Cum sa luam permisul...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Thursday, April 20, 2006 11:02 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Hop si noi , daca nu e cu suparare. Uite cum merg eu cu Maria mea in masina. Ea e in scaunelul ei , in spate , pe scaunul opus soferului iar mami la volan. Si am inceput de cand avea ea.... 2 saptamani. E cuminte , doarme de obicei. daca e matzi , ii cant, vorbesc cu ea, las radio deschis ...... No problem ! Suzi , in cazuri extreme..... yes
delfinasa
Scris: Friday, April 21, 2006 4:55 AM
Nivel
Nivel: Senior

Da, leut, circul numai singura cu ea...scaunelul ei are baza fixata in centuri pe mijlocul banchetei din spate (cel mai safe loc din masina), cu fata spre spatele masinii si cand plec cu ea o pun acolo si ea sta cumintica, se joaca cu jucariile ei, doarme, trage de umbrarul de la cosulet...dac-o deranjeaza soarele mai tipa, dar ii trag umbrarul si apoi e ok...am cumparat jaluzele laterale (care-mi permit si mie sa vad prin ele) ca sa nu bata soarele puternic la ea si vad ca este mai bine cu ele...in rest, ca si mamica Mariei, pun muzica (oricum imi place sa ascult muzica in masina), vorbesc cu ea, cant cand fac un drum mai lung de-o jumatate de ora si este maraita...in ultimul timp am facut mai multe drumuri mai lungi singura cu ea si s-a comportat destul de bine, mi-a urlat putin in creieri pan-a adormit (ca i-am sarit programul de seara) si s-a trezit numai acasa, cand am oprit motorul...se obisnuiesc bebelusii in masina si chiar le place cum ii leagana si dorm foarte bine.
leut
Scris: Friday, June 9, 2006 2:43 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
plans
Cred ca topicul trebuia sa fie ...cum sa nu ne luam permisul...cu necazuri adunate claie peste gramada, cu nopti nedormite de griji...stiu, astea sunt scuze, dar macar sa ma simt si eu putintel bine.uff Am picat...la sala am reusit 21...asta e...poate data viitoare o sa am noroc! uff
Anaida
Scris: Friday, June 9, 2006 2:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
LAsa, Leut, nu fi trista...sigur data viitoare vei reusi!pupici pupici
Kiki
Scris: Friday, June 9, 2006 2:46 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
leut wrote:
plans
Cred ca topicul trebuia sa fie ...cum sa nu ne luam permisul...cu necazuri adunate claie peste gramada, cu nopti nedormite de griji...stiu, astea sunt scuze, dar macar sa ma simt si eu putintel bine.uff Am picat...la sala am reusit 21...asta e...poate data viitoare o sa am noroc! uff

Lasa, mami, stii cum se zice: orice sut in fund e un pas inainte! Acum ai ocazia sa repeti ce deja ai invatat si sa mai iei cateva lectii de traseu ca sa fie ok.
Sunt sigura ca daca viitoare ne vei da vesti bune!

leut
Scris: Friday, June 9, 2006 2:56 PM
Nivel

sic Multumesc, fetelor...ce bine era daca ma felicitati!plans Am vrut tare mult sa-l iau, macar pentru mama...azi ma duc la ea (se simte foarte bine dupa spusele medicilor...o mai tin cateva zile), dar n-a fost sa fie. SUnt demoralizata total...dar ma pun pe invatat. La traseu, la preexaminare am fost laudata de domnul cu care am dat...aveam inima cat un car, si-acum e atat de mica! Daca trec de sala, traseul e floare la ureche. O sa iau, o sa vedeti!ras
Kiki
Scris: Friday, June 9, 2006 2:58 PM
Nivel

leut wrote:
O sa iau, o sa vedeti!ras

Asta da atitudine, mami!!!! Bravo, Leut!

kali
Scris: Friday, June 9, 2006 3:01 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Asa, fii ambitioasa, ca un leut ce esti.
Ai sa vezi ca data viitoare va fi bine iar satisfactia- dubla.
Vesna
Scris: Friday, June 9, 2006 3:36 PM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2006
Eu nu am carnet, dar iti urez succes, Leut!flowers
lori16ro
Scris: Friday, June 9, 2006 9:37 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
leut nu renunta , eu am dat si sala o luam de fiecare , dar la oras imi era frica si pina la urma am luat si orasul
de condus nu prea conduc dar la "nevoie cit a fost sotul plecat " am condus ca doar nu era sa merg cu copiii in brate si masina in fata blocului ....
delfinasa
Scris: Saturday, June 10, 2006 4:51 PM
Nivel

Leut, data viitoare il iei sigur! Iti tinem pumnii!thumright
Sunt nenorociti politaii la examenul auto, baga niste grile de zici ca e olimpiada si cine trece ia nu stiu ce mare premiu...de parca trebuie sa tocesti atata ca sa respecti regulile si sa stii sa conduci civilizat...sunt putini cei care iau din prima pe drept, nu te mai supara, ca astia parca au o norma cati sa treaca si cati sa pice si daca nu se sare cu "lipiciul" mai stai, mai dai bani la instructor pe ore, te enervezi si pe tine ca poate n-ai invatat cum trebuie, ca ai facut nu stiu ce manevra...pai sa nu-ti vina sa dai cu ei de pamant?...aici nu conteaza din cate miscari faci parcarile, poti sta si 1/2h s-o pui corect, din cate miscari vrei, politistul nu zice nimic, nu te pica din cauza asta...iar la sala, te duci cand vrei, nu cu programare, se da pe calculator si trebuie sa faci 80% dintr-un numar de intrebari, nu mai tin minte cate si nu esti stresat de timp, stai cat crezi ca ai nevoie...poti sa dai skip peste unele intrebari la care nu esti sigur si-ti vin altele...daca iei sala, te duci la pozat tot acolo si in 5 minute iti iei learner's permitul cu care poti conduce cu cineva peste 21 de ani care are deja permis, iar cand te simti tu in stare sa dai traseul, te duci cand vrei, cu masina ta, completezi niste formulare si vine politaiul cu tine, te plimba maxim 15 minute si daca conduci ok, nu-ti face probleme, figuri ca ai luat nu stiu cum curba sau ai parcat stramb, important pentru ei e sa vada ca esti atent la volan, ca respecti semnele si conduci safe.
Multa bafta!
mihaela75
Scris: Saturday, June 10, 2006 5:06 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Da,Delfinasa are dreptate.Leut, nu te mai stresa ca nu e vina ta.eu am vazut cum invata fratele meu in tara pt. carnet.Parca trebuia sa dea la facultate.Cartea aia parca e special facuta sa nu iei examenul.Aici cartea are cateva pagini si e organizata de-ti da mura-n gura.La traseu, nu mai zic,s-ar putea sa fii cat de bun daca nu aduci "aport la d-nul militian" nu iei nici mama carnetului.
g_nicoleta2000
Scris: Monday, June 12, 2006 2:07 PM
Nivel

Si eu am picat prima data la sala cu 20 de puncte. Aveam un chestionar ingrozitor, nici nu stiam de unde ai scos asa intrebari.... A doua oara mi-a picat un formular incredibil de usor, eram convinsa ca o sa iau 26 de puncte dar am luat 25. Am trecut si de oras usor.. era pe vremea cand nu trebuia sa dam spaga... acum la oras daca nu cotizezi stai mult si bine pana te trec domnii din Bacau.
leut
Scris: Monday, June 12, 2006 2:51 PM
Nivel

Of! MUltumesc fetelor!
Nicoleta, crezi ca in Galati e altfel? Se poate sa iei si pe bune dar am auzit ca depinde de cum se trezesc dimineata politaii!hohot SI mai nou, 100 de euro si ai trecut, numai sa ai cui sa-i dai! E o porcarie!uff
Kiki
Scris: Monday, June 12, 2006 3:03 PM
Nivel

Fetelor, spaga se da la traseu, nu la sala. Pentru sala trebuie sa munciti.
In sala de examen sunt mai multi politai si pentru 100 de euro o gramada de insi nu se baga nimeni. Asa, la traseu, ia 100 euro unul singur.
Asa ca singura solutie este burtica pe carte uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.