Cum sa luam permisul...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:04 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/14/2006
Kiki, vorbeam de spaga de la traseu. Intradevar la sala nu se da spaga din motivul enuntat de tine dar recupereaza domnii la traseu unde daca ai nervii tari dai de 7-8 ori fara bani si ei tot te pica.
Stiam un caz in care un tip a dat sala si nu stia sa citeasca formularul, avea cateva clase dar doar pe hartie.
Kiki
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:23 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

g_nicoleta2000 wrote:
Kiki, vorbeam de spaga de la traseu. Intradevar la sala nu se da spaga din motivul enuntat de tine dar recupereaza domnii la traseu unde daca ai nervii tari dai de 7-8 ori fara bani si ei tot te pica.
Stiam un caz in care un tip a dat sala si nu stia sa citeasca formularul, avea cateva clase dar doar pe hartie.

Eu intelesesem ca ziceti de spaga la sala. uff

Sa nu-mi zici ca a luat ala care nu stia sa citeasca....uff
Miri
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:32 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Ieri m-am intilnit cu un coleg de serviciu care a dat examen la scoala de soferi.Din 100 de candidati,doar 20 au luat salaras Restul de ce s-au dus la examen?oare
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:33 AM
Nivel

Kiki wrote:

Sa nu-mi zici ca a luat ala care nu stia sa citeasca....uff

Nuuuu, asa l-au descoperit ca nu stia sa citeasca, a fost dat cazul si la tv
Kiki
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:34 AM
Nivel

g_nicoleta2000 wrote:

Nuuuu, asa l-au descoperit ca nu stia sa citeasca, a fost dat cazul si la tv

Ce tupeu pe ala sa dea examen la scoala de soferi nestiind sa citeasca!
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:48 AM
Nivel

Asa cum spune si Miri multi se duc de dragul de a se duce, spera sa pice intrebari usoare si fac o incercare. Apoi fiind grila ai o sansa in plus de a bifa si acolo unde nu stii asa ca poate se nimereste, cine stie. Am avut coleg de liceu care a intrat la Academia Navala pe un test grila completat la "Ghici" si la fel am o matusa asistenta in Italia care a intrat la scoala acolo tot la o grila bifata pe ghicite
Kiki
Scris: Tuesday, June 13, 2006 10:59 AM
Nivel

E adevarat, Nico.
Avem un coleg de scoala cam bata (intre noi fie vorba) si la un test grila a fost singurul din clasa care a luat 10, dand cu banul. La restul clasei, cea mai mare nota fusese 7 sau 8.
mihaela75
Scris: Thursday, June 15, 2006 2:07 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Gataaaaa,am luat permisuuuu!!Sunt si eu soferitayes yesJumate de ora asteptat, 10 min. examinat si gata mi-au pus permisul in manawhat Asta e un permis provizoriu pana iti scot cardul cu poza pe el.De fapt aici iti da permis dupa ce treci sala.Traseul il dai peste un an dupa ce castigi destula experienta la sofat.Insa in acest timp de un an nu ai voie :
-sa conduci singur( trebuie sa te insoteasca un sofer cu experienta de cel putin 4 ani)
-sa ai si alti pasageri in masina
-sa conduci noaptea
-sa intri pe autostrada
Deci oriunde ma duc tre' sa-l car pe Kaze dupa mine si nu putem lua bebica cu noi uffCe ma fac?Nu stiu.Cred ca o sa incalc regula cu pasagerii,doar n-o sa las bebica singura in casa sic

Am platit 125$ ca sunt straina ,daca eram rezidenta plateam doar 10$.Ma gandeam in timpul exam. ca daca nu trec ma spanzur de toti banii banghead
delfinasa
Scris: Thursday, June 15, 2006 6:02 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Bravo, Miha, felicitari! La multe plimbarici placute cu masinuta si fara evenimente pe sosea!
Mi se pare cam absurda regula asta cu lasatul copiilor acasa; si copiii unde sa-i lasi? Si sala iar e la distanta mare...pai intr-un an de zile devii expert la sofat daca conduci zilnic sau chiar la cateva zile si stiu si ei ca e vital sa conduci singur cat se poate de repede...e cam aiurea cu regulile astea, zau, nu mi se par normale....sa nu mai zic si de taxa de examinare, ca e imensa, chiar ca-ti vin toti bazdacii daca pici.
leut
Scris: Thursday, June 15, 2006 6:50 AM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Felicitari Mihaela ! flowers
Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeu!sic
Kiki
Scris: Thursday, June 15, 2006 7:20 AM
Nivel

Bravo, Miha!!!
mihaela75
Scris: Thursday, June 15, 2006 4:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
da, delfinasa, reguluile aste sunt cam aiurea,eu una nu pot s-o serspest pe-aia cu pasagerii ca ar insemna sa nu conduc deloc tot anul.
Leut,facem galerie:801:
codruta
Scris: Tuesday, June 27, 2006 7:32 AM
Nivel

Leut, bafta!!!!medeea iti tine pumnii azi
Kiki
Scris: Tuesday, June 27, 2006 7:39 AM
Nivel

LEUT, te asteptam cu vesti bune!

Kiki attached the following image(s):
leut.jpg

leut
Scris: Tuesday, June 27, 2006 4:59 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Si-acum tremur de nervi, consternare si dezamagire!
Am luat sala, nu cu multe puncte, doar 23, dar acum nu mai conteaza. Mi-am dorit atat de mult sa iau si traseul numai ca n-a fost sa fie. AM fost dusa in eroare de un ...instructor. Am pus semnele respective pentru ca nu-mi sta in caracter sa jignesc nici o persoana. Nu ma simteam foarte bine, avand in vedere ca am intrat in seria 4, asta fiind pe la ora 12 jumate, dupa atatea ore de asteptat. Nu am vrut sa intru la traseu pentru ca ma simteam foarte rau dar instructorul, "baiat de treaba", mi-a spus sa nu ma prostesc si mai mult ca-mi pune el o vb buna, cum ca as fi cumatra lui. Nu-i dadusem nici un bani si n-am s-o fac niciodata. Numai ca n-a mers asa cum a vrut el...politistul m-a scos pe un traseu pe care daca m-ar scoate la orice ora as pica. Aglomeratie mare, semafoare, oameni care ma claxonau si muuuuuuuuuuul stres. Asa incat am numai vorbe de bine la adresa lor...Mai, si nu am vrut sa dau. Asta e...si-acum am o stare de rau de la stomac ce nu cred ca-mi v-a trece asa usor.
O sa mai dau o data, si inca o data, si inca o data pana o sa mor. POate e loc si pentru mine. Ma doare mai tare faptul ca nu numai el ci si alt instructor cu care am dat preexaminarea ma laudasera. Mi-au crescut cornite si ...ma doare tare!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.