il indoi tare de tot! si mi s-a si umflat putin!
acum ma dau cu KetoSpray sper sa imi treaca si sa nu fie ceva grav! voi ce credeti ca ar putea fi?
si pe deasupra sunt putin suparata si speriata caci vine mami acasa din strainatate acuma de paste caci la noi se poarta hainele osenesti care is foarte grele si tocuri inalte si baietzii vin la stropit etc! si eu poate risc sa imi pun piciorul in ghipsnervi tunete banghead please help me!
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, April 7, 2009 6:44 PM
Nivel

daca reusesti sa misti degetul inseamna ca nu e rupt, e doar luxat. dar mai bine mergi la un dr. ca altfel de ajutor noi nu iti putem oferi.
roxy_oxxy
Scris: Tuesday, April 7, 2009 7:10 PM
Nivel

Inregistrat: 6/11/2008
eu am dat cu piciorul in piciorul de la pat si am zis ca nu-i nimic..... dar a doua zi m-am trezit cu degetul mic umflat si vanat... ma durea cand calcam pe picior asa ca am fost la dr...... si surpriza osul era fisuratmaseluta maseluta ...... nu vreau sa te sperii dar pune gheatza si tine piciorul sus ptr a nu mai fi umflat si daca durerea persista mergi la dr..... sa ne anunti si pe noipupici pupici

PS: nu ti-l pune in ghips ptr ca nu vor reusi dar iti vor pune bandaj daca este osul fisurat
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.