De citit, de rasfoit...chestii interesante gasite pe net
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Saturday, January 5, 2008 11:05 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Nici eu. Oricum, super tare replica hohot
S.ELENA
Scris: Sunday, January 6, 2008 12:23 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Tare!!!!!!hohot
raly
Scris: Sunday, January 6, 2008 9:39 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Sooooper!!hohot hohot hohot
felyy
Scris: Sunday, January 6, 2008 11:42 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/16/2007
cool
MNiko
Scris: Sunday, January 20, 2008 12:12 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Invatati-i pe copiii vostri aceste adevaruri

2008-01-10

Iluzia omenirii este ca nu suntem perfecti. Ca nu exista femeie ideala sau barbat ideal. Probabil toti suntem perfecti asa cum suntem. Toti suntem lectii de viata pentru cei din jurul nostru. Si doar daca nu am fi asa, nu am fi perfecti.

Probabil ca educatia, anturajul, societatea ne-au transformat in ceea ce nu suntem noi de fapt. Am devenit o imagine. O iluzie. O iluzie pe care putem s-o stapanim si s-o facem sa devina reala. Trebuie doar sa vrem sa facem asta. Sa devenim stapanii propriilor iluzii!

'Invatati-i pe copiii vostri aceste adevaruri:

Invatati-i pe copiii vostri ca nu au nevoie de nimic din afara lor pentru a fi fericiti si ca adevarata fericire se gaseste inauntrul lor.

Invatati-i acest lucru si ii veti fi invatat ceva maret.

Invatati-i pe copiii vostri ca esecul este o fictiune, ca fiecare incercare este un succes si ca fiecare efort duce la victorie si e onorabil oricum.

Invatati-i pe copiii vostri ca traiesc intr-o lume a abundentei, ca este destul pentru toata lumea si ca primesc cel mai mult atunci cand dau cel mai mult, nu atunci cand aduna cel mai mult.

Invatati-i pe copiii vostri ca nu exista conditii cand e vorba de iubire, ca nu trebuie sa-si faca griji ca ar putea pierde vreodata dragostea voastra sau a lui Dumnezeu si ca propria lor dragoste, oferita neconditionat, este cel mai mare dar pe care il pot da ei lumii intregi.

Invatati-i acest lucru si ii veti fi invatat un lucru maret.

Invatati-i pe copiii vostri ca a fi speciali nu inseamna a fi mai buni, a fi superiori, ci ca sunt doar diferiti pentru voi, fata de alti oameni.

Invatati-i pe copiii vostri ca pedepsele si consecintele nu sunt unul si acelasi lucru. Faptele si alegerile determina consecinte, nu pedepse.

Invatati-i acest lucru si ii veti fi invatat un lucru maret.'

Invatati-i pe cei mici aceste lucruri, nu cu cuvinte, ci cu fapte. Nu cu discutii, ci cu demonstratii de viata. Pentru ca asta va reprezinta. Asta ne reprezinta pe noi, ca oameni: iubirea! Si vom vedea, la sfarsit de drum, ca ceea ce conteaza pentru sufletul nostru este cine am fost, nu ce am facut! Putem folosi iluziile (ceea ce vrem sa fim, ceea ce vrem ca altii sa creada ca suntem) si ne putem redefini 'imaginea' (cum suntem noi de fapt).

Fiti stapanul iluziilor si hotarati: fara iluzii! Fara imagini false! Fara frici! Si abia atunci putem sa rasuflam usurati si fericiti!

Imaginea voastra exterioara corespunde cu imaginea interioara sau este doar o iluzie, o masca, un cliseu schimbator?

Cu drag,
Safari Sunrise

Sursa
mommy
Scris: Friday, May 16, 2008 4:42 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
miha76
Scris: Saturday, May 17, 2008 12:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/16/2007
Un site util elevilor si nu numai....http://proverbe-zicatori.com/
MNiko
Scris: Saturday, May 17, 2008 6:27 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mela
Scris: Saturday, June 14, 2008 10:50 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
mi se par foarte interesanti pantofii astia,nu stiu daca voi ati mai auzit de ei.

Pantofi reglabili pentru copii
Pantoful cu marime reglabila, numit INCHworm, este realizat cu tehnologia iFit, pentru extinderea in doua trepte, fiecare de cate o jumatate de numar. Pe partea laterala a talpii exista un buton care, odata apasat, declanseaza intinderea portiunii din mijlocul pantofului, confectionata din materiale speciale elastice. Pe talpa se mai afla si un indicator pentru a arata ce marime are pantoful.
Pantofii sunt rezistenti la orice fel de solicitari si vin in trei modele pentru copiii intre 3 si 10 ani. La un pret de 79$, pantofii reglabili merita toti banii, avand in vedere faptul ca pot fi purtati o lunga perioada de timp.

sursa
ingerash
Scris: Saturday, June 14, 2008 1:36 PM
Nivel

Inregistrat: 1/17/2008
sami wrote:
mi se par foarte interesanti pantofii astia,nu stiu daca voi ati mai auzit de ei.

Pantofi reglabili pentru copii
Pantoful cu marime reglabila, numit INCHworm, este realizat cu tehnologia iFit, pentru extinderea in doua trepte, fiecare de cate o jumatate de numar. Pe partea laterala a talpii exista un buton care, odata apasat, declanseaza intinderea portiunii din mijlocul pantofului, confectionata din materiale speciale elastice. Pe talpa se mai afla si un indicator pentru a arata ce marime are pantoful.
Pantofii sunt rezistenti la orice fel de solicitari si vin in trei modele pentru copiii intre 3 si 10 ani. La un pret de 79$, pantofii reglabili merita toti banii, avand in vedere faptul ca pot fi purtati o lunga perioada de timp.

Indicati pentru Ionut,ii creste piciorul foarte repede.
S.ELENA
Scris: Monday, June 16, 2008 12:19 AM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
Interesant!!!!
Nu auzisem de ei!!!!
dya
Scris: Monday, June 16, 2008 12:27 AM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Foarte interesanti si foarte utili.cool thumleft
Mela
Scris: Thursday, June 19, 2008 3:21 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
Topul celor mai importante 20 de unelte din toate timpurile

1. Cutitul
2.Socotitoarea
3.Busola
4.Creionul
5.Hamurile pentru cai
6.Secera
7.Pusca
8.Sabia/spada
9.Ochelarii de vedere
10.Fierastraul
11.Ceasul de mana
12.Strungul
13.Acul de cusut
14.Lumanarea
15.Balanta de cantarit
16.Vasul de lut
17.Telescopul
18. Nivelul cu bula
19.Carligul de pescuit
20. Dalta

sursa
TeosOf
Scris: Saturday, June 28, 2008 7:40 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Ce poate sa-ti faca telefonul mobil

1. Apelul de urgenta este 112 peste tot in lume.Acest numar poate fi apelat si daca ai tastele blocate. Incearca!

2. Ti-ai inchis cheile in masina si esti departe de casa, unde-ti tii cheile de rezerva? Daca este cineva acasa, cu telefon mobil, suna-l si roaga-l sa tina cheile aproape de telefonul lui. Tu apropie telefonul tau la 20 cm de usa masinii. Persoana de acasa apasa pe telecomanda cheii de rezerva si ti se vor deschide usile.
Functioneaza si cu usa portbagajului. Incearca!
3. Ti s-a descarcat mobilul? Orice mobil are o incarcare de rezerva in baterie, care se activeaza la combinatia *3370# si iti asigura o incarcatura de rezerva de 50%. Cand iti pui telefonul la incarcat, se incarca si rezerva, putand s-o folosesti si alta data.

4. Ce poti face, daca ti se fura mobilul? Comerciantii de telefoane tin secret aceasta informatie, ca hotul sa poata folosi telefonul furat si sa consume serviciile telefoniei, iar cel de la care s-a furat, sa-si cumpere telefon nou.
Trebuie sa afli seria telefonului tau. Pentru aceasta tasteaza *#06#, fara a apasa alte taste si pe ecran va aparea automat seria. Acest cod este unic in lume si este seria telefonului tau. Noteaza acest cod si pune-l in loc sigur. Daca ti se fura telefonul, anunta operatorul tau de telefonie si comunica-i acest cod. Acesta ii permite sa-ti blocheze telefonul (aparatul in sine) si hotul nu va putea folosi telefonul tau, nici daca schimba cartela SIM.
Este putin probabil sa-ti recuperezi vreodata telefonul, dar nici hotul nu-l va putea folosi sau valorifica. Cel mai important aspect de aici este ca, daca toata lumea ar cunoaste acest truc, nu ar mai avea hotii de ce sa fure telefoane.

Le-am descoperit acum, dar nu am verificat, inca.
raly
Scris: Saturday, June 28, 2008 9:49 PM
Nivel

Inregistrat: 12/17/2007
Prima am verificat-o eu si chiar functioneaza!cool cool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.