Cumparaturi online - siteuri din afara tarii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Scris: Wednesday, June 15, 2011 2:08 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Apropos de faptul ca aratau mai bine pe site decat in realitate asa am patit si eu cu niste produse de la Bon Prix sau cum s-o scrie .Pe site arata super bine ,iat in realitate o dezamagire -am primit niste covotrase de baie superbe la ei -in realitate niste carpe pe care iti rupi gatul -nu au antiderapant si aluneci -le-am gasit utilitatea la usa din fata apartamentului si restul la gunoi(ca erau 3buc.la set).
O rochita la fel -casual -de unde o carpa oribila pe care poate-poate o voi purta prin casa vreodata.
Asa ca eu nu comand haine on-line .
Ce am comandat a fost pentru Stefi de pe Amazon -si da!acolo super calitate si preturi minime ,dar de cateva luni au disparut produsele de la firma de la care luam noi haine de pe Amazon.
carla
Scris: Friday, May 11, 2012 7:42 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Am inceput o comanda din China dar au plata prin PayPal.Parca nu-mi vine sa platesc,daca nu-mi trimit coletul?Sau daca...se rataceste sau...
oanamaria
Scris: Friday, May 11, 2012 8:18 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Da !Exista un risc ,dar trebuie sa ti-l asumi ca altfel nu ai de unde sa stii !Nu stiu ce sa zic -cred doar ca o s afaca ceva timp ,dar va ajunge in final.
miriam
Scris: Friday, May 11, 2012 8:28 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/17/2009
Pai cumpara mai putin la inceput... eu de la Turci am cumparat online si am primit ... cu o zi, doua intarziere dar a fost ok....sa ne spui daca ai primitthumright
carla
Scris: Friday, May 11, 2012 8:33 PM
Nivel

Pai am 161,5 $ de plata,habar n-am cum se procedeaza,vad ca mai este bank transfer,credit Visa,Western Union,care e mai bun,n-am platit niciodata asa.E transportul scump,e 60$,cumparaturile sunt doar de 101$,dar oricum ies la sfert de pret fata de preturile de la noi
sweet angel
Scris: Friday, May 11, 2012 11:50 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
carla daca au paypal e ok, daca nu iti ajunge pachetul in 4o de zile deschizi contestatie sau cum se numeste si paypal-ul iti da banii inapoi. eu numai cu paypal cumpar on-line si mi-a ajuns tot timpul. banuiesc ca la banii astia cat platesti taxele postale e asigurat pachetul .
carla
Scris: Saturday, May 12, 2012 8:15 AM
Nivel

Multumesc,parca m-ai mai linistit.E singurul loc unde am gasit ce am nevoie,si preturile mi se par super OK
carla
Scris: Sunday, May 13, 2012 8:54 AM
Nivel

Am facut comanda dar n-am reusit sa platesc prin PayPalbanghead banghead banghead
miriam
Scris: Sunday, May 13, 2012 12:56 PM
Nivel

Carla, tre sa iti fie "activata" optiunea asta de banca, sa poti sa platesti paypal, sau poate ai deja....da ce nu-ti iese?
carla
Scris: Sunday, May 13, 2012 1:39 PM
Nivel

Pai nu accepta cardul,ma duc si intreb la banca de ce
miriam
Scris: Sunday, May 13, 2012 8:43 PM
Nivel

Asta spuneam eu...o sa-ti spuna la banca ce si cum(faci o cerere), se rezolva in cateva minute, apoi o sa-ti primeasca cardul la paypal...asa am patit si eu, succes!
gagaritz
Scris: Thursday, August 30, 2012 4:35 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2009
reclamaaaaaaaasic sic
Apropo de bonprixm o doamna vine cu o rochie de acolo si imi zice cit ii iau sa io fac ,normal ca era pretul mai dublu cit acolo ,la care imi zice las ca iau de acolo ca e mai ieftin ,,,,,,,a trecut un an si acu imi spune ca a fost o porcarie rochita comandata de acolo ca sa scamosat de mama focului angel angel ,Pt ca sa poti plati cu card prin paypall trebuie sa iti activezi contul ,adica iti vor retrage ei o suma de 1 e sau 2 nu mai stiu sigur si in fwlul asta e activ contul poti comanda fara prb mdesigur ca si la banca trebuie sa ai bifata optiunea de a face tranzactii online in afarasi totul merge brici apoi ,in It eu am facut des comenzi online de diverse.....ceea ce imi place e ca sunt foarte prompti coletul ajunge foarte repede in max 3 zile ,am facut si in germania odata la fel promptitudine si pe amazon la fel .
Anelise
Scris: Friday, September 21, 2012 10:04 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Si eu folosesc PayPal pentru plati in US si a mers struna de fiecare data. thumright Dureaza vreo 3 zile pana se face verificarea cardului pentru prima plata, daca depaseste 100 euro parca...
Ce am mai cumparat eu online in ultima vreme, cd-uri de pe Amazon (site-ul din UK, asta daca e cineva interesat). angel In maxim 10 zile am primit pachetelul si am fost foarte multumita!
Oana, si mama mea obisnuia sa faca cumparaturi de la BonPrix (sau cum s-o scrie, vorba ta), dar acum s-a linistit. A comandat niste prosoape de baie care aratau super pe catalog. In realitate arata ca cele foarte, foarte ieftine din bazar. alcool Eu nu am avut ce face si i-am zis sa-mi comande o masinarie pentru tocat ceapa, masinarie care nu functioneaza deloc, nu taie nimic si se mai si desprinde in mana la utilizare... bataus Ce-i drept, mi-a luat mie 2 tricouri de la ei, astea sunt ok.
t-mihaela
Scris: Friday, September 21, 2012 3:17 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Am cumparat niste fire pe Ebay, am jurat ca nu mai iau lanuri din China dar na, m-a tentat iar ca-s mai ieftine .Deci listrea era pentru " merino cashmere " pai daca asta-i merino casmir eu sunt president Obama hohot http://www.ebay.com/itm/390445688612?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2648
Lana e tepoasa ,nu mult ca lana de casa dar oricum nu e merino ,... am lasat feedback negativ si de data asta jur pe rosu ca nu mai iau nimic din China .

Si inca ceva interesant, am facut comanda de pe laptop , am vazut culoarea roz placut .Am primit un roz tipator ca m-am speriat ...nervoasa repede intru pe telefon sa vad ce naiba se intampla poate am gresit eu comanda si ce vad ...pe telefon culoarea era mult diferita decat pe laptop adica tipatoare.Deci laptopul meu nu reda corect culorile de-acum daca vreu sa comand ceva verific culorile pe telefonVictory .
carla
Scris: Friday, September 21, 2012 7:22 PM
Nivel

Eu am fost foarte multumita de margelele primite din China si am sa mai comand numai sa am bani pe card
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.