Criss, felicitări pentru bebelina!!! Să fiți sănătoși cu toții și să aveți o viață minunată împreună! 🤗
Fetelor, nu am mai apucat să vă scriu. Eu am un grăsunel în burtică, a avut un puseu de creștere și săptămâna trecută era mai mare decât graficul, avea 2600 de grame și e un jucăuș. 🥰 Am fost ocupați cu cununia noastră civilă și o mică ceremonie, cu cumpărăturile pentru bebe (mai am mărunțișuri de luat, dar am cumpărat scoica, pătuț, cărucior, cam tot ce e mai important). Voiam să vă întreb dacă aveți recomandări pentru pompa. Eu am una, dar nu știu dacă e alegerea optimă. Am schimbat și clinica unde voi naște, am ales privatul din mai multe motive, acum însă sper să reușesc să nasc natural… Bebe e întors, dar dacă crește în ritmul ăsta, am emoții (eu sunt și mică de înălțime). În rest, încerc să mă bucur de perioada asta și de timpul rămas cu burtica, mi-a plăcut maxim să fiu însărcinată (mai ales de când am intrat în prenatal și m-am mai liniștit).
Vă îmbrățișez pe toate!
|
Alexandra, Rebecca, ce bucurie!!! Din tot sufletul vă felicit, fetelor! Vă așteaptă o perioadă minunată (pentru mine, a fost cea mai frumoasă perioadă din viața mea)! Vă doresc să vă bucurați pe deplin de perioada aceasta (cu toate grijile aferente, care vor apărea și vor fi normale), să aveți bebei sănătoși și sarcini ușoare! Vă îmbrățișez pe amândouă și mă bucur din tot sufletul pentru voi, mă bucur ca v-a fost răsplătită așteptarea! 🤗❤️
Eu v-am citit, dar am avut o perioadă foarte aglomerată și nu am apucat să scriu. Sunt încă cu bebe la bord, săptămâna trecută am fost la control și deja avea 2600 de grame (mai mare cu o săptămână), e întors și joacă fotbal în burtică :). Între timp, am intrat în prenatal, am avut un babymoon și ne-am cununat civil (petrecerea și cununia religioasă le vom avea la anul, cu bebe alături). Sunt pe ultima sută și mai avem câteva mărunțișuri de luat, iar emoțiile cresc pe zi ce trece…
Vă îmbrățișez pe toate, mai ales pe proaspetele burtici, și încerc să vă mai scriu până va veni micuțul nostru pe lume!
|
Capsunica2024 wrote:
Eu am pus ochii pe un Nuna Triv Next culoarea caviar Protectie uv ,ergonomic ,usor practic
Si Nuna mi se pare f fain și practic. Pe noi ne tentează un verde, și la Joolz și Cybex tot la culoarea verde m-am uitat 😅
|
Vă pun și o poză cu bebe
https://ibb.co/p6qMQqFQ
|
Bună, fetelor!
Am “probat” și noi cărucioare. Am fost la Adinish și Taticool. Ne-ar tenta un Joolz, deși Joolz Aer mi se pare destul de fragil, roțile alea nu îmi inspiră neapărat încredere… Mai mult optam pentru Joolz Day 5 sau Cybex, pt ca scoica de la ei vrem sa o luam, am văzut ca au note bune la testarea ADAC și am tot citit una alta pe grupul ala de fb cu siguranță auto. Mi se pare grea decizia :)). Mă tot uit și la pătuțuri, vrem să luăm un cosleeper, iar hăinuțe deja am început să cumpăr, fiindcă nu rezist :))
Cris, eu mă plâng de multe ori ca nu mai rezist la muncă, dar tu și cu cei mici, și munca… Bravo ție! 🤗 Cum te mai simti?
Căpșunica, tu cum ești? Cum a fost în vacanță?
Bebe al meu e foarte activ, îl simt des și a prins forță. Am început să îl simt și în toiul nopții, ceea ce e o noutate. 😅 Eu am dureri pelvine destul de urate, dacă merg mai mult le resimt, stau și destul de mult în picioare la muncă. Am fost ieri la morfo de trimestrul 2, are 450 de grame puiul, se juca iarăși cu piciorul, e totul foarte foarte bine și crește. În curând va trebui să fac și testul ăla de glucoză și nu sunt încântată deloc 😅
|
Criss4 wrote:Bună fetelor! Hai ca am găsit și eu topicul de care spuneați fetelor! Mă bucur să citesc atâtea vești bune aici! Vă urez sarcini ușoară și tot binele din lume! Să vă bucurați de toată această perioadă, fiindcă trece prea repede! Și eu sunt bine, am 27s1z , am intrat oficial în Trim 3. La început de feb merg și eu la control. Bebelina mea e destul de activă, mai ales atunci când mă liniștesc și stau întinsă în pat, își face numărul. Mă gândesc ca a trecut atât de repede această perioadă!
Chiar trece f repede timpul! Imediat sunt și eu la jumătatea drumului și nu-mi vine să cred. Cum te simți?
Fetelor, dacă aveți niște recomandări de cărucior, v-aș fi recunoscătoare. Noi am început să ne uităm deja la tot felul de modele și căutăm să îi luăm din timp una-alta. Nu vreau să las totul pe ultima sută, cu atât mai mult cu cat în iunie o să fim ocupați și stresați cu cununiile.
|
Alexandra1012 wrote:
Eu încă nu am venit din pacate cu o veste buna, dar am reușit cu dieta sa slăbesc 7 kg si nu ma opresc aici , menstruatia s-a reglat ,vine in fiecare luna , sa speram la un rezultat pozitiv cat mai repede Am fost plecați într-un City break in Milano,Veneția, mi-a prins tare bine In rest ,asteptam ca primavara sa vina cu o veste frumoasa si la noi Pupici si sarcina usoara Dada 🤗
Mă bucur să aud totuși noutăți pozitive din partea ta, te felicit din suflet pentru ambiție și mă bucur ca s-a reglat menstruatia! Îmbrățișări și țin pumnii strânși, te așteptăm la burtici! 🤗🥰
|
Criss4 wrote:Hei bună fetelor, dar ce mai faceți voi?? Chiar nimeni nu mai zice absolut nimic? Nu îmi place atâta liniște , să știți! 🤣
Bună, Criss! Te așteptăm la burtici, eu acolo conversez cu Căpșunica :)
Alexandra, Rebecca, așteptăm vești de la voi. Cum sunteți?
|
Bună, fetelor!
Am fost la control, totul e foarte bine, s-a uitat și dr peste testul genetic și totul e în parametri. A crescut puiul, are 312 grame și ecografic e mai mare cu o săptămână, motiv pt care s-a modificat și termenul (din 18 iulie în 12 iulie). Nici nu mă mir de ce am început să îl simt așa de bine și peste tot, e foarte foarte activ, ba cu mâinile în diferite poziții, ba cu piciorul sub el, ba cu piciorul ridicat în sus, e o veselie acolo în burtică :). L-a simțit și tati zilele astea și e așa frumoasă senzația. 🩵 Ne revedem peste 3 sapt, la morfologie, abia aștept!
https://ibb.co/gL6WX7GF
|
Capsunica2024 wrote:Super fain <3 mai e o perioada faina tare  nici prea cald , e tocmai bine 😊 Ecografic bebe are 11 sapt si 3 zile 😍
Să crească mare și sănătos în continuare! 🤗 Pomeneai de Cluj, oare la ce dr mergi?
Mâine am și eu control, abia aștept să-l văd pe bebe, să văd cat a mai crescut. 🩵
|
|