Cum ii invatati sa fie darnici?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_adinutza
Scris: Friday, September 22, 2006 12:01 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
Alina wrote:
Pe Catinca mereu am invatat-o sa fie darnica, incepand cu mersul in parc, de la cateva luni. Ei, nu mi-a iesit intotdeauna, caci este extrem de incapatanata. Dar incet-incet a invatat. De cand il am pe Tudor e si mai darnica, cel putin cu el; i-am explicat ca trebuie sa imparta totul ei doi, sa nu se certe niciodata de la mancare (ca a fost cazul) sau de la jucarii, acum sa vedem ce va fi pe viitor, caci Tudor e inca mic. Oricum nu am incurajat-o sa cedeze mereu in fata lui, pentru ca el e mai mic; nu mi se pare corect asa. Acest lucru poate duce la schimbari majore de comportament. Tudor va fi un alintat, va astepta sa primeasca orice, oricand, iar Catinca isi poate crea un complex de inferiritate, cedand mereu in fata lui.

asa a mi-a zis si mie mama "sa ai grija de sora ta ca e mai mica , si sa ii dai si ei ....." , iar sora-mea si acum mare imi zice " sunt sora ta mai mica si trebuie sa imi dai , trebuie sa ai grija de mine " ...ras ras
Kiki
Scris: Friday, September 22, 2006 12:01 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Georgy, sper sa nu se schimbe...o sa vad pe parcurs si atunci voi lua masuri.bataus
Maria & Mario
Scris: Friday, September 22, 2006 1:18 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Maria e fericita tare cand vede copii. Imparte tot, mancarea din manutza ( si mie imi intinde ce mananca ea ), jucariile. Nu se supara cand ii ia din manutza jucaria cineva. Si asta ma intreb daca e chiar bine, ca nici o bleaga nu o vreau. Sa vedem cu evolueaza in continuare. Ideea e ca e darnica.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.