Cumparaturi pentru clasa I

Options Cumparaturi pentru clasa I
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Friday, May 17, 2013 8:13 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Nici la noi nu exista stilouri in scoli,in clasa intai se utilizeaza numai creionul, a in a II-a pixul care se poate sterge, in a treia pix normal.
TatyKS
Postat: Friday, May 17, 2013 8:20 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
bereea wrote:
Nici la noi nu exista stilouri in scoli,in clasa intai se utilizeaza numai creionul, a in a II-a pixul care se poate sterge, in a treia pix normal.

Asa era bine , dar cica asa le formeaza bine scrisul " cu picioarele" cateodata. Avem si noi stilouri pilot care se poate sterge, dar nu sunt prea bune ... am luat si mai scumpe si ieftine dar nu sunt multumita.
taki
Postat: Friday, May 17, 2013 11:10 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
bereea wrote:

Si aici la fel, doar cu creioanele si sub nicio forma nu se folosesc creioanele cu mina 0,5 sau 0,7!

TatyKS
Postat: Friday, May 17, 2013 2:10 PM

Pai Sasha d-abia acum a inceput sa scrie cu stiloul?
bereea
Postat: Friday, May 17, 2013 2:32 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
taty wrote:

Asa era bine , dar cica asa le formeaza bine scrisul " cu picioarele" cateodata. Avem si noi stilouri pilot care se poate sterge, dar nu sunt prea bune ... am luat si mai scumpe si ieftine dar nu sunt multumita.

Sa vezi ce frumos si caligrafic scria fiica-mea pana sa mearga la scoala, acum nu mai pot spune la fel.Dar am vazut si ce "caligrafic" scriu maestrele la tabla...deci probabil nu se cere.Oricum copilul nu patreaza scrisul frumos cand ajunge in clasele mai mari, deci nu vad pentru ce atata stres.
TatyKS
Postat: Friday, May 17, 2013 2:56 PM

Asa e , fiecare isi foarmeaza propriul stil de scris .Insa sunt perfect de acord cu scrisul ingrijit.pupici Karina are un mod de a-l face pe D mare si 9 de iti sta mintearas
taki
Postat: Friday, May 17, 2013 8:42 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
taty wrote:
Pai Sasha d-abia acum a inceput sa scrie cu stiloul?

Sasha nu stie ce e "stiloul"! Aici scriu numai cu creioane! Atat!

Si, da, Sasha are un scris foarte urat dar asta nu prea ma intereseaza, atâta timp cat rezultatul e corect!

Noi nu avem caligrafie cu stiloul ci cu pensula de desen! Aici se considera arta sa stii sa "scrii" kanji cu pensula!
celena
Postat: Wednesday, May 22, 2013 5:21 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/8/2008
Postari: 240
Locatia: Bucuresti
taty wrote:

Se gasesc si stilouri pilot? Eu stiam doar de pixuri pilot (de care eu una sunt f.f.f multumita, altfel caietele ar fi aratat groaznic.... Big Surprise )
TatyKS
Postat: Wednesday, May 22, 2013 8:06 AM

celena wrote:

Se gasesc si stilouri pilot? Eu stiam doar de pixuri pilot (de care eu una sunt f.f.f multumita, altfel caietele ar fi aratat groaznic.... Big Surprise )

Pixuri sunt , dar nu sunt ok, plus ca risti sa ramai fara nimic in caiete. ras Am patit cu niste acte, tabele Crazy ...
koko2008
Postat: Thursday, August 29, 2013 2:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Hai ca iau si eu lista de coada .Eve e clasa I Clap La stilou nu m am lamurit...care sa fie bun?
kali
Postat: Thursday, August 29, 2013 2:50 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Pai - pana la urma - unul care sa scrie subtire si sa nu fie foarte scump - ca le vei tooooot inlocui.
Anelise
Postat: Thursday, August 29, 2013 5:36 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Eve la scoala! coeur Wow, Koko, oare cand a zburat timpul...? pupici
raly
Postat: Thursday, August 29, 2013 7:14 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Raul a terminat clasa Ia dar inca nu a scris cu stiloul,doar cu creionul!Lol
koko2008
Postat: Thursday, August 29, 2013 7:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Kali asa ma gandeam si eu. Nu stiu unde am citit despre niste stilouri ...offf
Anelise ..da!! am scolarita.!!!
Raly la noi se cere stilou.
kali
Postat: Thursday, August 29, 2013 7:59 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
koko2008 wrote:
Kali asa ma gandeam si eu. Nu stiu unde am citit despre niste stilouri ...offf

Tot pe aici, ca aveam impresia ca Pelikan sunt cele mai bune - asa umbla vorba-n targ. In realitate sunt prea groase pentru manuta lor si au si penita nu foarte subtire... in fine... nu s-au impacat cu ele si au cate 2-3 - ca am facut stoc.Crazy

Dupa indelungi cautari, am gasit unele pe care le schimba ca pe sosete, dar sunt ok cat merg.

Raly, ai mei au terminat cls. I si nu au scris nici macar o data cu creionul.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed