Profil: dafneadina1993
Despre
Utilizator: dafneadina1993
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, April 2, 2014
Ultima vizita: Monday, September 15, 2014 5:27 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Un medic bun ginecolog
Postat: Monday, August 11, 2014 11:29 AM
Vin si eu cu o parere despre clinica Gynera...eu am fost la ei pentru a doua incercare de fiv. Am mai incercat odata in strainatate, a prins, dar sarcina a iesit intrauterina si a trebuit sa-i punem capat. Fiv-ul la Gynera l-am facut cu dna doctor Dracea, am vrut neaparat la dansa pentru ca multa lume mi-a recomandat sa merg pe mana ei...e o fiinta deosebita, atat de calma si draguta cu pacientii sai! Mi-a explicat toti pasii pe care trebuie sa-i urmez si chiar mi-a dat si sfaturi cum sa am grija de mine, ce sa mananc si m-a incurajat enorm. E un medic cum rar gasesti! Din 3 embrioni, au iesit doi, am renuntat la unul si am ramas insarcinata! Suntem foarte fericiti, avem in sfarsit familia reintregita!
Subiect: Fertilizare in vitro si alte metode de conceptie
Postat: Monday, July 14, 2014 3:15 PM
Buna fetelor,

Va scriu si eu pentru ca am citit foarte multe postari legate de problemele de infertilitate deci sunt informata. Stiu prin ce trec femeile care cer sfaturi pe astfel de forumuri si le inteleg disperarea pentru ca si eu am trecut prin asta. Am incercat din rasputeri cativa ani sa raman insarcinata si nu am reusit. Intr-un final, mi-am luat inima in dinti si m-am dus la clinica Gynera. Doctorii la care mersesem pana atunci mi-au spus ca sunt perfect sanatoasa si ca trebuie sa mai incerc. Am facut toate analizele la Gynera si am ramas socata cand doamna doctor Laura Dracea mi-a spus ca am endometrioza! Nu mi-a venit sa cred ca niciun alt doctor nu si-a dat seama. Am facut o laparoscopie, am urmat un tratament medicamentos si am scapat de aceasta afectiune. Dupa ce m-am recuperat, m-am reintors la doamna doctor pentru FIV. Dansa m-a ajutat nu doar cu foarte multe informatii, ci si cu suport moral. Din fericire unul dintre embrioni a prins si sunt insarcinata in luna 5! Sunt atat de fericita, simt ca incep sa vad lumea cu alti ochi si toate acestea datorita doamnei doctor. Ii multumesc foarte mult pentru atentia si empatia de care a dat dovada. Mergeti cu incredere, sunt cei mai buni!
Subiect: Cele mai bune 10 licee bucurestene
Postat: Thursday, April 10, 2014 1:52 PM
Buna, eu am fost eleva a liceului Cronos pana anul trecut. Trebuie sa va spun ca este unul dintre cele mai bune licee. Daca sunteti in dubii, pentru dumneavoastra sau copiii dvs, vi-l recomand cu drag! Profesorii fac eforturi pentru calitate, cer extrem de mult de la elevi, dar si daruiesc. Imbina modul de predare clasic cu cel modern si ofera materiale auxiliare la fiecare ora de curs. Exista un anumit standard de calitate ce o sa va ajute sa va formati cum trebuie si sa va gasiti un drum, sa va dati seama ce va place. Va asigur de acest lucru.
Cred ca merita un loc in top!