 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/18/2006 Mesaje: 3674
| Mihaita duce mai departe numele lui ta-su... deh mandrie masculina... am acceptat pt ca tati este strigat de fapt pe al doilea nume al sau si asa nu se creeaza confuzii. Alexandru, al doilea nume mi-a placut mie mult.
Andrada este aproape singurul nume care ne-a placut si mie si lui tati, eu il adoram din copilarie, de pe vremea cand vedeam filmele cu dacii si romanii. Elena, al doilea nume al Andradei, este numele bunicii mele pe care am adorat-o. |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 36610
| danamaria wrote:anca, scuze daca mi-a scapat, dar ce nume ai ales pina la urma?
Andrei Florian daca nu ma insel |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/4/2007 Mesaje: 3495
| kiki |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 5/26/2006 Mesaje: 291
| Kikisor, ce memorie de elafantel ai! E Andi Florian piticutul meu, si tot timpul ma amuza asemanarea si coincidentele cu Anca - Andi's mom (pe care o salut si o pup si as vrea sa o vad mai des pe aici ). |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 36610
| Anca wrote:Kikisor, ce memorie de elafantel ai! E Andi Florian piticutul meu, si tot timpul ma amuza asemanarea si coincidentele cu Anca - Andi's mom (pe care o salut si o pup si as vrea sa o vad mai des pe aici  ).
Stiam eu...Stiam de Andi Florian, dar am banuit ca Andi vine de la Andrei, nu? |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 5/26/2006 Mesaje: 291
| Da Kiki, Andi provine de la Andrei, Andreas mai exact. Asa e trecut in acte, Andi, simplu, cum aveam de gand sa-l cheme si sa-l strigam. Stam intr-o zona cu influente germane, localitatea e fosta comuna de svabi si numele Andreas era destul de cunoscut si de aici deriva numele pe care l-am ales noi. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/14/2007 Mesaje: 3780
| Pentru cei mai putin hotarati asupra numelui, am gasit un site foarte dragutz care va poate ajuta. In afara de faptul ca au peste 20.000 de nume in baza lor de date, puteti introduce numele vostru si al sotilor si se generaza automat un nume care sa se potriveasca cu numele voastre...
Noua ne-a iesit nume de baiat Daniel si de fetita Tatiana
Incercati si voi...
http://www.babynamescountry.com/babynamesadvisor.html
edit: Fluturas, hai vezi ce iese... |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 11/22/2006 Mesaje: 9778
| bulinutza wrote:Pentru cei mai putin hotarati asupra numelui, am gasit un site foarte dragutz care va poate ajuta. In afara de faptul ca au peste 20.000 de nume in baza lor de date, puteti introduce numele vostru si al sotilor si se generaza automat un nume care sa se potriveasca cu numele voastre... Noua ne-a iesit nume de baiat Daniel si de fetita Tatiana Incercati si voi... http://www.babynamescountry.com/babynamesadvisor.html hai ca am incercat si eu si ne-a iesit derrick.imi place numele,dar parca totusi nu e de noi...ma duc sa mai caut |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/31/2008 Mesaje: 4262
| bulinutza wrote:Pentru cei mai putin hotarati asupra numelui, am gasit un site foarte dragutz care va poate ajuta. In afara de faptul ca au peste 20.000 de nume in baza lor de date, puteti introduce numele vostru si al sotilor si se generaza automat un nume care sa se potriveasca cu numele voastre... Noua ne-a iesit nume de baiat Daniel si de fetita Tatiana Incercati si voi... http://www.babynamescountry.com/babynamesadvisor.htmledit: Fluturas, hai vezi ce iese...
Putea sa lipseasca martea din post ??? am incercat si eu si a iesit ceva tare ciudat KAMAKAMI daca e baiat si ANA daca e sa fie fetita. Poate daca acum i-am cautat si nume o venii la noi bebelu mult dorit???? |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 11/22/2006 Mesaje: 9778
| teea09 wrote: KAMAKAMI  daca e baiat Poate daca acum i-am cautat si nume o venii la noi bebelu mult dorit???? poate daca promiti ca ii pui numele asta daca va fi baiat |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/2/2006 Mesaje: 5605
| Ce tare este site-ul.La fetita mi- a iesit unul din numele alese care-mi plac mult.Mellisa, iar la baiat Dennis |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 5/10/2009 Mesaje: 457
| Waw,si mie mi-au iesit nume frumoase Adellaide si pt baiat Alvin,poate mai fac vreo doi....
Si totusi Sharon a primit numele pt ca visam sa traiesc in America(inca mai visez) si Amir are cele 4 initiale de la numele parintilor mei si parintilor sotului |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/17/2006 Mesaje: 4933
| Mie mi-au iesit Milles si Celeste, destul de ciudata, mai ales pentru cetatenia romana Dar daca incerc cu alt nume la mine si la tata ??? (ca pe mine ma mai cheama si Maria, iar pe sot si Robert, asa ar iesi: Nathan si Susan ) |
|
 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 11/4/2009 Mesaje: 979
| vai, mie mi-au iesit Andre (baiat) si Gabrielle (fata) dar Gabrielle nu-mi place deloc. noi nu stim inca ce o sa avem: fetita sau baiat dar la baiat m-am gandit la Robert Alexandru. Robert de la bunicul meu la care am tinut mult si Alexandru de la numele unui var cu care mi-ar placea baietelul meu sa semene. asta nu inseamna ca o sa se si intample ...la fetita nu m-am gandit inca. Poate Mary Anne sau Serena. Cam asta imi vine in minte acum, dar nu ma prea omor. Aici ii va fi usor sa fie strigata Mary Anne dar in ro o sa o strige Maria....si nu-mi place numele asta. scuze Mariilor. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 3898
| PrincessLilou, ai sa vezi ca cu cat sarcina va avansa cu atat ai sa fii mai hotarata asupra unui anumit nume. O sa le spui si ai sa te gandesti la ele luni bune de acum inainte si dntr-o data ai sa fii 100% hotarata ca ai gasit numele perfect. |
|
|
|