Cum ii alintati pe cei mici?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anaida
Scris: Monday, March 20, 2006 9:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
Cum obisnuiti sa va adresati copiilor vostri, in afara de numele lor? Eu, de exemplu, lui Razvan ii mai zic Babanu, iar Alexandrei ii zic Gogoasa, Galusca, Alexuta (de aici, Razvan ii zice Atuta).
Miri
Scris: Monday, March 20, 2006 10:03 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Noi i-am spus Sarei, inainte de a o naste,"bambucica"!sic Acum ii mai spun galuscuta,gogosica si sirena de la pompieri(atunci cind plingea din cauza colicilor)
Maria & Mario
Scris: Monday, March 20, 2006 11:05 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Maria , gogoshica noastra. Puiutza lu' mama , Rechinasha ( cand e in caditza la baie ), Gughi ( bunicu asa ne zice ), Mariuca yes
Miri
Scris: Monday, March 20, 2006 11:10 PM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2006
Da mai!Uitasem de Mariuca!Pina sa o nasc toata lumea ii spunea asa,pentru ca stiam ca acesta va fi sigur al doilea ei nume!pupici Sara l-am atasat mult mai tirziu...
delfinasa
Scris: Tuesday, March 21, 2006 5:02 AM
Nivel
Nivel: Senior

noi ii spunem :tongue:...delfinasaras, ca ii place apa la nebunie si da din tot ce are cand e in cadita, se simte in largul ei si s-ar balaci ore-n sir yes :fish:...dar mami o mai alinta si cu: galuska, bulina, cocutza, gandaca... cool confeti
AdrianaC
Scris: Tuesday, March 21, 2006 6:09 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Noi pe Alice o alintam Ali, sau Alisuca, Lizuca, printesa.
Pe Andrei l-am strigat mult timp dupa ce am venit cu el din spital Bobo (de la bombonica, pentru ca mi se parea ca e tare scump), apoi cand a inceput sa faca si el falcute il strigam Gogo, de la gogosica, pana cand cineva mi-a spus sa nu mai strig copilul asa ca nu o sa priceapa nimic si sa il strig pe nume. De atunci ii zic numai Andrei, Andreiut, si cand si cand mai scap si puiut sic
Elia
Scris: Tuesday, March 21, 2006 6:23 AM
Nivel: Guest

Lui John i-am spus vreo saptamana-doua "bebe", pana ne-am obisnuit ca e si el o persoana, mititica si draguta, si am inceput sa il strigam John-John, Jo-jo, Jonji. Apoi, cand il alinta ii spuneam gugustiuc, floricel (cu asta a venit bunica-su), gargaritz, ingeras.

Lui Jodie ii zicem floricica, princess, little one, gargaritza.
Kiki
Scris: Tuesday, March 21, 2006 7:58 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Noi ii spunem Bubu, rekinash (asta de cand i-au dat dintii), delfinash (asa ii spunem la baita, ca ii place sa se balaceasca), printisor, ciucurash (asa ii spune tati, dar nici el nu stie de ce)...
stele_pe_cer
Scris: Sunday, March 26, 2006 10:51 PM
Nivel

Purcelino - ca papa ca un purcelush
Iubi, dragostea lui mami - ca mor de dragul lui
Iepsuras - ca e zlobiu ca un iepure
Pisoias - la inceput, cand era nou-nascut, ca semana cu un pisoi nou-nascut ras
Mateiutz, Mateiu, Mateiash, derivatii ale numelui
MNiko
Scris: Wednesday, January 24, 2007 10:19 PM
Nivel: Guest

Am inceput cu pui mic, apoi pisicuta, piticu, kinder. Mai noi ii spun smecherel sau hotule mic, cand ne jucam, si bine-nteles alpinista cand o gasesc cocotata pe cate ceva.
cute_babies_of_mine
Scris: Thursday, January 25, 2007 7:39 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Tudor e Tudoras la verisori. Afara, e Tudorel. Acasa, e puiut, e iubire, e "Tu, Dor!", e dulceata, e minune, e ingeras, e galusca, e "gheorghita" cand face nazbatii... A fost pisoi si gogoasa in maternitate, si baby Runi in burtica, atunci cand credeam ca e Miruna.
Roxanel
Scris: Thursday, January 25, 2007 1:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2006
Mai intai a fost Tzumpi sau Tzumpica (cand era mica in burtica), dupa asta au venit: gogoshica, iubita lu'mama, dragostea mea, iubirea mea, scumpa lu'mama, licurici, Antonici, gugushtiuca, bobocica. pupici
Cris-DL
Scris: Thursday, January 25, 2007 1:31 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Roxanel wrote:
Mai intai a fost Tzumpi sau Tzumpica (cand era mica in burtica), dupa asta au venit: gogoshica, iubita lu'mama, dragostea mea, iubirea mea, scumpa lu'mama, licurici, Antonici, gugushtiuca, bobocica. pupici

tzumpi si tzumpica hohot asa se alinta socrii mei, chiar si acum thumright ... iar bobocica i-am spus si eu Deei cand era mai mica cool

Deea la inceput si mult timp a fost cocutza (credeam ca asa o sa-i ramana numele), ca era grasuta si moale/pufoasa, pe urma .... bobocica, bubulina, gogosica, deli, deliuta, delibau, deea, elefantica, iubita lu mama..... confeti
Ely
Scris: Thursday, January 25, 2007 2:49 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Daca ati sti cum o alint eu, ati zice ca sunt cucu, oare sa zic ori sa nu zic?.ras
Alina
Scris: Thursday, January 25, 2007 3:26 PM
Nivel

Inregistrat: 3/27/2006
Ely wrote:
Daca ati sti cum o alint eu, ati zice ca sunt cucu, oare sa zic ori sa nu zic?.ras

Te asteptam, Ely.

Catinca e: Catilica, rararica, frumusica, chiscutica, grasunica, papusica, Catili, turturica;
Tudor e: Tude, Tudorel, Tudorica, puiut, papuselul, rararelul, turturelul.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.