danaratis

Profil: danaratis
Despre
Utilizator: danaratis
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia bucuresti
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, April 9, 2009
Ultima vizita: Tuesday, September 14, 2010 10:50 AM
Numarul de postari: 61
[0.01% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Dimineata, la cafea - 5
Postat: Friday, September 11, 2009 10:52 AM
Mai e putin pana la ora 12, asa ca pot sa va spun inca " Buna Dimineata"
fetelor!!! Sa aveti o zi frumoasa si un weekend excelent !!!computerlove computerlove computerlove
Subiect: Perioada de inscrieri la gradinita (2009-2010)
Postat: Thursday, September 10, 2009 1:58 PM
[quote=andru]Sanatate multa, Danaratis!
Credeam ca dupa primul an isi mareste imunitatea! Eu tot sper ... uff

Multumim frumos...Pai noi avem deja un an si ceva de gradinita, ca a mai fost un an la o gradi particulara, (intre 2 ani jumate si 3 ani jumate)si recunosc ca i-a mai crescut imunitatea deci, ne incadram in categoria celor care ducem micile raceli pe picioare...oricum la capitolul ridicare imunitate inca lucram...Am luat si anul trecut prin toamna un tratament si desi mai racea , nu a stat nici o zi acasa, adica erau raceli banale...nimic complicat, Slava Domnului...

Sanatate multa tuturor si succes la gradi!!!computerlove
Subiect: Perioada de inscrieri la gradinita (2009-2010)
Postat: Wednesday, September 9, 2009 11:21 AM
Noi am inceput deja gradi, de pe data de 01 sept. Este bine in principiu, dar deja a racit, tuseste, stranuta, abea astept sa vina weekendul sa o mai doctoricesc putin sau chiar sa o trimit la bunica-sa o saptamana sa o mai puna putin pe picioare...dar asa va fi toata perioada iernii, am experienta anului trecut cand erau cam toti raciti pe la gradi. Care erau mai rezistenti o duceau pe picioare, care nu...acasa ...Asa e in colectivitate din pacate.
Subiect: Oxiurii
Postat: Friday, September 4, 2009 8:31 AM
Multumesc frumos dana pentru sfat, asa voi face...azi ii cumpar si o sa vad ce reactie o sa aiba...am timp in weekend sa testez...Sunt foarte multumita de helmiflores...deja observ o mare ameliorare...mananca mult mai cu pofta (nu stiu daca din cauza tratamentului), nu se mai trezeste de 2 nopti, cum facea inainte, deci, cred ca suntem pe calea cea buna...

Pup...computerlove
Subiect: Care e cea mai mare incercare la care v-a supus pana acum viata ?
Postat: Thursday, September 3, 2009 2:36 PM
Dragele mele, m-a intristat mult tot ce am citit aici, mai ales ca ma "aliniez" perfect in randul celor care si-au pierdut parintii, dar, recunosc, mai presus de toate, bereea m-a intristat in mod deosebit...Cuvintele sunt mult prea seci in astfel de situatii. Draga mea, te admir pentru curajul, optimismul si foarta ta de a trece peste acest mare obstacol din viata ta...Sunt convinsa ca toata puterea si dorinta ta de vindecare izvorau din marea iubire pe care o aveai pentru fetita ta...Sa-ti dea Dumnezeu multa, multa sanatate...si putere in continuare pentru a-ti putea creste mica printesa...computerlove

Eu mi-am pierdut ambii parinti la o diferenta de 4 luni unul de celalat...acum sunt amandoi iar impreuna "dincolo",asa cum imi place mie sa mi-i imaginez ca sa nu innebunesc gandindu-am ca nu-i mai am...
Au trecut deja 7 ani, i-am pierdut cand eram tanara, si cand as fi avut mai multa nevoie de ei, dar, asa a vrut Dumnezeu si soarta nu te lasa sa alegi...

Va imbratisez pe toate...computerlove
Postat: Thursday, September 3, 2009 2:07 PM
Danamaria, spune-mi te rog tinctura de propolis unde o gasesc?...tot la plafar?...cum sa-i dau?...Eu i-am luat un "bastonas" de propolis din piata, de la cei care vand miere si produse din miere, dar sincer mi se pare foarte mult amestecata cu ceara...nu prea se omoara, i-am dat sa merstece de vreo doua ori dar a scuipat-o rapid.
Am observat deja o mica ameliorare de cand am inceput tratamentul cu Helmiflores, in sensul ca noaptea e mai linistita...de exemplu, azi noapte nu s-a mai trezit deloc, a dormit "snur" pana dimineata...Noptile de la inceput au fost groaznice, se trezea imediat dupa miezul noptii, palngand si zvarcolindu-se, si imi spunea ca o doare funduletul...greu se linistea...

Postat: Thursday, September 3, 2009 12:12 PM
Dragele mele,

De cateva zile ne confruntam cu problema oxiurilor. Este greu, mai ales noaptea, are un somn destul de agitat, dar speram sa-i "nimicim". Deocamdata facem tratament naturist cu Helmiflores, deoarece ma feresc sa-i dau fetei (care are acum 3 ani jumatate) Zentel deoarece stiu ca este foarte toxic...Am inteles ca ar mai fi si alte medicamente naturiste , dar acesta mi-a fost recomandat ca fiind foarte eficient. Sunt convinsa ca ca trec destul de greu, suntem cat se poate de atenti cu tot ceea ce inseamna igiena, dar incercam momentan acest tratament si vom vedea dupa aceea ce mai e de facut. Pe langa tratamentul de baza, ii dau si usturoi, in limita a cat poate ea sa-l suporte...si i-am dat si propolis...Daca s-a mai confruntat cineva cu problema aceasta astept si alte sfaturi utile ca sa scapam cat mai repede de viermisori...

Multumesc
Subiect: Prima zi de gradinita
Postat: Friday, August 21, 2009 8:42 AM
Gradinita la care am inscris eu fata este de stat, au avut vacanta intre 1 iulie-31 august, iar pe 1 sept. reincepe anul "scolar". Probabil ca pana pe 15 va fi mai lejer, cum zicea monique, si apoi vor incepe in fortza...yes majoreta

Succes tuturor, fie ca incep pe 1 , fie ca pe 15!!!
Subiect: Prima zi de gradinita
Postat: Thursday, August 20, 2009 3:10 PM
Multumesc frumos mariuta, imi cer scuze, nu am fost atenta ca s-a mai deschis un topic asemanator...sorry

La noi gradi incepe marti,1 sept...Deja am fost acolo saptamana asta, am achitat tot ce era de achitat ptr. luna septembrie ...
Observ ca in unele gradi se incepe pe 14...Cum vine asta?...Nu este aceeasi data peste tot?

Succes tuturor...
Subiect: Ce sa faci cand iti moare cineva drag
Postat: Monday, August 10, 2009 1:24 PM
Este trist acest subiect, dar ma "incadrez" din pacate destul de bine...cry
Eu mi-am pierdut ambii parinti la o diferenta de 4 luni unul de celalat...acum sunt amandoi iar impreuna "dincolo",asa cum imi place mie sa mi-i imaginez ca sa nu innebunesc gandindu-am ca nu-i mai am...
Au trecut deja 7 ani, i-am pierdut cand eram tanara, si cand as fi avut mai multa nevoie de ei, dar, asa a vrut Dumnezeu si soarta nu te lasa sa alegi...
Stiu ca nu am fost in stare si nici nu stiam la varsta aceea (aveam 27 de ani)ce trebuie sa fac...Rudele apropiate s-au ocupat de tot, mai ales ca la mine socul a fost atat de mare incat au fost mai atenti si grijulii cu mine, sa nu o iau razna...Dar m-a ajutat Dzeu sa trec peste toate...numai eu stiu cum... si acum, chiar daca durerea ramane vesnic in suflet, sunt destul de "vindecata"