Cum ii alintati pe cei mici?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Scris: Thursday, January 25, 2007 3:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Eu lui Matei cel mai des ii spun Iepuras, Mateias Iepuras, si, in ultimul timp...Bubisic , dar ma mai trezesc spunandu-i "purcellino" (alint de cand era mic si manca ca mai sus numitul animalutz), sau "pucel" cand se alinta asa de tare, il mai strig "iubire", "dragoastea lui mami", dar pimele 3 le folosesc cel mai des.
sousourel
Scris: Thursday, January 25, 2007 7:41 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Buni si mama il striga pe V "dragoste, iubire, comoara, fericire", iar mami ii spune intr-o gramada de feluri: sufletzel, cuc nauc, sousourel, boufletzel (asta de cand are obrajorii rotunzi si bucalati), alintatura...
Andi&Mariuca
Scris: Monday, January 29, 2007 4:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
noi i-am spus mult timp Andi-Bundy... de la serialul Bundy care ii si place f mult...de fapt, unii inca ii spun asa insa eu le-am atras atentia ca mai tarziu asa ii vor spune si copiii pe afara si in mod sigur nu ii va placea!!!

de vreo luna incoace sotul i-a spus Frikin' ca se frichina toata ziua... de o saptamana ii zicem "Pepper", ca e chiar ca piperul....dovada si traznaia de azi su trasul mobilei pe el...plans

aaa, i-am mai zis intr-o vreme "Pepsi" cum il stiti si voi aici, pe forum.

in rest "puisor", "iubitul meu" , "bebe", ii ziceam la un moment dat si "viermisor" ca se tot misca (cand era mic) ca un ...viermisor.
taki
Scris: Monday, January 29, 2007 4:30 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
In Ro, bunicul ii zicea gandac ras . Asa am alintat-o cateva saptamani bune, de raspundea numai la gandac uff banghead closedtopic angry . Apoi, am facut meeting in familie si am renuntat la acest alint.nu

Acum toata lumea o striga, Sahalici sau Sashalica mica,mica. Si ta`su a invatat sa o strige asa sic si este tare comic cu accentul lui.love
Ely
Scris: Monday, January 29, 2007 4:34 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Eu ii zic :mamica :003: ,ciuciras - cand am fost in tara i-a zis verisorul ei asa unei fetite mici si m-a amuzat si tati i-a zis prima data,bita lui mami de la iubita, ochisori, obrajori,Karine,piti, sufletel , puiu,printesica.
AdrianaC
Scris: Monday, January 29, 2007 9:01 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
AdrianaC wrote:
Noi pe Alice o alintam Ali, sau Alisuca, Lizuca, printesa.
Pe Andrei l-am strigat mult timp dupa ce am venit cu el din spital Bobo (de la bombonica, pentru ca mi se parea ca e tare scump), apoi cand a inceput sa faca si el falcute il strigam Gogo, de la gogosica, pana cand cineva mi-a spus sa nu mai strig copilul asa ca nu o sa priceapa nimic si sa il strig pe nume. De atunci ii zic numai Andrei, Andreiut, si cand si cand mai scap si puiut sic

Si pe la noi s-au mai schimbat lucrurile intre timp.

Tati ii mai spune lui Alice cand vrea sa o necajeasca Stufoasa (din desenele cu Dee-dee, vrajitoarea cea mica ras ). Eu am ramas la Ali si Alisuca, iar cand este chiar cuminte (si nu i se intampla prea des) ii zic "ingerasul meu".

Lui Andrei ii spun Andre, iar tati ii spune Bondi.
mihaela75
Scris: Tuesday, January 30, 2007 7:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
taki, nu stiu ce-i asa amuzant in " gandac" , e o ironie,un bebe atat de dulce numit dupa o creatura absolut dezgustatoare si infectaplans Diana mea si-n ziua de azi e " gandac"plans ,taica-meu n-a putut renunta la dragaleala asta.Si uite ca si noi ii zicem dariei "little bug" sau "buggy".Nu stiu de ce ca doar eu am gandacofobie sau cum se cheama,fac crize la vederea oricarei insecte, orice ar fi ea.

Mai nou Daria a luat numele de " placintuta" dar tre sa-mi revizuiesc alinturile ca acum numai placintuta nu e.A inceput sa mearga de ma cocoseaza prin casa,cand obosesc o las de-a busilea si in doua secunde a inspectat toata casa.Nu sta o clipa parca-i motorizataplans Poate o sa-i zic "motoras"scratch
crista
Scris: Wednesday, January 31, 2007 12:46 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
noi pe david de cand s-a nascut il alintam , cu iubitel, sufletel, maimutica mica si frumoasa, inimioara dulce, si pisica mica, si pui dulce si ar mai fi...sunny
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.