Cumparaturi online - siteuri din afara tarii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 12:38 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Fetelor, ma gandeam sa facem aici o lista cu site-urile din afara de unde putem cumpara diverse, atat pentru copii cat si pentru mamici. Trebuie sa livreze in Ro si sa permita plata cu sau .Si daca aveti timp, sa dati si cateva detalii...in cate zile v-au livrat produsele, daca au fost pe masura asteptarilor...etc...

Va astept! ras

img
lori16ro
Scris: Wednesday, July 18, 2007 2:59 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
eu am avut cont pe ebay si nepoata mea a cumparat carti care au ajuns in 7-10 zile din USA si UK , totul a fost ok, dar cum nu exista pay pal pe atunci platea altcineva care avea aceasta facilitate
m-am inscris pe ebay cu card Taifun de la Banc Post si am platit cu acelasi card care a functionat
nu am avut probleme dar niuci cumparaturi f scumpe nu am facut
oricum din cite stiu la unele obiecte se plateste vama suplimentara in RO( electronice, blanuri, etc)

mai asteptam si alte impresii
Kiki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:03 PM
Nivel

Multumesc, Lori. Pe mine ma intereseaza sa platesc eu de aici, nu sa mai deranjez si pe altii din afara pentru cumparaturile mele.
Mai asteptam informatii. pupici
g_nicoleta2000
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

www.victoriassecret.com face livrari in Romania, pretul la shipping este in functie de suma totala comandata si ajunge destul de repede, cam in 2 saptamani. Produsele sunt foarte bune, eu le ador mai ales cosmeticele doar ca de multe ori produsele nu sunt lucrate exact pe numar. Eu port 2 respectiv S la marimile lor dar cateodata imi sunt fie prea mici fie prea fixe si ca sa fac retur la marfa ma costa foarte mult.
Dar de 2 ori pe an imi place sa ma rasfat cu produsele lor, mai ales tricourile si rochitele cu sutien incorporat mi se par cea mai grozava inventie.
delfinasa
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:17 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Eu am cumparat de mai multe ori de la www.amazon.com (au siteuri si in cateva tari europene), www.overstock.com (astia nu fac deliveries in afara US), www.bargainoutfitters.com (nu stiu daca trimit in afara US; la astia am trimis o data inapoi o comanda la ei ca mi-au gresit masura plapumii de puf si mi-au trimis abtibild cu taxele postale achitate de ei, scuze si mi-au pus si-un cadou- un calendar de la ei- cand mi-au retrimis comanda corecta ras) si multe altele, care au fost foarte serioase, au procesat repede comenzile, au trimis in timpul anuntat pe site si produsele au ajuns in stare excelenta; nici o problema cu plata online, siteurile sunt securizate la partea de plati; daca primiti cupoane prin email de la ei, se pot folosi online, iar daca aveti vreo problema cu procesarea lor, sunt prompti la apeluri si fac refund-uri pe card imediat...mai sunt site-urile magazinelor www.macys.com, www.jcpenney.com, www.kohls.com, www.gymboree.com, www.disneystore.com, www.sears.com, www.target.com, www.kmart.com, www.walmart.com, dar eu merg direct la ele in mall, deci detalii despre shipping nu stiu, dar puteti afla ori de pe site, ori scriindu-le un email la customer service...eu cumpar destul de des si de la Ross (http://www.rossstores.com) si Marshall's (http://www.marshallsonline.com), dar din pacate ei nu ofera online shopping, ci doar informatii despre magazine, dar au magazine destul de multe in US; au f. multe produse pt. copii, adulti, de casa, cosmetice, de la firme mari la preturi reduse cool...majoritatea accepta VISA, Mastercard, American Express, Discover, cecuri, iar la unele se accepta si plata prin telefon cu card.
g_nicoleta2000
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:21 PM
Nivel

Delfinasa, nici unul din cele scrise de tine mai sus nu livreaza afara, stiu din propria experienta. Cu toate ca sunt clienta la amazon de 7 ani daca le cer livrare in romania spun nono . candva livrau si la noi, au fost foare multe fraude, posta romana nu are sistem electronic de tracking asa ca Thumb down
taki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:28 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

g_nicoleta2000 wrote:
www.victoriassecret.com face livrari in Romania, pretul la shipping este in functie de suma totala comandata si ajunge destul de repede, cam in 2 saptamani. Produsele sunt foarte bune, eu le ador mai ales cosmeticele doar ca de multe ori produsele nu sunt lucrate exact pe numar. Eu port 2 respectiv S la marimile lor dar cateodata imi sunt fie prea mici fie prea fixe si ca sa fac retur la marfa ma costa foarte mult.
Dar de 2 ori pe an imi place sa ma rasfat cu produsele lor, mai ales tricourile si rochitele cu sutien incorporat mi se par cea mai grozava inventie.

Subscriu. firstprize
delfinasa
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:30 PM
Nivel

Nici siteurile Amazon din tarile europene nu fac deliveries in RO?uff
taki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:34 PM
Nivel

delfinasa wrote:
Eu am cumparat de mai multe ori de la www.amazon.com (au siteuri si in cateva tari europene), www.overstock.com (astia nu fac deliveries in afara US), www.bargainoutfitters.com (nu stiu daca trimit in afara US) si multe altele, care au fost foarte serioase, au procesat repede comenzile, au trimis in timpul anuntat pe site si produsele au ajuns in stare excelenta; nici o problema cu plata online, siteurile sunt securizate la partea de plati; daca primiti cupoane prin email de la ei, se pot folosi online, iar daca aveti vreo problema cu procesarea lor, sunt prompti la apeluri si fac refund-uri pe card imediat...mai sunt site-urile magazinelor www.macys.com, www.jcpenney.com, www.kohls.com, www.gymboree.com, www.disneystore.com, www.sears.com, www.target.com, www.kmart.com, www.walmart.com, dar eu merg direct la ele in mall, deci detalii despre shipping nu stiu, dar puteti afla ori de pe site, ori scriindu-le un email la customer service...eu cumpar destul de des si de la Ross (http://www.rossstores.com) si Marshall's (http://www.marshallsonline.com), dar din pacate ei nu ofera online shopping, ci doar informatii despre magazine, dar au magazine destul de multe in US; au f. multe produse pt. copii, adulti, de casa, cosmetice, de la firme mari la preturi reduse cool...majoritatea accepta VISA, Mastercard, American Express, cecuri, iar la unele se accepta si plata prin telefon cu card.

www.jcpenny.com au produse atat pentru adulti cat si pentru copii, nu percep taxe de curierat, dar nu livreaza in Ro. Au preturi foarte convenabile.thumright
g_nicoleta2000
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:36 PM
Nivel

delfinasa wrote:
Nici siteurile Amazon din tarile europene nu fac deliveries in RO?uff

Nu prea cred... Acum 15 ani se livra in romania atat doar ca multe colete nu ajungeau la destinatie, posta nu putea fi incriminata ca nu are nimic electronic la supraveghere. Si nici in ziua de astazi nu avem absolut nimic electronic la posta. Stiu ca acum cativa ani cand le-au bagat calculatoarele li se parea asa de complicat, vai de mine ce de munca, se pare ca nimeni nu vede partea practica a livrarii unui produs.
taki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:37 PM
Nivel

delfinasa
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:44 PM
Nivel

Daaa, bine ca-ti amintit: pentru copii si nu numai:003: : www.toysrus.com, www.babiesrus.com...nu am detalii despre shipp. ca eu merg direct la magazin, care-i cat un Carrefour, stai o zi pe-acolo sa te joci cu copiii ras...magazinele astea ofera un program de ziua copiilor, prin care-ti inscrii copilul in lista lor de aniversari si de ziua lor primesc un gift card de 3$ de la ei (ori prin posta, iar daca te duci in magazin ti-l dau pe loc, impreuna cu un balon cu heliu si o coronita cool; gift cardul il poti folosi ca si cupon de reducere la cumparaturi thumleft)...daca te inregistrezi pe mailing list, regulat trimit prin posta reviste cu cupoane de reduceri thumleft si cupoane virtuale prin email thumleft...trebuie verificat daca trimit in Ro oare.

Un site super de cosmetice unde sunt clienta : www.yvesrocherusa.com cool...produse super, preturi super, mai dau si cadouri, cupoane de reduceri, shipping in termen si stare excelenta, customer service impecabil, secured online card payment, dar si prin telefon am platit si-a fost superok cool.
Kiki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:44 PM
Nivel

Fetelor, multumesc mult.
Cand mai gasiti vreun site, va rog, treceti-l aici, ca eu am un talent deosebit sa pierd site-urile pe care umblu 9mi se salvez in favorite, dar cand reinstalez windows-ul se pierd, ca nu mereu mi le salvez sau nu se mai poate face nimic).
taki
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:46 PM
Nivel

delfinasa wrote:
Daaa, bine ca-ti amintit: pentru copii si nu numai:003: : www.toysrus.com, www.babiesrus.com...nu am detalii despre shipp. ca eu merg direct la magazin, care-i cat un Carrefour, stai o zi pe-acolo sa te joci cu copiii ras...magazinele astea ofera un program de ziua copiilor, prin care-ti inscrii copilul in lista lor de aniversari si de ziua lor primesc un gift card de 3$ de la ei (ori prin posta, iar daca te duci in magazin ti-l dau pe loc, impreuna cu un balon cu heliu si o coronita cool)...daca te inregistrezi pe mailing list, regulat trimit prin posta reviste cu cupoane de reduceri thumleft si cupoane virtuale prin email thumleft...trebuie verificat daca trimit in Ro oare.

Si cand te gandesti ca in Ro nu-ti da voie nici macar sa atingi jucariile expuse.closedtopic
delfinasa
Scris: Wednesday, July 18, 2007 3:53 PM
Nivel

Daaa, pai muncesc mult vanzatoarele sa le aranjeze la loc, ce sa se deranjeze sau fac patronii 13-14 daca vad asa ceva...pe-aici e taifun prin toate magazinele, nu numai in astea de jucarii...lumea ia produsul dintr-un loc, il lasa-n altul, cazute pe jos, rupte, copii se joaca cu ce jucarii doresc din magazin si le lasi pe unde poti, la casa la iesire, nu zice nimeni nimic...vanzatoarele si asistentele aranjeaza intruna marfa in rafturi, e o munca continua in magazine, dar nimeni nu ti-ar zice ceva sa te deranjeze, ca doar vor sa cumperi angel.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.