Cubul aspirantelor - 79
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 5:28 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/28/2019
Roser wrote:

Buzbuchi de unde stii ca nu stati bine cantitativ daca nu ati facut spermograma?NuStiu

Stiu ca suna foarte rudimentar/babeste, dar sotul spune ca la ejaculare, cantitatea e f mica. El se teme ca ar fi la el problema, din motivul asta, si din cauza unei operatii la testicul din copilarie.
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 5:31 PM
Nivel

freya1 wrote:
cred ca se refera la cantitatea de sperma, nu la concentratia de spermatozoizi :) ceea ce nu inseamna nimic
adica da, e mai bine sa fie cantitatea mai mare daca e concentratia mica per ml
nici nu cred ca poti evalua ochiometric, totusi cantitatea normala e ceva gen 1.5 - 5 ml

Da, la asta ma refer, desigur, nu e nimic masurat, deci sanse sunt sa ne inselam. Ne temeam ca fiind putina sperma, sunt si putini inotatori, si dupa ce mai mor si din aia, nu mai ramane nimeni sa duca cursa pana la capatras
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 5:35 PM
Nivel

Buzbuchi wrote:

Da, la asta ma refer, desigur, nu e nimic masurat, deci sanse sunt sa ne inselam. Ne temeam ca fiind putina sperma, sunt si putini inotatori, si dupa ce mai mor si din aia, nu mai ramane nimeni sa duca cursa pana la capatras

Stiti cum suntem noi doi? El se teme ca e de la el (din motivele mentionate), eu ma tem ca e de la mine (pentru ca ureaplasma, de ex)
O sa o luam cu capul amandoi. Ma rog, el nu. Eu daLol
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 5:39 PM
Nivel

Roser wrote:
Eu azi m-am trezit cu fata la cearsaf cand am vazut ce temperatura anemica am. Nu pot sa-mi dau seama daca am ovulat sau nu pt ca temperatura a crescut foarte putin fata de celelalte luni, sau am ovulat dar e o ovulatie de rahat in care corpul galben nu e in stare sa produca suficient progesteron.
Si m-am saturat de stat in casa!!!!banghead

Curaj, Roser! Nici eu nu am iesit deloc si ma simt ca un vampir, de cateva nopti dorm asa de rau, ma trezesc super des si toate gandurile danseaza haotic in capul meu. App, voi ce faceti prin casa zilelea astea, sa treaca timpul?
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 5:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
Buzbuchi, mai bine nu va mai temeti si, cand s-o putea, mergeti si investigati, ca asa mai rau va faceti
iar deocamdata vedeti-va de treaba
eu muncesc de acasa, parca muncesc mai mult ca inainte ca nu am cu cine si unde sa ies in pauza :) fac mancare in fiecare zi, ca ma relaxeaza, am mai vazut cate un serial... si inca nu am ajuns la curatenie generala cum voiam :))
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 5:58 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Buzbuchi wrote:

Stiu ca suna foarte rudimentar/babeste, dar sotul spune ca la ejaculare, cantitatea e f mica. El se teme ca ar fi la el problema, din motivul asta, si din cauza unei operatii la testicul din copilarie.

Nu te poti lua dupa cantitate asa ochiometric. Si sotul meu are foarte putin, am facut spermograma si cele doua iui si la fiecare a avut doar 2,5 ml (ca si cantitate asa la ochi e f putin), dar apoi la analiza i-au iesit o gramada de inotatori (180 milioane/ml). Eu glumesc si ii zic ca e ca un expresso italian, putin si concentrat Lol
Deci stai linistita in privinta asta, doar incercati pozitii in care sa patrunda cat mai adanc sa nu se piarda nimicLol
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 6:06 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Buzbuchi wrote:

Curaj, Roser! Nici eu nu am iesit deloc si ma simt ca un vampir, de cateva nopti dorm asa de rau, ma trezesc super des si toate gandurile danseaza haotic in capul meu. App, voi ce faceti prin casa zilelea astea, sa treaca timpul?

Saptamana asta a fost mai greu la mine ca am fost in concediu, dar saptamana viitoare incep serviciul (de acasa) si o sa fiu ceva mai ocupata.
Am gatit, am facut curat si am vazut toate episoadele din Station 19 :))
De dormit dorm ca ursul cate 10 ore pe noapte neintoarsa, chiar ma mir ca pic asa obosita desi nu fac niciun efort fizic toata ziua.
Acum mi-am comandat oja semipermanenta de pe amazon sa ma apuc si de unghii sic
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:21 PM
Nivel

freya1 wrote:
Buzbuchi, mai bine nu va mai temeti si, cand s-o putea, mergeti si investigati, ca asa mai rau va faceti
iar deocamdata vedeti-va de treaba
eu muncesc de acasa, parca muncesc mai mult ca inainte ca nu am cu cine si unde sa ies in pauza :) fac mancare in fiecare zi, ca ma relaxeaza, am mai vazut cate un serial... si inca nu am ajuns la curatenie generala cum voiam :))

Si eu la fel, sunt aproape tot timpul cu nasul in calculator, fara prea multe pauze, ca nu as avea ce sa fac. Am stat o data intinsa si m am uitat 5 min pe peretiLol Si eu am inceput sa mai misc prin bucatarie, caci gatitul nu a fost punctul meu forte pana acumras
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:26 PM
Nivel

Roser wrote:

Saptamana asta a fost mai greu la mine ca am fost in concediu, dar saptamana viitoare incep serviciul (de acasa) si o sa fiu ceva mai ocupata.
Am gatit, am facut curat si am vazut toate episoadele din Station 19 :))
De dormit dorm ca ursul cate 10 ore pe noapte neintoarsa, chiar ma mir ca pic asa obosita desi nu fac niciun efort fizic toata ziua.
Acum mi-am comandat oja semipermanenta de pe amazon sa ma apuc si de unghii sic

Roser, pai daca nu lucrezi e aiurea rau, innebunim repede de tot! Ma mai tine in priza munca. Nu am auzit de serialul asta, o sa il caut, si noi suntem fani seriale/filme. Ultima data ne am uitat la Narcos, ultimul sezon. Maine mi am propus sa fac clatiterambo
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:27 PM
Nivel

Roser wrote:

Nu te poti lua dupa cantitate asa ochiometric. Si sotul meu are foarte putin, am facut spermograma si cele doua iui si la fiecare a avut doar 2,5 ml (ca si cantitate asa la ochi e f putin), dar apoi la analiza i-au iesit o gramada de inotatori (180 milioane/ml). Eu glumesc si ii zic ca e ca un expresso italian, putin si concentrat Lol
Deci stai linistita in privinta asta, doar incercati pozitii in care sa patrunda cat mai adanc sa nu se piarda nimicLol

Buna asta cu expresso italian Lol ps: simt ca am vorbit si gandit ca mamaia legat de problema asta cantitativaCrazy multumesc, fetelor!
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:34 PM
Nivel

Miha1989 wrote:

Din ce am mai citit si ce mi au mai povestit fetele de la gravidute o sa tina un pic si in trimestrul 2 dupa care incepe sa se rareasca zilele cu rau si voi putea manca, abea astept sincer sa mananc am zis ca o saptamana o sa ma porcesc in ultimul hal hohot. Eu m ai am 3 sapt pana in trim 2 deci mai am un pic de suferit NuStiu

Curaj, mai e putin si va fi mai bine! Ia-ti putere de la bebe, e incredibil cum o fiinta atat de mica si pe care nici nu ai cunoscut-o vreodata poate trezi in cineva sentimentele astea!
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:37 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Mai bine stati in casa... eu tot vin la munca si de azi ma simt foarte foarte rau. Am starea aia de moleseala toatala si rau fizic ca atunci cand racesti si zaci. Sper sa nu ma ia astia cu izoleta NuImiPasa

Da, Maria, sa stii ca si eu ma bucur ca nu trebuie sa ma expun.
Cum te mai simti? Iti doresc multa sanatate, ai grija de tine!Buddy1
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 6:39 PM
Nivel

freya1 wrote:
Maria, ai grija de tine, hai ca e bine ca vine week-end-ul si te odihnesti putin
Roser, 12 ras luna asta am avut si 0 PMS, nu pot sa imi fac idei in nicio directie... ar fi SF totusi sa fie ceva

Ooo! Freya, un testulet pe cand?Blushing
ANDREEA2929A
Scris: Friday, March 27, 2020 7:28 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Pe mine ma ingrijoreaza treaba asta cu virusul azi au adus langa noi la o pensiune mai multe persoane venite cu politia si tot alaiul in carantina.
Si chiar vorbeam cu sotul noi ne temem sa mergem la control sa nu intram în contact siNuStiu ei ii aduc sub nasul nostru
OtiliaC
Scris: Friday, March 27, 2020 7:42 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Buzbuchi wrote:

Eu de doua zile fac curatenie generala, sa zic c-or mai trece trei pana termin, incerc sa imi ocup timpul Haha
Ma tot macina un gand de ieri, poate ma ajutati voi. Daca in data de 15 am avut test de ovulatie pozitiv, maine a cata zii dpo as fii? Ma cam bate gandul sa testez, de cateva zile am o durere aproape constanta de burta, lucru ce nu mi s-a intamplat in lunile trecuteBig Surprise
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.