De luat aminte - cum se rapesc copiii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Thursday, February 13, 2014 1:02 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Dureaza doar o secunda sa ademenesti un copil. Mai bine stati atenti mereu, pentru un moment de neglijenta poate urma o viata plina de regrete:

kali
Scris: Thursday, February 13, 2014 1:50 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Cray Cray Cray
Cred ca asta e cea mai mare frica a parintilor - pe langa cea legata de boli. Doamne fereste!
TatyKS
Scris: Thursday, February 13, 2014 1:56 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2006
Chiar ingrijoratorpale .
Avem discutii mereu despre asa ceva si cum ar trebui sa se comporte , doar ca nu stiu cum ar reactiona intr-adevar la ceva de genul. Acum numai merge cu acadea ca e mai mare , dar sunt alte metode si pentru varsta lor . Groaznic ce pasiuni au unii oameni !

Asa e Oana ! Doamne fereste !Hands
marivic
Scris: Thursday, February 13, 2014 3:13 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Cumplit,....o secunda de neatentie....iti da peste cap intreaga existenta....pale
endy
Scris: Thursday, February 13, 2014 5:30 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/8/2010
Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva !
Kmy
Scris: Thursday, February 13, 2014 8:54 PM
Nivel

Inregistrat: 9/13/2006
Cumplit , nici nu pot sa-mi inchipui atata suferinta pale . Dupa ce vad clipuri din astea ma gandesc ca o sa-l duc de manuta pana la 15 ani ...
copiidepoveste
Scris: Tuesday, March 18, 2014 3:58 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/13/2013
Este foarte bun filmuletul si ideea. Si in Romania se intampla atatea tragedii de genul acesta, iar in orasul meu a fost o targedie de genul asta mediatizata, nu vreau sa ma gandesc cate sunt necunoscute. Era vorba de o fetita de 11 ani dintr-un mediu sarac, cel care a comis niste fapte oribile era chiar tatal vitreg. Nu vreau sa continui, dar e ingrozitor cum exista asemenea exemplare. Mi-e teama si mie de situatii de genul acesta.
roxinthya
Scris: Tuesday, March 18, 2014 9:47 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
offf

Sa ne fereasca Dumnezeu.angel

Si noi ducem o campanie in sensul asta.
In sensul asta cica exista cateva metode sa previi acest lucru ingrozitor. Unul ar consta intr-un soi de card care se poate activa in supermarket-uri si apare imaginea puiului pe monitoarele din magazin + semnalmente, nume, varsta , etc.
Eu as fi in stare sa-i iau un soi de gps care sa i-l cos in hainuze , ghiozdan sau elastice de par.
Oare exista asa ceva? Crazy
copiidepoveste
Scris: Wednesday, March 19, 2014 10:34 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/13/2013
Nanny
Scris: Thursday, March 20, 2014 3:23 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Fetelor..gasind acest topic m-am gandit sa va povestesc pe scurt intamplarea recenta a unor cunostinte.S-a intamplat acum vreo 3 sapt! Tatal intrase intr-un oficiul posatal care se afla la parterul unui bloc. Fetita de 3 ani a ramas cu mama ei in fata acelui bloc, unde erau cativa copaci, iarba si fetita se juca linistita cu niste frunze, in iarba la nici 5 m de mama ei. Locul este destul de umblat, nu este la dos si nici la marginea orasului, trafic destul de intens. A un moment dat a venit o tiganca, a pus un prosop in capul fetitei, a insfacat-o in graba si a fugit. Mama ei disperata a alergat dupa ea, a prins-o de bluza i-a "aplicat" o metoda..adica un cot in gura...si a lasat aia copilul. In tot acest timp femeia ( mama fetitei) striga disperata dupa ajutor...Tiganca nu era singura avea vreo 2 complici dupa ea..insa au rupt-o la fuga...vazand ca nu le-a reusit manevra!
Logic parintii erau socati...cum in fractiune de secunda sa pateasca asa ceva???...au mers la politie sa faca reclamatie..au zis ca nu pot face nimic pt ca nu au dovezitNuStiu NuStiu NuStiu Apoi tot parintii au venit cu ideea sa ceara filmarea de la benzinaria din apropiere..ca poate una din camere a surprins momentul...credeti-ma ca nu e SF..chiar s-a intamplat! Maaare grija!!!
emanicole
Scris: Thursday, March 20, 2014 3:59 PM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
Doamne fereste Nanny, am ramas socata
bereea
Scris: Friday, March 21, 2014 10:19 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Stiu si eu o intamplare la fel de socanta de la o amica care lucreaza in Palermo.Era , impreuna cu mama fetitei, la un supermercat la cumparaturi.La un moment fetita de 7 ani nu se mai vede nicaieri.Au anuntat imediat responsabilul magazinului care a avut prezenta de spirit sa blocheze toate iesirile.Au gasit-o in baie, adormita si tunsa chel. Cei care au luat-o "au pregatit-o" ca sa o poata scoate din magazin fara zgomot.Nu le venea sa creada ca daca mai intarziau un pic isi pierdea copilul.
TatyKS
Scris: Friday, March 21, 2014 10:47 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2006
Nanny wrote:
Fetelor..gasind acest topic m-am gandit sa va povestesc pe scurt intamplarea recenta a unor cunostinte.S-a intamplat acum vreo 3 sapt! Tatal intrase intr-un oficiul posatal care se afla la parterul unui bloc. Fetita de 3 ani a ramas cu mama ei in fata acelui bloc, unde erau cativa copaci, iarba si fetita se juca linistita cu niste frunze, in iarba la nici 5 m de mama ei. Locul este destul de umblat, nu este la dos si nici la marginea orasului, trafic destul de intens. A un moment dat a venit o tiganca, a pus un prosop in capul fetitei, a insfacat-o in graba si a fugit. Mama ei disperata a alergat dupa ea, a prins-o de bluza i-a "aplicat" o metoda..adica un cot in gura...si a lasat aia copilul. In tot acest timp femeia ( mama fetitei) striga disperata dupa ajutor...Tiganca nu era singura avea vreo 2 complici dupa ea..insa au rupt-o la fuga...vazand ca nu le-a reusit manevra!
Logic parintii erau socati...cum in fractiune de secunda sa pateasca asa ceva???...au mers la politie sa faca reclamatie..au zis ca nu pot face nimic pt ca nu au dovezitNuStiu NuStiu NuStiu Apoi tot parintii au venit cu ideea sa ceara filmarea de la benzinaria din apropiere..ca poate una din camere a surprins momentul...credeti-ma ca nu e SF..chiar s-a intamplat! Maaare grija!!!

O clipa doar, de neatentie ar putea sa iti schimbe viata uff !
Tiganci spalacite care chipurile iti citeau in palma, am avut si noi o perioada pe langa parculetul blocului ... aveam oroare de ele. box2

Bere, ce povestesti tu ca au patit cunostintele tale, a fost cica, un caz si la noi in tara , in Kaufland ... s-a tot plimbat un asemenea mesaj pe facebook.

Doamne fereste !
kali
Scris: Friday, March 21, 2014 11:09 AM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Mesajul de pe fb nu e real.
Multe din aceste povesti sunt simpla fantezie iar unora le place sa intretina starea de panica. Nu spun... Doamne fereste!!!... dar...

http://danpandrea.ro/kaufland-rapire/
http://www.observatorulph.ro/voxpublica/31877-copil-rapit-la-kaufland-cum-fac-unii-bani-inoculandu-ti-spaima
http://adevarul.ro/news/bucuresti/politia-capitalei-zvonurile-despre-copiii-rapiti-lua-organele-false-intra-vezi-mesajul-facebook-ingrozit-parintii-1_50bde97f7c42d5a663cfd37c/index.html

etc...
etc...
bereea
Scris: Friday, March 21, 2014 11:35 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Din pacate cel de la Palermo e real. I s-a intamplat surorii tipei unde lucreaza fosta baby-sitter a Alessandrei.( ce exprimare!)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.