Cubul aspirantelor - 79
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraG
Scris: Friday, March 27, 2020 10:24 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
Iti multumesc tare mult Sisi2, asa sa fie ! pupicipupici
Droxana
Scris: Friday, March 27, 2020 10:59 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
ANDREEA2929A wrote:
Roser, Miha ati avut dreptate...însa pt mine tot slab e.. update la test
https://postimg.cc/9rbQbTzZ

Andreea si eu te felicit de pe acum Bravoo yes
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 11:33 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/28/2019
AlexandraG wrote:
Buzbuchi iti multumesc frumos ! Doamne ajuta ca luna aceasta sa fie cu noroc desi nu ma incant foarte tare. Pe 24 au inceput simptomele premenstruale dar cu dureri foarte usoare si de scurta durata in zona abdomenului/zona lombara,balonare si am fost si putin cam indispusa.Sanii de 2 zile sunt plini si cam durerosi. Darrrr toate simptomele acestea au fost asemanatoare mai mult sau mai putin in fiecare luna...cel putin de cand am inceput sa le observ si sa tin cont de ele...inainte sa ne dorim un copil si in primele 2 luni de incercari habar nu aveam prin ce schimbari trece corpul meu pe parcursul unui intreg ciclu.
De maine am sa incerc si eu sa imi iau temperatura dimineata.Am luat.o aseara de curiozitate si erea 36.9...am sa vad daca ramane asa.
Mult succes si tie in continuare Buzbuchi,suntem apropiate la TTC..sper sa nu mai poposesti nici tu mult aici.
Si celorlalte fete le urez de asemnea..dupa cum am si spus aseara, eu am tot citit si din urma parcursul vostru si chiar m.am bucurat la vederea pozelor cu 2 liniute hearts . Daca asa ma bucur la voi...eu cred ca am sa urlu de fericire. pupici

Temperatura trebuie luata neaparat dimineata, imediat dupa trezire, inainte sa te dai jos din pat (adica inainte sa incepi sa te misti f mult). Pe parcursul zilei temperatura variaza, si doar cea de dimineata ( cand avem cele mai scazute valori) este relevanta. Daca poti, ia o cu un termometru cu doua zecimale. Eu o iau axilar, dar unele fete o iau si vaginal, am inteles ca e mai precis asa. Nici eu nu stiam prin cate schimbari trecem lunar, toate fazele hormonale, etc. E f utila informatia de aici, iar fetele sunt f dragute si ajuta mereu cu un gand bun sau o informatie! Iti tin pumnii, Alexandra!
AlexandraG
Scris: Friday, March 27, 2020 12:12 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
Multumesc pt informatii Buzbuchi. De maine asa am sa fac.
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 2:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2018
Buzbuchi wrote:

Multumesc! Nu am facut o spermograma, doar ca cantitativ vorbind, nu stam prea bine la capitolul asta. Atunci sper ca nu suntem asa ghinionisti incat sa nu reusim niciodata! Pe mine ma ajuta, psihic, sa ma gandesc ca sunt solutii, chiar daca nu natural! Buddy1

Buzbuchi de unde stii ca nu stati bine cantitativ daca nu ati facut spermograma?NuStiu
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 2:36 PM
Nivel

Eu azi m-am trezit cu fata la cearsaf cand am vazut ce temperatura anemica am. Nu pot sa-mi dau seama daca am ovulat sau nu pt ca temperatura a crescut foarte putin fata de celelalte luni, sau am ovulat dar e o ovulatie de rahat in care corpul galben nu e in stare sa produca suficient progesteron.
Si m-am saturat de stat in casa!!!!banghead
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 2:36 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
cred ca se refera la cantitatea de sperma, nu la concentratia de spermatozoizi :) ceea ce nu inseamna nimic
adica da, e mai bine sa fie cantitatea mai mare daca e concentratia mica per ml
nici nu cred ca poti evalua ochiometric, totusi cantitatea normala e ceva gen 1.5 - 5 ml
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 3:08 PM
Nivel

nu te necaji cu temperatura, ai test de ovulatie pozitiv, ovulezi in z14 a doua luna la rand, eu zic ca e ok
cu statul in casa.. well, o sa mai stam mult si bine
Maria.mmh
Scris: Friday, March 27, 2020 3:11 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
freya1 wrote:
nu te necaji cu temperatura, ai test de ovulatie pozitiv, ovulezi in z14 a doua luna la rand, eu zic ca e ok

Mai bine stati in casa... eu tot vin la munca si de azi ma simt foarte foarte rau. Am starea aia de moleseala toatala si rau fizic ca atunci cand racesti si zaci. Sper sa nu ma ia astia cu izoleta NuImiPasa
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 3:25 PM
Nivel

freya1 wrote:

Da,ma bucur ca e a doua luna cand ovulez in z14, eu niciodata nu am ovulat in z14, intotdeauna intre z10-12, cred ca acupunctura a contribuit mult la asta, dar acum nu mai pot sa merg sa fac cine stie pana cand.
Deja am doua saptamani de stat in casa, stiu ca asta e cel mai bun lucru ce il putem face acum, dar cateodata simt ca ma sufoc. Eu incerc sa limitez iesirile foarte mult, doar o data pe saptamana ies la cumparaturi, in rest deloc.
Freya, oare tu in ce zi dpo esti?ras
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 3:27 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Mai bine stati in casa... eu tot vin la munca si de azi ma simt foarte foarte rau. Am starea aia de moleseala toatala si rau fizic ca atunci cand racesti si zaci. Sper sa nu ma ia astia cu izoleta NuImiPasa

Off Maria, dai din una in alta. Sper sa fie o alarma falsa si sa fi bine.Cheek Kiss
Maria.mmh
Scris: Friday, March 27, 2020 3:38 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Roser wrote:

Off Maria, dai din una in alta. Sper sa fie o alarma falsa si sa fi bine.Cheek Kiss

Sper sa fie o raceala banala, cu vremea asta de a tot fost ba 2 grade ba 18..
Temperatura e scazuta, nu tusesc, nu ma doare in gat, nu imi curge nasul doar ca ma simt cum ma simt de obicei atunci cand racesc pale
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 3:40 PM
Nivel

Maria, ai grija de tine, hai ca e bine ca vine week-end-ul si te odihnesti putin
Roser, 12 ras luna asta am avut si 0 PMS, nu pot sa imi fac idei in nicio directie... ar fi SF totusi sa fie ceva
Roser
Scris: Friday, March 27, 2020 3:53 PM
Nivel

freya1 wrote:
Maria, ai grija de tine, hai ca e bine ca vine week-end-ul si te odihnesti putin
Roser, 12 ras luna asta am avut si 0 PMS, nu pot sa imi fac idei in nicio directie... ar fi SF totusi sa fie ceva

Ooo pai in curand o sa stii ceva :).
Banuiesc ca test nu o sa faci daca nu intarzie, nu?
Nu e chiar asa SF, poate din 2 macar unul a fost bun si s-a prins topai
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 3:58 PM
Nivel

Nu fac test, ca daca e vine la timp, no surprises
Eh, o fi fost bun, numai sa fi avut cu cine :))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.