Cum pieptanam fetitele pentru scoala ? codite si pampoane, sau...?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Scris: Friday, August 19, 2011 8:05 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
hohot nu mi-au placut pentru ca eu trebuia sa le port pe coronita, ca nu aveam par lung (tunsoarea scurta, baieteasca pana prin clasa a 5-a). Trebuia sa am mereu grija de coronita ... Fratele meu si acum rade de moda aia, "cu coarne".
zaza_
Scris: Friday, August 19, 2011 1:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/25/2008
Roxana99, daca te-ar obliga cineva sa porti ceva ce nu-ti place, in care nu te-ai simti confortabil, ai fi fericita? Nici mie nu mi-au placut pampoanele, si in fata mea la scoala statea o fetita cu pampoane la fel de mari ca cele din poza si nu mai vedeam nimic de ele. In clasa a IV-V-a deja fetele sunt domnisorele, ele vor sa fie ca Hanna Montana, ce pampoane!hohot
t-mihaela
Scris: Friday, August 19, 2011 8:10 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Fata e prea mare pentru asemenea accesorii, bunica , bine intentionata dealtfel, a facut si ea ca pe vremea...bunicii.Eu as accepta o discutie pe tema parului, sa aleaga fata o metoda de a-l tine strans .Spune-i ca nici cozi impletite ca pe vremea stii tu care dar nici fluturat in vant sa se prinda toti paduchii scolii de el.O cale de mijloc exista intotdeauna iar piata e plina de accesorii de par pentru toate varstele.Succes.firstprize
roxana99
Scris: Saturday, August 20, 2011 6:19 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/9/2011
danab wrote:
hohot nu mi-au placut pentru ca eu trebuia sa le port pe coronita, ca nu aveam par lung (tunsoarea scurta, baieteasca pana prin clasa a 5-a). Trebuia sa am mereu grija de coronita ... Fratele meu si acum rade de moda aia, "cu coarne".

Dar daca le-ai fi purtat in par si nu pe coronita ti-ar fi placut ?ras
Eu am fost pe cordeluta elastica,aia de se inchidea la ceafa,pana in liceu !
ingerash
Scris: Saturday, August 20, 2011 8:33 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Nici mie nu mi-au placut fundele alea ,mariuff preferam sa port codite simple prinse cu elastice cu flori,fluturasi..etc; iar la ora de sport parul prins in cocthumright

Modele de accesori pentru par se gasesc aici http://forum.7p.ro/Funde-de-tot-felul.aspx?g=posts&t=5311&p=1 o fundita merge super la coada "de cal"hearts
roxana99
Scris: Sunday, August 21, 2011 3:38 PM
Nivel

zaza_ wrote:
Roxana99, daca te-ar obliga cineva sa porti ceva ce nu-ti place, in care nu te-ai simti confortabil, ai fi fericita? Nici mie nu mi-au placut pampoanele, si in fata mea la scoala statea o fetita cu pampoane la fel de mari ca cele din poza si nu mai vedeam nimic de ele. In clasa a IV-V-a deja fetele sunt domnisorele, ele vor sa fie ca Hanna Montana, ce pampoane!hohot

Daca elevii din spate nu o sa vada la tabla de funde sic atunci o sa o piaptan doar cu 1 coada + funda,si va fi mai bine ! Pastram 2 pampoane pentru tinuta de Duminica.
bereea
Scris: Monday, August 22, 2011 8:55 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Eu sunt clar contra pompoanelor sau cum s-or fi numind.Am purtat si eu ca scolarita, dar acum vreo 35 de ani in urma.Aici fetitele sigur nu poarta asa ceva.
Ale merge la scoala foarte rar cu parul pe spate, prins cu o coronita.In general , prindem parul intr-o coada de cal sau il impletim spic .Am mai incercat si alte prinsori , doar ca acestea necesita timp.Daca vrea clamite , de ce nu?Prindem parul si din motive practice si igienice:mai apar paduchii si cu parul prins stiu sigur ca nu sta cu el in ochi cand scrie.
zaza_
Scris: Monday, August 22, 2011 12:35 PM
Nivel

Am gasit pe youtube niste pustoaice! Isi fac si ele codite, dar fara pampoaneras

zaza_
Scris: Monday, August 22, 2011 12:46 PM
Nivel

dana_na
Scris: Monday, August 22, 2011 2:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/5/2011
Interesante filmuletele. pupici
Intr-adevar necesita mai mult timp timp impletitul dar cred ca merita, coditele si clamele dau acelasi aspect de ingrijit si nici nu are parul in ochi. Incercati sa ajungeti la un compromis, pana la urma ea va sta printre colegi si ea trebuie sa se simta bine.
Si eu am avut pampoane, asa era atunci dar moda se mai schimba, exact ca si la haine, incaltaminte...
roxana99
Scris: Monday, August 22, 2011 6:49 PM
Nivel

aurishta
Scris: Monday, August 22, 2011 6:58 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
Poate sunt la uniforma...
kali
Scris: Monday, August 22, 2011 8:52 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Gusturile nu se discuta, dar nah... Nu poti obliga fata sa poarte ceva ce nu-i place.
Nici mie nu-mi plac.sorry
bereea
Scris: Monday, August 22, 2011 9:13 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
E, rusii sunt ceva aparte...sa nu uitam ca ei inca isi pun dinti galbeniras
kali
Scris: Monday, August 22, 2011 9:49 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
bereea wrote:
E, rusii sunt ceva aparte...sa nu uitam ca e inca isi pun dinti galbeniras

hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.