Cum stati cu...nervii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Wednesday, July 26, 2006 9:32 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Si eu sunt cam nervoasa si stresata in ultima vreme, pentru ca sunt singura cu copiii si e jaleeee. M-am obisnuit sa am grija numai de Andrei in cursul zilei si de ambii copii seara, dar sa stau 24 din 24 cu amandoi e o adevarata provocare.

Andrei se trezeste din ora in ora peste noapte, suge 5 min si se culca la loc, dar pe mine ma zobeste chestia asta. Cred ca raman si fara lapte de nervi si de oboseala.
lori16ro
Scris: Wednesday, July 26, 2006 9:38 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
curaj Adriana, sa-ti zic eu cum e sa cresti 2 copii fara nici un fel de ajutor , si la diferenta de 1an si 7 luni...n-are rost
Daca lui Andrei nu ii este foame atunci suge de sete.....pe caldurile astea este de inteles, iar daca nu-i nici asta se alinta asa ca lasa-l sa plinga numai ca atunci nu mai doarme nimeni....nasol moment dar trece, garantat
sousourel
Scris: Wednesday, July 26, 2006 9:43 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Stele, eu zic sa nu te mai stresezi... comportamentul parintelui fata de copil trebuie sa fie flexibil, chiar daca ai cedat "ispitei", ai facut-o probabil din instinct si uneori e mai bine asa. Dar imi place ca a stiut Matei ce e"rece si bun la gingie" hohot asta chiar m-a amuzat....

Pt mine incepe sa fie greu, din nou, trezitul noaptea si nedormitul. Voi ziceti ca starea de nervozitate a parintilor influenteaza bb-le, eu zic ca merge si invers. Nervii si urlatul si foitul de azi noapte mi-a redus somnul la doar 2h. Ai mei, amandoi au recuperat la pranz si eu am profitat de timp sa mai fac una alta. Dar tot obosita. Asa ca oboseala isi spune cuvantul si am facut explozie-implozie amandoi plans si acum suntem fos si para..., dar sa nu deviez.
Anaida
Scris: Wednesday, July 26, 2006 10:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

La noi...nervii sunt in vacanta...departe-departe...nu stiu ce se intampla, dar e de bine...nu m-am mai enervat de multicel, copiii au fost relativ cuminti, au mancat, au dormit...am si eu bateriile incarcate, asa ca, cele 2-3 treziri pe noapte nu mai sunt atat de solicitante. Tati e in concediu, dar de luni incepe din nou serviciul si vom reveni la programul nostru zilnic (si monoton). Acum ne-a mai scos tati din monotonie cu mersul la strand. Sper sa am din nou puterea si rabdarea de saptamana viitoare sa fac fata nevoilor a doi copii...ma consolez cu gandul ca mai e vb de o luna, luna august, ca din septembrie incepe marea provocare pt Razvan, adica GRADINITA!
Va urez zile si nopti linistite!!!
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, July 26, 2006 10:33 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Mai fetelor, va amintit ca mai sus ma plangeam ca iepurasul meu smeker mi-a facut figuri la pranz?Ei bine, am avut geniala inspiratie s aii povestesc lui Eugen ce s-a intamplat la pranz, si in timp ce u am mers cu tata sa semnam contractul pt.masina, Eugen i-a dat masa de fructe.IN BORCANEL NESTLE.Dar mic borcanelul.S-a pus smekerul pe urlet si tati i-a skimbat bolul de mancare.A halit dumnealui tot-totsic ...

Mai copiii astia sunt ceva de speriat...kiar sa i se fi dezvoltat simtul esteticuluiras ?Nu mai vrea din borcan?Mi s-a emancipat plodul?Vrea din cristaluri si portelanuriuff ?Dar bine ca a mancat.Acum stau ca pe ghimpi gandindu-ma la ziua de maine:oare va dori sa haleasca legumele din cratita?Ca e mai frumos asahohot ...i-as da si cu polonicul, numai sa haleasca...Mi-amintesc ca odata nu voia cereale cu lapte cu lingurita si am ajuns sa i le dau pana si in cupa de sampanie si tot nu le-a vrut...uite ca pe atunci ma gandeam la estetic...acum iochohot ...
Miri
Scris: Wednesday, July 26, 2006 10:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Adriana , asa nu poti sa continui mult timp ca o sa-ti epuizezi toate rezervele!nu

Sousourel,dar tu de ce nu te-ai odihnit odata cu ceilalti?Crezi ca treburile plecau din loc sau le rezolva altcineva?oare

Anaida, bravo tie,poate imi dai si mie reteta,ca tare as avea nevoie!ras

Stelute,uite ca mi-ai dat de gindit,pentru ca eu i-am schimbat Sarei,de trei zile,castronelul din care ii dau mincare,si cam tot de atunci papa tot!uff

Nervi intinsi la maxim!Mi-e groaza de momentul in care o pun seara in pat,desi nu a mai facut asa mari mofturi in ultimile doua nopti!
sousourel
Scris: Friday, July 28, 2006 10:43 PM
Nivel

Mai Stele, sunteti formidabili tu si cu Matei ... auzi cupe de sampanie hohot hohot hohot O cunostinta de-a noastra nu se aseaza la masa daca nu are lumanare aprinsa... chiar daca mananca ciorba de fasole.. sa aiba lumanare hohot hohot
Miri, am recuperat azi! Au fost baietii la pescuit toata dupa-masa, eu mi-am pus o masca si m-am asezat sa citesc... si-am tooot citit .... un somn bun ras
kali
Scris: Friday, July 28, 2006 10:45 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
sousourel wrote:
Mai Stele, sunteti formidabili tu si cu Matei ... auzi cupe de sampanie hohot hohot hohot O cunostinta de-a noastra nu se aseaza la masa daca nu are lumanare aprinsa... chiar daca mananca ciorba de fasole.. sa aiba lumanare hohot hohot

Care-i faza cu lumanarea? Ii e frica sa nu se innece si sa nu o aiba aprinsa?hohot Doamne fereste... vad ca la ora asta am un simt al umorului cam ciudatuff
Miri
Scris: Friday, July 28, 2006 10:48 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Sousoure, ma bucur mult pentru tine,era si cazul sa ai grija si de persoana ta,nu?oare
mihaela75
Scris: Friday, July 28, 2006 11:03 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
kali wrote:

Care-i faza cu lumanarea? Ii e frica sa nu se innece si sa nu o aiba aprinsa?hohot

hohot hohot
sousourel
Scris: Friday, July 28, 2006 11:09 PM
Nivel

kali wrote:

Care-i faza cu lumanarea? Ii e frica sa nu se innece si sa nu o aiba aprinsa?hohot Doamne fereste... vad ca la ora asta am un simt al umorului cam ciudatuff

hohot hohot hohot vrei sa-mi trezesc copilu' mai...

Miri, multumesc foarte mult, da, era cazul pupici
Mirandolina
Scris: Saturday, July 29, 2006 1:08 AM
Nivel

Cum stau cu .. nervi? Prost. Foarte prost. Dar acum sunt in tratative si cred ca o dam la pace. Fac tot posibilul sa ma abtin de a-mi exterioriza furia si imi este atat de greu. Cu cat imi pastrez calmul mai mult, cu atat trec mai usor peste situatiile iritantante, cu cat imi ies din fire mai repede, cu atat devin mai irascibila.
mihaela75
Scris: Saturday, July 29, 2006 3:56 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Mirandolina, trebuie sa-ti exteriorizezi furia ca altfel o iei razna.Sparge si tu ceva prin casa sau tranteste o injuratura sanatoasa ca sa scapi de presiuneras Nu tine in tine ca te doboaranu
g_nicoleta2000
Scris: Saturday, July 29, 2006 7:49 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Stau bine! Alex s-a trezit totusi de 2 ori peste noapte, a baut o gramada de apa. Ii mai iese un dintuc, sau asa sper eu, visez numai dinti in ultima vremeras , mari si albi...
Mirandolina
Scris: Saturday, July 29, 2006 10:00 AM
Nivel

mihaela75 wrote:
Mirandolina, trebuie sa-ti exteriorizezi furia ca altfel o iei razna.Sparge si tu ceva prin casa sau tranteste o injuratura sanatoasa ca sa scapi de presiuneras Nu tine in tine ca te doboaranu

De injurat, stai linistita ca nu ma abtin, dar de spart....parca totusi, nu. Tot mie imi va parea rau.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.