Cum stati cu...nervii?

Options Cum stati cu...nervii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Friday, May 25, 2007 1:59 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Kali, hohot hohot ce bine ca piu-piu mai face si nani, o usurare imensa ras; o pupam pe gropitze pe piu-piu mic pupici, iar tie-ti trimitem niste rabdare pupici...ceva asemanator patesc zilnic cu fii-mea in curte, dar la noi e "apa-apa-apa-apa-apa" si ma trage de maini si ma duce la paraias sa arunce pietricele, sa pescuiasca cu crengi, sa arunce frunze-n el sa le vada ducandu-se...n-o intereseaza minge, trici, carut de papusi sau alte jucarii in curte, cum o scot din casa "apa-apa-apa-apa" si daca n-o tin de mana se duce zapacita singura la apa maseluta.
sousourel
Postat: Saturday, May 26, 2007 10:31 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ahaaaa, ia uite de de copilasi cumintipupici

Kali draga, nu stiu daca pot spune ca te inteleg perfect, dar ceva-ceva, tot cunosc...ueii Ate? ueii Taii (prieteni de-ai lui), ueii tatiii, ueii mami...si asa o tine intr-una minute in sir... Dar e scumpa papusica ta cu piu-piu cu tot...aaah, si inca una: poate o pasioneaza biologia-anatomia, etc....viitorul suna bineeeeeras pupici

Apropo de crizele de isterie: la noi functioneaza (desi nu 100%) procedeul distragerea atentiei+ignorare totala (daca nu termina)+departarea copilului din proximitatea spatiala (acasa, ca in strada nu mai am curaj sa incercuff ) pentru protejarea urechilor si implicit a nervilor parintilor+revenire si impacare cu pupici si toate alea= copil cuminte pentru (macar) o jumatate de ora.

kali
Postat: Sunday, May 27, 2007 9:50 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Ieri am scapat de piu-piu; am fost plecate cam toata ziua si a uitat de vrabiutzethumleft
Anca, Alina, pupi pupici pupici
Delfinasa, Sousourel, deci ma intelegeti intr-o oarecare masura! Ce bine e in 3!
Pupicipupici pupici
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, May 27, 2007 2:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Piu-Piu hohot ce o sa ne mai distram la anul cand o sa citim postarile astea.

Noi am depasit faza de urlat prin magazine asa ca stati linistite fetelor ca o sa se domesticeasca si puii vostri. Apa ne incita foarte tare, am sta cu mana in cana cu apa de cand ne trezim pana ne culcam si cand visam sa stam tot cu mana uda in canitza. Apoi Alex a descoperit cat este de grozav sa-i citesti numai ca ar trebui sa-si mai ia Liv o sotie care sa faca cate ceva prin casa iar eu sa citesc prima pagina de la Catelusul de zeci de ori. Atat ne intereseaza, numai prima pagina.. din curiozitate am deschis si restul cartii sa vad cu ce se ocupa cainele ala dar Alex plans s-a pus pe plans ca numai foaia aia trebuie citita.
Vesna
Postat: Sunday, May 27, 2007 3:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Locatia: Bucuresti
mariuta wrote:
Ce bine e la serviciu! Sa-si mai toceasca si altii nervii acasa! (tata, bineinteles!)ras
Mai o sedinta, mai un client..... Scapat de cratite! Si uite asa trece ziua!

hohotHa-ha! Subscriu, cu precizarea ca Raz sta cu mama.yes
Desi, cand ma intorc de la serviciu, deseori obosita franta, Raz ma ia "de noua" si ma alearga si scoate tot untul din mine (ala care mai ramasese sic )
Pe de alta parte, Raz nu mi-a facut niciodata crize de isterie cum citesc pe aici. Are si el maraielile lui si zilele lui proaste, dar la capitolul nervi stam inca bine. dance

Pupici pentru toti piticii, mai ales pentru Xexe. ras pupici pupici pupici
kali
Postat: Sunday, May 27, 2007 8:04 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
g_nicoleta2000 wrote:
... Apoi Alex a descoperit cat este de grozav sa-i citesti numai ca ar trebui sa-si mai ia Liv o sotie care sa faca cate ceva prin casa iar eu sa citesc prima pagina de la Catelusul de zeci de ori. Atat ne intereseaza, numai prima pagina.. din curiozitate am deschis si restul cartii sa vad cu ce se ocupa cainele ala dar Alex plans s-a pus pe plans ca numai foaia aia trebuie citita.

Buna treaba! Cred ca asta-i un fel de piu-piu la noi, asadar iti doresc multa rabdare. Poate daca-i iei carticele Dino Pad o incanta si mai scapi si tu... pupici pupici
Vesna, cred ca si eu voi fi mai toleranta dupa ce incep serviciul, ca deja am atins maximum de plafonare si frustrare.
Pupipupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed