De ce va doriti un copil
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Tuesday, June 19, 2018 9:57 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Fiecare dintre noi poate la un moment dat sa aiba motivatii diferite pentru care sa isi doreasca un copil.
Fie ca vorbim de o anumita varsta, fie ca iubim foarte mult copiii si cum vedem un bebelus ne vine sa il luam in brate, fie ca asa vrea sotul, fie ca asa zic parintii ca ar fi bine... etc

Care sunt motivele pentru care voi va doriti / v-ati dorit un copil?
Alle.p
Scris: Wednesday, June 20, 2018 7:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2018
Buna intrebare....
La inceput, pe Alex si l-a dorit mai mult sotul si incet, incet, o data cu cresterea lui in burtica am inceput aa ma simt mama si sa il iubesc si sa il doresc cum numai o mama o face. Acum, cand stiu cum e sa ai un puisor si am strans atata dragoste pe care nu am cu cine sa o impartasesc, imi doresc cu ardoare un bebe.
Momentan sunt mama, dar nu voi auzi vrrodata asta din gurita puiului meu, sunt mama, dar nu am ce strange in brate si ce legana. Sunt mama de inger si vreau sa fiu mama si pe acest pamant.
shirel
Scris: Saturday, July 14, 2018 11:40 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Eu ras ras nu mi-am dorit niciodata un copil ci direct am vrut 4.alcool sic Fiindc dintr-o familie numai cu doi copii cu diferentze foarte mari de varsta ,am ramas singura cu parinti la un moment dat ...de atunci mi-am dorit casa plina de copii si multa galagie.Provin si dintr-o familie care a suferit foarte mult ,bunicii mei de la ambii parinti au murit omorati in razboi(fiind evrei)si de aceeaia mi-am dorit si o continuare a familie noastre ...cred ca si cineva de sus m-a indrumat si ocrotit ptr asta (asta imi dau seama doar astazi cand imi vad continuare familiei prin copii mei).Deci mi-am dorit multi copii fiindca am vrut o familie mare care sa continuie radacinile familiare ale familiei noastre !!Ma bucur din suflet ca am si reusit deocamdata!!sic topai
shirel
Scris: Saturday, July 14, 2018 11:43 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Alle.p wrote:
Buna intrebare....
La inceput, pe Alex si l-a dorit mai mult sotul si incet, incet, o data cu cresterea lui in burtica am inceput aa ma simt mama si sa il iubesc si sa il doresc cum numai o mama o face. Acum, cand stiu cum e sa ai un puisor si am strans atata dragoste pe care nu am cu cine sa o impartasesc, imi doresc cu ardoare un bebe.
Momentan sunt mama, dar nu voi auzi vrrodata asta din gurita puiului meu, sunt mama, dar nu am ce strange in brate si ce legana. Sunt mama de inger si vreau sa fiu mama si pe acest pamant.

Draga de tine ai sa vezi ca in curand vei fi si mamica cu adevarat!!Acest inger te va ajuta sa primesti un bebe adevarat ...nimeni nu te uita acolo sus!Vei vedea asta cat de curand!!Te pup si nu iti pierde sperantza niciodata!!computerlove computerlove
Adina Mariana
Scris: Saturday, July 14, 2018 11:55 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Ce frumoasa intrebare si care pe mine ma duce la lacrimi.Mereu am iubit copiii,sunt educatoare de 10 ani pt.ca asta am simtit sa fac iar un copil imi doresc dintotdeauna dar cu adevarat de 2 ani doar dupa ce m-am maritat.Din pacate nu a venit inca dar zi de zi ma gandesc ca voi deveni si eu mamica si imi voi strange puiul la piept nu doar pe copilasii de la gradinita.In schimb am un nepotel,baietelul fratelui meu de 9 lunitze care imi umple sufletul si casa de bucurie si cand simt ca nu mai pot si gandurile mele sunt greu de suportat merg la el.Mai simt si un gol al mamicutei mele care a mers la ceruri cand inca eram destul de micuta si poate toate adunate la un loc imi aduc suferinta.Dar Dumnezeu e mare si sunt sigura ca intr-o buna luna si zi am sa va dau si eu vestea ca sunt mamica.
Felicitari tuturor mamicilor,succes tuturor gravidutelor si bafta aspirantelor care isi doresc sa devina mamiciBuddy1 copii sanatosi si fericiti va dorescdance
kali
Scris: Monday, July 16, 2018 10:15 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Eu doar am simtit cand a fost momentul sa am copii, nu am avut motive pentru care mi i-am dorit. Am avut norocul - in ciuda sarcinilor pierdute - sa nu se lase asteptati. Doi suntem la parinti, doi mi-am dorit.Lol

Ce sa spun? E minunat sa ai familie mare, casa plina, copii multi ( chiar si gemenii pot spune ca nu-s asa greu de crescut pe cat ne imaginam noi ). Nu e usor, insa cei care se opresc la 1-2 copii nu stiu ce pierd si nici eu nu as fi aflat daca DD nu ar fi avut planul lui pt. noi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.