De ce se tem copiii vostri?

Options De ce se tem copiii vostri?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, February 1, 2007 2:18 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
Alice e de-a dreptul inspaimantata de paianjeni. Face adevarate crize cand ii vede.

Copiii vostri de ce se tem?

PS> Stiam ca parca am mai deschis un astfel de subiect dar nu il mai gasesc. Daca il gasiti voi, sa imi spuneti ca sa il inchid pe acesta pupici
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, February 1, 2007 2:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Alex se teme de stetoscopul medicilor. Urla de zici a o taie cu toate ca nimeni nu il pune direct pe piele. A incerca sa il dea sa se joace dar fara succes.
In rest nici un animal nu o impresioneaza dar suntem inca foarte micutza.
Eu iubeam paianjenii, plangeam cand mama facea curat si-i lichida.
delfinasa
Postat: Thursday, February 1, 2007 2:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
De doctoooor!!! Cum intram in cabinet, se pune pe urlat si pana nu iesim, plange intr-una si sta numai in brate la mine. Bine c-am terminat cu vaccinurile pana la 4 ani, acum o sa mergem o data/an doar pentru vizita de control.
Si-i mai e frica de-o masinuta teleghidata, dar ii place sa butoneze telecomanda de la distanta si s-o vada mergand, insa cand e langa ea, o ia la sanatoasa si plange de frica sa nu vina masinuta peste eahohot.
Maria & Mario
Postat: Thursday, February 1, 2007 4:56 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Maria nu da semne ca s-ar teme de ceva. scratch Doar sa se trezeasca noaptea si sa nu ii raspund, atunci tipa isteric, nu stiu de ce , cred ca ii e teama de intuneric......Dar , nici de intuneric nu ii e frica pentru ca ne jucam si cu lumina inchisa seara , colinda camerele de una singura pe bezna....... Nu , nu cred ca se teme de ceva. Sper sa ramana asa ! thumright
katy
Postat: Thursday, February 1, 2007 5:29 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Of, Luana nu se temea de nimic pana de curand, cand a inceput sa-mi puna intrebari despre bunicii mei. Degeaba am incercat sa o duc cu zaharelul ca sunt in cer, ingerasi si alte povesti ca nu mai tine. Mi-a spus cu voce trista ca ea stie ca asta cu ingerii de fapt inseamna ca au murit si ca e urat ca toti trebuie sa murim si ca ea nu vrea. Mi-a sfasiat sufletul, imi dau seama ca are dreptate si ca toti ne dam seama la un moment dat ca vom pierde pe cineva drag si ca si noi insine vom pieri de pe fata pamantului. As fi vrut sa aman discutia asta insa copiii isi dau seama mai devreme sau mai tarziu. Ce pot spune e ca ma voi stradui sa o fac sa zambeasca in fiecare zi si sa se gandeasca ca viata, scurta sau lunga merita traita frumos si in armonie.uff
crista
Postat: Thursday, February 1, 2007 6:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
david la 5 luni ale lui pana acum nu se teme de nimic yes yes
doar cand vede pe cineva stain in preajma lui atunci incepe sa planga...poate doar se sperie sic
sousourel
Postat: Thursday, February 1, 2007 9:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
AdrianaC wrote:
Alice e de-a dreptul inspaimantata de paianjeni. Face adevarate crize cand ii vede.

Atentie sa nu dezvolte o fobie...care in timp se generalizeaza.

Lui V nu pare sa-i fie frica de ceva. Maraie daca e intuneric, dar trece prin incaperea respectiva. La inceputul iernii plangea cand vedea zapada, dar acum se tavaleste ca un catel prin ea....as vrea sa se teama de foc, fiindca avem destule surse...dar cred ca pana nu incearca pe propria piele, nu se calmeaza banghead
MNiko
Postat: Thursday, February 1, 2007 10:14 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Uneori Cristinei ii e frica sa adoarma. Nu stiu de ce. S-a speriat de cateva ori in patut cand a fost trezita de diferite bubuieli de prin bloc. Nu se manifesta mereu frica asta, dar cel mai mult cand mergem undeva cu ea(mai ales daca ramanem peste noapte)
riri
Postat: Tuesday, February 6, 2007 7:28 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/5/2007
Postari: 29
Locatia: japonia
Lui Rion ii este frica de aspiratorbanghead Fuge de el ca de naiba...ca nu care cumva saa-l aspirenervi nu aspir cind este el acasaras Stefy este inspaimintata de intuneric,si acum doarme cu veioza aprinsauff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed