Profil: danadaniela
Despre
Utilizator: danadaniela
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, October 14, 2015
Ultima vizita: Monday, July 25, 2016 3:28 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Apa buna
Postat: Wednesday, July 13, 2016 1:34 PM
ma gandesc ca cea mai buna si pura apa este cea de izvor de adancime; acolo este purificata in mod natural si nu poate fi contaminata cu substantele chimice care mai exista la suprafata; Am vazut in parcul Obor ca este amenajata o fantana care furnizeaza apa din puturi de mare adancime; eu personal iau apa Calipso care este extrasa dintr-un izvor de la peste 250 de metri adancime din codrii vlasiei si are un continut scazut in saruri minerale si nitriti.
Subiect: Igrasie
Postat: Tuesday, December 8, 2015 5:21 PM
Trebuie aplicat pe pereti un strat de tencuiala antiigrasie, cam 1 cm sau chiar ce mai mult. Pentru peretii aflati la subsol este necesar sa se aplice chiar o membrana hidroizolanta pentru separarea completa a peretelui. Se aplica apoi o vopsea antimucegai care sa lase peretele sa respire. Stiam de la sora mea de o vopsea de care e multumita, dar acum imi scapa denumirea, e ceva cu Porus X, daca aflu mai multe revin cu info
Subiect: Tendin?e 2015 în amenajarile interioare
Postat: Wednesday, October 14, 2015 12:45 PM
In general toamna imi aduce multa tristete; sunt melancolica si parca fara chef de nimic. Incerc sa-mi decorez biroul cu lucruri divers colorate care sa ma duca cu gandul la vara. la fel si acasa incerc sa aduc in decor lucruri noi care sa ma ajute sa uit de toamna. Am citit de curand un articol in care se zicea ca albastrul este culoarea acestei toamne editat de moderator: reclama!. Albastru da chiar e o culoare care-mi place si care ma binedispune