Cum stati cu...nervii?

Options Cum stati cu...nervii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:12 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
hohot hohot hohot Si radeati de mine, adica de ce poate fii-mea si eu nu-i tin pasul...sic...ia uite ce fetite cuminti avem aici angel si stati asa ca asa e la-nceput, cate una mica mai rarutz, dar dupa un timp se ingroasa gluma nervi...puneti-va 20 de ochi si la spate, inca 100 de maini hohot, camere in casa, casca de protectie in capul copilului si asa puteti sa respirati 5 secunde sa n-ajungeti ca mine maseluta hohot
Alina
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:25 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Dragelor, marea majoritate a voastra aveti doar un copil, eu am doi, sau, daca stau bine si ma gandesc, il am si pe varul meu de educat, uneori si pe Alin, si multi altii a scoala. hohot hohot
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:42 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Oana, pe bune ca e ceva in atmosfera! si eu simt ca o iau razna big time nu asa, putin... nervi nervi imi vine sa ma banghead banghead banghead de TOTI peretii care imi ies in cale....

de cateva zile, Pepsi m-a innebunit literalmente! aseara eram ca o leguma, s-a speriat sotul meu de minemaseluta abia ma taram pe picioare spre baie dupa o zi intreaga de smotru prin casa, cumparaturi, fugit dupa copilul care face la fiecare 2 secunde cate o tampenie...

la noi au inceput crizele de isterie!!! fetelor, imi vine sa ma duc naibii pe coclauri! plans aseara am fost cu el intr-un mall si pt ca nu l-am lasat sa faca ce vrea el si sa mearga unde a vrut el, mi-a urlat de se uita toata lumea la el si la mine - logic - angry si s-a aruncat la propriu pe jos si se tavalea si urla, se vaicarea de ziceai ca l-am batut cu parul nu alta!banghead banghead nervi si a tinut-o tot asa de am plecat intr-un final si nervoasa si cu privirile alea acide in spinare!tunete

apoi, odiseea "hysteria" continua: acasa, ieri, toata ziua sau, ma rog, aproape toata ziua, s-a tinut scai de mine, sa il iau in brate, se jeluia si se vaita la mine, tinandu-ma de un picior...mergeam asa cu el agatat de mine prin casa!fool
la somn, de cateva zile, doarme ce doarme, dupa care mi se trezeste in niste urlete de zici ca e batut nu alta!!!banghead ma duc la el sa il calmez si cand dau sa ies din camera urla mai abitir!!!! imi vine sa innebunesc! nu ma mai lasa nici o sec sa dispar din raza lui vizuala ca ma taxeaza cu niste decibeli de imi sare inima din piept!nervi fool maraie si urla ca sa ma testeze...acum sunt sigura 100%! aseara de ex, l-a pus taica-su in pat, dupa ce i-a dat lapticul si a iesit din camera. eu, cum eram varza tocata si murata, m-am asezat in pat. am crezut ca a adormit piciul si, cand imi era lumea mai draga, adica exact in starea aia de toropeala placuta cand te ia somnul, a inceput sa urleeeeeeeeeeeeee si urla..... s-a ridicat in picioare si urla... am crezut ca e de la masele si canini intial... cand am vazut ca nu tace si mai rau urla dc incerc sa il calmez, m-a enervat rau de tot si m-am pus pe injurat! si da-i si injura frate!!!banghead cum eram si terminata de oboseala, normal ca m-au apucat toti dracii instant! in fine....dupa 5 minute tace, iar ma ia somnul, eu credeam ca el doarme... si iar incepe sa urleeeeeeeeeeee si urla a rasfat, nu a durere sau ceva... si tot asa am tinut-o cred ca vreo juma' de ora...pana m-am enervat, m-am ridicat din pat si i-am zis "nu tine cu mine, culca-te si nu mai tipa" si...s-a culcat!ras cred ca vroia cu mine in patul meu pt ca intindea manutele spre mine.. eu nu sunt de acord ca urmasul sa doarma in pat cu parintii decat in situatii exceptionale si nu ca o regula.

so, concluzia mea este ca... nu mai pot, nu intrevad in momentul asta o schimbare fundamentala in bine pt ca am inteles ca de acum e tot mai "bine" la capitolul tampenii si nervi ******.

Doamne, da-mi si da-ne rabdare cat mai multa!!!hail hail hail
ira_tgr
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
Andismom wrote:

Doamne, da-mi si da-ne rabdare cat mai multa!!!hail hail hail

Daaaaa, pentru asta ma rog si eu, stii vorba aia: Da-mi Doamne rabdare si o vreau ACUM !!! ras
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, May 24, 2007 4:01 PM

ira_tgr wrote:

daaaaa, pentru asta ma rog si eu, stii vorba aia: Da-mi Doamne rabdare si o vreau ACUM !!! ras

mie imi trebuia, Ira, draga mea, de ieri ras !!!! intelegi tu ce zic!pupici
Alina
Postat: Thursday, May 24, 2007 4:41 PM

Eu zic ca in primul rand ne trebuie odihna, daca suntem odihnite si oarecum relaxate, facem fata cu totul altfel unor astfel de momente.
taki
Postat: Thursday, May 24, 2007 4:42 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Alina wrote:
Eu zic ca in primul rand ne trebuie odihna, daca suntem odihnite si oarecum relaxate, facem fata cu totul altfel unor astfel de momente.

Sunt de acord.thumleft
Maria & Mario
Postat: Thursday, May 24, 2007 5:19 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Eu am descoperit ieri carui motiv i se asociaza starea de nervozitate a Mariei - doi canini o data nu e de ici de colo. Pana vor termina de iesit complet , plus ceilalti doi de jos, probabil ca asa o vom tine, din nefericire !

Sa imi dea Dumnezeu sanatate ca restul le voi lua asa cum vin, una cate una ! Si le voi tine piept cu stoicism ! closedtopic

Astazi eram cu ta'su intr-un mall, ii probam niste sandalutze pentru vara, nu ii veneau bine si de cand i le-am dat jos, pana in pragul casei (aproximativ o ora) a tipat isteric, a plans cu sughituri , a rostit incontinuu " papuciiiii ", de, ta'su era soc ..... ma mir cum de a rezistat sa nu ii articuleze doua la popo ! cry
Apoi eu am gatit si ea se presupune ca trebuia sa stea cu ta'su, care se chinuia sa instaleze un telefon fix nou. Credeti ca l-a lasat ? nu Era disperat saracu'. Si uite cum numai dupa o dimineata petrecuta cu ea nu se mai mira cum de lesin seara la 11 cand vine el de nu imi mai trebuie nici apa ! cry

Ex : astazi e ora 16:17 aici si ea nu a inchis un ochi de dimineata de la 7:30, ca aseara a cazut la 9:00 si astazi cocoshicu' a dat desteptarea mai devreme !

Si daca ar fi doar ea ......
kali
Postat: Thursday, May 24, 2007 7:01 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Si eu stau cam prost... cu toate.
Caldura asta ma moleseste teribil, am o stare de somnolenta continua si ma simt epuizata. De unde atata rabdare sa stau cu fii-mea si cate juma' de zi sa ne uitam la pasarele? ( ca paranteza, in peretele de la dormitorul nostru, pe exterior, au cuibul niste vrabiute, asa ca poposesc des pe marginea balconului. Alexia e innebunita dupa ele... ex.: u'ni piu-piu? u'ni piu-piu?- eu, ca sa scap, ii spun ca piu-piu face nani. Urmeaza juma' de ora in care confirma: piu-piu-nani! Eu incerc plina de speranta: hai ca si mama face nani... tu nu vrei? Nuuuuu, Xexe (Alexia) nu nani!! Se putea???!Ei, si o pune naiba pe piu-piu sa aterizeze pe balcon si o vede: Ia uiteeeeee! Piu-piu nu nani! NU NANI! PIU-PIUUUU!!. Si o luam de la capat: u'ni piu-piu?) Invariabil, eu tre' sa stau "(h)opa" in fata balconului si sa o urmaresc si sa ma mai si distrez cand imi face "cuchi-bu"(cucu-bau) de dupa usa balconului, de parca nici nu as vedea-o prin sticla.
Asa ma distrez eu de cateva zile incoace; cred ca-mi instalez telefon si-mi trag si cablu', internet si ma mut acolo...

In plus ii ies maselutze si s-a smecherit de numa'numa': cand mai prind si eu un moment in care este absorbita de joaca si incerc sa mai citesc ceva pe forum, vine, ma ia de mana si ma duce unde considera ea ca trebuie, sa stau sa o pazesc. Nu mai pot face nimic... nici sa ma spal nu pot daca e terorista in functiune, asa ca le fac si eu pe toate dimineata devreme sau in minunata ora in care se indura de-un somnic.

Aaaa, nu mai spun ca daca indraznesc sa-mi iau ochii de pe dumneaei atunci se intampla nenorocirea: cade in cap, isi sparge buza, scoate-trage etc. ... de ma apuca procesele de contiinta si promit ca nu o mai scap din "vizor".

Scuze daca n-am fost coerenta, dar nu am timp sa recitesc; tre' sa facem evidenta lu' piu-piu.banghead
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, May 24, 2007 7:35 PM

hohot am ras pe saturate de pitica ta Kali! pupici. Imi imaginez ce scene dragute trebuie sa faca Alexia! Multi nervi iti doresc!
Maria & Mario
Postat: Thursday, May 24, 2007 7:44 PM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Oana, mami, e ok Piu-piu ? Ca sunt ingrijorata, nu alta ! cyclops

hohot hohot hohot hohot
kali
Postat: Friday, May 25, 2007 8:08 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Andismom wrote:
hohot am ras pe saturate de pitica ta Kali! pupici imi imaginez ce scene dragute trebuie sa faca Alexia! multi nervi iti doresc!

Da, ea e super dragalasa prima, a doua, a zecea oara... dar deja trebuie muuulta rabdare pentru a n-spea.
Oana, piu,piu e ok... face nanicyclops
Andi&Mariuca
Postat: Friday, May 25, 2007 8:32 AM

kali wrote:

Da, ea e super dragalasa prima, a doua, a zecea oara... dar deja trebuie muuulta rabdare pentru a n-spea.
Oana, piu,piu e ok... face nanicyclops

Sigur face nani? ras hohot Hai sa nu ma bati, te rog! Imi imaginez ce disperare te prinde cand pitica ta zice "uite piu-piu"!cyclops dance Si asta dupa ce tu credeai ca te lasa in pace!alcool sic
Alina
Postat: Friday, May 25, 2007 1:37 PM

Oana, hohot hohot , nebunie curata fata ta. Un pupic de la noi. pupici
Lilly of the valley
Postat: Friday, May 25, 2007 1:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Ce bine e la serviciu! Sa-si mai toceasca si altii nervii acasa! (tata, bineinteles!)ras
Mai o sedinta, mai un client, mai o cercetarte, mai vine unul ca vrea un afis publicitar, bannere s.a.m.d. Mai mult timp pentru calculator! Scapat de cratite! Si uite asa trece ziua!
Voua va doresc nervi tari de tot!!!! Rabdare! Si pupici din partea mea!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed