Cum ii ferim pe bebei de microbi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Sunday, December 10, 2006 10:24 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Darria, multa sanatate micutei tale si sa treceti repede peste problemeflowers
Si mie mi s-a pus "pata" pe nasii Alexiei, care, desi aveau viroza ultima data cand ne-am vazut nu au spus nimic; ba mai mult, i-au tusit Alexiei in fata fara sa puna macar mana la gura si acum ne luptam cu boala de vreo 2 saptamani si nu vad nicio ameliorarebataus
Eu inteleg ca persoanele care nu au copii nu au nici reflexul de a-i proteja, dar asta nu-i justificauff Prin urmare ii vom evita o perioada, cel putin pana sunt sigura ce le-au trecut toate bolile.
Kiki
Scris: Sunday, December 10, 2006 10:38 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Multa sanatate puiutilor bolnaviori! pupici Si ceva bataus oamenilor inconstienti care nu au un pic de consideratie si bun simt fata de copilasi si parintii lor!
Darria
Scris: Sunday, December 10, 2006 5:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/20/2006
Kali si Kiki: multumim frumos pt. urari flowers Multa sanatate si copilasilor vostri. Refacere rapida Alexiei, 2 saptamani e ft. greu pt. ea.
Din pacate am constatat altceva la cei din jurul meu: sunt mai responsabili cei care nu au copii decat cei care-i au deja.
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 5:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Multa sanatate piticutilor bolnaviori! pupici
Darria
Scris: Monday, December 11, 2006 8:15 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/20/2006
Sousourel: multumim frumos :601:

Ca sa fiu in ton cu "oficial imi este bine" ras declar si eu tot in mod oficial ras ca e racita cobza(nas, gat, tuse, etc...) si am luat raceala si noi dar intr-o forma mult mai usoara(a inceput sa se manifeste si la noi). Rubeola nu cred ca are, nu au aparut inca punctuletele rosii. Rad eu rad acum dar nu e rasul meu, dupa cateva nopti de febra.

De acum incolo singurele persoane care se vor apropia de fetita vom fi doar noi doi: mama si tata. Poate ca sunt paranoia dar asa incerc sa evit "durerile de cap nesolicitate".

Multa, multa sanatate copilasilor pupici
MNiko
Scris: Monday, December 11, 2006 1:49 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
kali wrote:
Darria, multa sanatate micutei tale si sa treceti repede peste problemeflowers
Si mie mi s-a pus "pata" pe nasii Alexiei, care, desi aveau viroza ultima data cand ne-am vazut nu au spus nimic; ba mai mult, i-au tusit Alexiei in fata fara sa puna macar mana la gura si acum ne luptam cu boala de vreo 2 saptamani si nu vad nicio ameliorarebataus
Eu inteleg ca persoanele care nu au copii nu au nici reflexul de a-i proteja, dar asta nu-i justificauff Prin urmare ii vom evita o perioada, cel putin pana sunt sigura ce le-au trecut toate bolile.

Kali, si ce faci cu petrecerea? Nu o sa vina si nasii acolo? POate ar trebui sa le spui nu doar sa-i eviti.
kali
Scris: Monday, December 11, 2006 2:07 PM
Nivel

MNiko wrote:

Kali, si ce faci cu petrecerea? Nu o sa vina si nasii acolo? POate ar trebui sa le spui nu doar sa-i eviti.

Ii evit in sensul ca nu mai intalnesc cu ei... pana la petrecere, desigur. Tocmai vroia nana sa vina la noi si i-am spus sa nu o faca daca nu i-a trecut viroza... nu-i trecuse si bineinteles ca i-am sugerat sa se trateze pana de Craciun.
Daca si atunci vor mai fi bolnavi, voi face tot posibilul sa o tin pe Alexia departe de ei (la modul de a nu-i respira in fata)... nici nu stiu cum sa procedez, dar probabil ca ma adaptez atunci, ca nu am ce faceuff
MNiko
Scris: Monday, December 11, 2006 6:07 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
kali wrote:

Ii evit in sensul ca nu mai intalnesc cu ei... pana la petrecere, desigur. Tocmai vroia nana sa vina la noi si i-am spus sa nu o faca daca nu i-a trecut viroza... nu-i trecuse si bineinteles ca i-am sugerat sa se trateze pana de Craciun.
Daca si atunci vor mai fi bolnavi, voi face tot posibilul sa o tin pe Alexia departe de ei (la modul de a nu-i respira in fata)... nici nu stiu cum sa procedez, dar probabil ca ma adaptez atunci, ca nu am ce faceuff

Foarte bine ai facutthumleft . Daca nici ea ca nasa nu intelege si nu are un pic de bun simt in a se feri, atunci nu ma mai mira deloc cei care sunt ceva mai straini de familie.
Sa ti se face printesa bine sa se bucure de petrecere. Si poate se trateaza si nasa nu se trateaza pana atunci.
kali
Scris: Monday, December 11, 2006 6:56 PM
Nivel

MNiko wrote:
Sa ti se face printesa bine sa se bucure de petrecere. Si poate se trateaza si nasa nu se trateaza pana atunci.

Multumesc multpupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.