Cubul aspirantelor - 79
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anitta76
Scris: Monday, March 30, 2020 10:30 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Buzbuchi wrote:

Doamne, m-ai emotionat, Anita! Toata ziua am tremurat si am transpirat de emotii, de ganduri! Am stat numai in pat, ghemuita, pt ca ma doare burta de parca acum imi vine si stau asa nemiscata, de parca vreau sa inghet, sa ma inghet in starea asta in care inca mai am o speranta! Sa dea Domnul ca maine sa imi vad visul cu ochii pe testul ala, luna asta a fost un carusel de emotii! Te imbratisez, tine mi pumnii stransi!Hands Buddy1

Veeezi! Acesta este sentimentul de viitoare mamica!pupici Buz, sa nu stai cu dureri, suna medicul te pup!
IoanaIoanaC
Scris: Monday, March 30, 2020 10:30 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
freya1 wrote:
Ioana Cheek Kiss ce mai zici ? am vazut ca da Maftei consultatii online, parca as cere si eu o parere... nu de alta, dar nu ma pot impaca cu raspunsul ala la stimulare, poate are vreo idee
eu Z1 cum era prevazut...

Nu mai zic nimic, astept sa treaca starea de urgenta sa o iau de la capat, doar ca de data asta cred ca incep cu dentistul Hilar
N-am mai urmarit nimic, dar daca da consultatii online, go for it, inca o parere nu strica niciodata.
freya1
Scris: Monday, March 30, 2020 10:34 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
da, si eu aveam programare la dentist si m-au amanat cica pentru aprilie, right...
bine ca nu e ceva sa ma doara
daca te supara tare urgentele inteleg ca inca se primesc
Adina Mariana
Scris: Monday, March 30, 2020 10:36 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Buzbuchi wrote:
Fetelor, inima mea nu m-a inselat!
O sa fiu mama, nu pot sa va zic prin ce stari trec si cate ganduri am in momentul asta!
Ma rog pentru fiecare dintre voi sa vina minunea! Sunteti magice, fetelor, si va multumesc ca sunteti aici!
https://ibb.co/p14gk4J
Felicitarimajoreta ma bucur pt.tine.Sarcina usoara si ai grija sa nu fie pozitiva ureaplasma.Pupicipupici
Buzbuchi
Scris: Monday, March 30, 2020 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
Adina Mariana wrote:
Felicitarimajoreta ma bucur pt.tine.Sarcina usoara si ai grija sa nu fie pozitiva ureaplasma.Pupicipupici

Multumesc, Adina! Din pacate, am aflat acum o sapt, cred, ca e pozitiva. De asta imi e fricauff
Buzbuchi
Scris: Monday, March 30, 2020 10:51 AM
Nivel

[quote=Anitta76]
Veeezi! Acesta este sentimentul de viitoare mamica!pupici Buz, sa nu stai cu dureri, suna medicul te pup![/quote
Ma cam doare burta, Anita, sper sa fie ceva normal si sa nu insemne altceva. O sa sun astazi sa imi fac programare la un medic cu care ma gandesc sa raman. Am deja o programare sapt viitoare la altcineva, facuta de acum o luna. Voiam sa merg la un control de rutina la momentul ala, sa vad ce se mai intampla. Facusem si niste analize care au iesit bine, cu exceptia ureaplasmei. Trebuie sa ma mobilizez si sa ajung rapid la un medic.
IoanaIoanaC
Scris: Monday, March 30, 2020 11:12 AM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
freya1 wrote:
da, si eu aveam programare la dentist si m-au amanat cica pentru aprilie, right...
bine ca nu e ceva sa ma doara
daca te supara tare urgentele inteleg ca inca se primesc

Da da, primesc la UPU, am vorbit cu dentistul meu, l-a sunat pe un prieten de la UPU si m-a sfatuit "prieteneste" sa nu ma duc daca mai pot rabda. Oricum, iau antibiotic si sper sa treaca.
freya1
Scris: Monday, March 30, 2020 11:21 AM
Nivel

ahhh nu la UPU :( mai iei ceva de pe acolo
clinica stomatologica la care merg eu a zis ca mai accepta doar urgente, ma gandeam ca or mai fi si altele
Mihaela14
Scris: Monday, March 30, 2020 11:24 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Buzbuchi wrote:
[quote=Anitta76]
Veeezi! Acesta este sentimentul de viitoare mamica!pupici Buz, sa nu stai cu dureri, suna medicul te pup![/quote
Ma cam doare burta, Anita, sper sa fie ceva normal si sa nu insemne altceva. O sa sun astazi sa imi fac programare la un medic cu care ma gandesc sa raman. Am deja o programare sapt viitoare la altcineva, facuta de acum o luna. Voiam sa merg la un control de rutina la momentul ala, sa vad ce se mai intampla. Facusem si niste analize care au iesit bine, cu exceptia ureaplasmei. Trebuie sa ma mobilizez si sa ajung rapid la un medic.

Poti sa iei nospa daca ai dureri, maxim 3x80 mg pe zi, nu e bine sa stai cu dureri. Iti trimit ganduri pozitive, va fi bine!Cheek Kiss
Miha1989
Scris: Monday, March 30, 2020 11:36 AM
Nivel

Inregistrat: 7/17/2019
Buzbuchi wrote:
Fetelor, inima mea nu m-a inselat!
O sa fiu mama, nu pot sa va zic prin ce stari trec si cate ganduri am in momentul asta!
Ma rog pentru fiecare dintre voi sa vina minunea! Sunteti magice, fetelor, si va multumesc ca sunteti aici!
https://ibb.co/p14gk4J

Asta da test pozitiv, la mine abea se vedea liniuta a doua hohot. Ma bucur foarte mult pentru tine, inca un vis implinit, te asteptam la gravidute Buddy1
CorinaStc
Scris: Monday, March 30, 2020 11:43 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/29/2020
Hello fetelor! Este cineva care a facut tratament cu injec?ia ovitrelle?
AlexandraG
Scris: Monday, March 30, 2020 11:48 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
Fetelor, ma enerveaza atat de tare ca nu exista un simptom specific prin care sa iti dai seama daca esti sau nu însarcinata.. De vreo ora asa mi.a aparut iar durerea specific premenstruala ca de ieri dupamiaza, acea durere surda la tot mijlocul si cu spate si de fiecare data cand merg la toaleta ma astept sa fie ceva pe absorbantul de zi cu zi.. Macar daca e sa nu fii reusit nici luna aceasta sa vina o data ca sa nu ma mai obosesc mental atât..
Problema mea este ca nici nu stiu exact cand am ovulat.. Si cu intarzierile din ultimul timp nu sunt nici sigura daca menstruatia trebuie sa vina pe 1 sau pe 3.. Sanii sunt si ei in continuare plini si durerosi pe laterale si cert este ca in saptamana cu ovulatia am prestat 4 din 7 zile (conform calendar).
Temperatura am renuntat sa o mai iau.. Este destul de complicat pt ca ma trezesc inaintea sotului dimineata si l.as deranja cu piuitul termometrului meu NuStiu
freya1
Scris: Monday, March 30, 2020 11:53 AM
Nivel

Corina, ce intrebarea ai despre ovitrelle ? ea nu trateaza nimic, ajuta doar la maturarea folicului si la ruperea lui ca sa se elibereze ovocitul
Buzbuchi
Scris: Monday, March 30, 2020 11:59 AM
Nivel

Mihaela14 wrote:

Poti sa iei nospa daca ai dureri, maxim 3x80 mg pe zi, nu e bine sa stai cu dureri. Iti trimit ganduri pozitive, va fi bine!Cheek Kiss

Multumesc, Miha! Am gasit in casa no spa forte. Nu stiu ce concentratie are. Sa iau o jum de pastila?
freya1
Scris: Monday, March 30, 2020 12:01 PM
Nivel

no spa forte are 80 mg, poti lua cate o jumatate si vezi cum te simti
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.