Cum sa te protejezi de agresorii sexuali?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
tiramisu
Scris: Monday, September 20, 2010 12:08 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 8/4/2009
Prezervativul cu dinti le scapa pe femei de agresorii sexuali

Un medic sud-african a inventat prezervativul "cu dinti", care poate fi utilizat de femei pentru a combate tentativele de viol, informeaza edition.cnn.com.

Doctorita Sonnet Ehlers era de garda intr-o noapte cand a asistat la internarea unei femei care fusese violata. "S-a uitat la mine si mi-a spus: «Daca as fi avut dinti acolo...» I-am promis ca voi crea ceva intr-o buna zi pentru a le ajuta pe persoanele aflate in aceasta situatie", a declarat Sonnet Ehlers.

La 40 de ani de la acest incident a fost lansat prezervativul "Rape-aXe". Noul tip de prezervativ este din latex si se fixeaza ca un tampon igienic.

Are striatii din cauciuc si se ataseaza de penisul barbatului in timpul penetrarii cu ajutorul unor carlige care imita forma dintilor. Odata atasat, poate fi scos doar printr-o interventie chirurgicala.

"Este dureros, agresorul nu va putea nici sa mearga si nici sa urineze atat timp cat il are atasat. Daca va incerca sa il scoata singur, prezervativul se va strange si mai mult", a precizat autoarea, care si-a vandut casa si automobilul pentru a realiza acest proiect.
Ana
Scris: Monday, September 20, 2010 12:22 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Ce interesant,ar fi bine sa citesca si agresorii.
koko2008
Scris: Monday, September 20, 2010 1:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
firstprize Super . Pacat ca exista asa oameni.
KRYS85
Scris: Monday, September 20, 2010 6:33 PM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
newclap newclap Foarte interesant!!!
bulibuli
Scris: Monday, September 20, 2010 7:23 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
interesant.. totusi, mai bine ar fi inventat ceva sa-l opreasca pana sa ajunga la penetrare... din punctul meu de vedere, in stadiul asta.. violul tot a avut loc puker
mama Alessiei
Scris: Monday, September 20, 2010 7:43 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2009
Eu mi-as cumpara mai degraba un spray pentru aparare (pe baza de piper/ardei iute) decit un prezervativ din asta sorry
kali
Scris: Monday, September 20, 2010 8:03 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Pai... si cum convingi agresorul sa-si puna prezervativ?uff
Ana
Scris: Monday, September 20, 2010 8:12 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
kali wrote:
Pai... si cum convingi agresorul sa-si puna prezervativ?uff
pai scrie ca e ca un tampon.da pan la urma cum se foloseste?fool
tiramisu
Scris: Monday, September 20, 2010 9:32 PM
Nivel

Quote:
Pai... si cum convingi agresorul sa-si puna prezervativ?
hohot hohot

Din cate am inteles se foloseste ca un O.B.

Dar nu mi se pare de loc practic. Ar trebui sa-l porti mereu cu gandul ca nu stii niciodata ce ti se poate intimpla.

Va dati seama ce se intimpla daca femeia uita de el si ajunge la sot sau iubit?hohot hohot
t-mihaela
Scris: Monday, September 20, 2010 10:13 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
bulibuli wrote:
... din punctul meu de vedere, in stadiul asta.. violul tot a avut loc puker

Corect thumleft Mie mi se pare asa de idioata ideea asta asta , ma mir ca cineva si-a keltuit banii sa o puna in practica hohot
KRYS85
Scris: Monday, September 20, 2010 10:40 PM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
tiramisu wrote:
hohot hohot

Va dati seama ce se intimpla daca femeia uita de el si ajunge la sot sau iubit?hohot hohot

hohot hohot hohot hohot
bulibuli
Scris: Tuesday, September 21, 2010 6:31 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
mama Alessiei wrote:
Eu mi-as cumpara mai degraba un spray pentru aparare (pe baza de piper/ardei iute) decit un prezervativ din asta sorry

eu am unul, din liceu cumparat.. nu l-am folosit niciodata.. din fericire..
mi l-au luat parintii dupa ce am avut probleme cu un nebun , dupa care s-a mai intamplat o singura data sa am probleme dar atunci, desi aveam spray-ul la mine, nu l-am putut folosi ca erau 4 tigani... in ambele cazuri am scapat alergand la primul barbat pe care l-am vazut pe strada si rugandu-l sa ma lase sa stau langa el pana trece pericolul... sa dea Domnul sa nu aveti nevoie niciodata pt voi sau copii de spray de autoaparare, dar mai bine totusi sa-l ai... eu i-as lua copilului cand ar fi destul de mare incat sa inteleaga ca nu e pt joaca, sa nu-l foloseasca aiurea la scoala .. pana intelege merge cu mine la scoala..
shirel
Scris: Tuesday, September 21, 2010 10:52 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Eu pana la prezervativul ala cu dintii(ufff mie si scarvba sa pronunt asa ceva puker puker puker puker il bat mar si poate sa fie si cel mai mare si cel mai puternic.Pacat vedeti ca la mine nu prea trag violatorii ,presimpt ei ceva ca tare as fi nenorocit unul din asta.
Acuma duc dezbatere cu Eden sa o trimit sa invete Karate si aparare personala ca sa fiu sigura ca nu va putea pati nimic!Imi aduc aminte de cumnata mea care a reusit sa bata un asemenea infractor rau de tot ,si asta numai fiindca dupa multe insistentze a reusit sa o atinga .sic sic ras ras alcool
Ce prostie prezervativ cu dinti ,ce inca sa ma rog de el sa si-l puna sau sa il pun eu tunete tunete toanerele pana atunci il termin eu si dau prezervatorul sa si-l manance ..hohot hohot
tiramisu
Scris: Tuesday, September 21, 2010 11:00 AM
Nivel

Quote:
pana atunci il termin eu si dau prezervatorul sa si-l manance ..
Quote:

hohot hohot hohot
roxinthya
Scris: Tuesday, September 21, 2010 11:15 AM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
Fetelor si eu - ca orice femeie - m-am gandit de multe ori ce as face daca Doamne fereste as fi pusa in aceasta situatie.
Si ar fii cam 2 variante :
1 (dupa caz real) sa rad de cum arata sau cat de mica este si cica atunci ei s-ar complexa si nu ar mai fi buni de nimic insa pot sa te bata sau...
2. sa ma prefac ca vreau sa colaborez si sa-l musc de.... sau sa-l lovesc la ....
3. Sa-i spun ca am SIDA si sa ma prefac ca sar pe el!!

Toate variantele sunt riscante in sensul ca nu au sanse 100% de reusita dar la fizicul meu firav nu ma pot gandi la altceva
Dar Doamne fereste!!!
Iar treaba cu prezervativul cu dinti mi se pare o tampenie. Ce stau sa-i zic violatorului sa stea putin sa-mi pun eu ala sau eventual in fiecare zi cand plec de acasa mi-l pun ca poate - poate ma violeaza si pe mine cineva?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.