Cubul aspirantelor - 79
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Scris: Friday, March 27, 2020 7:10 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
ANDREEA2929A wrote:
Roser, Miha ati avut dreptate...însa pt mine tot slab e.. update la test
https://postimg.cc/9rbQbTzZ

Se vede foarte bine nu iti face probleme, se vede mult mai bine ca ieri inseamna ca hsg ul este in crestere, fi pozitiva ca totul va fi bine Buddy1

Buzbuchi sunt bine cat stiu ca bebe este bine, azi merg la control, am 10 saptamani sa vedem ce face bebe, din pacate am sarcina toxica si ma simt foarte rau si nu prea reusesc sa mananc ca dau afara tot, probabil azi o sa fac o perfuzie sa ma puna pe picioare cat de cat.
Va imbratisez luptatoarelor, capul sus ca va veni si minunea Gossip
Mihaela14
Scris: Friday, March 27, 2020 7:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
ANDREEA2929A wrote:

Arata super testul, liniile nu prea au cum sa fie de aceeasi intensitate, poate doar la o saptamana de la intarziere. Uite cum atata testul meu in 14dpo la beta 255:
img
Cu test barza ultrasensibil.
Deci eu iti spun felicitari si sarcina la termen!!yes
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 8:02 AM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
Neata, fetelor. Desi numai buna nu e. Temperatura mea a scazut astazi la 36.4, deci e clar. Iar durerile de burta sunt mai accentuate pe masura ce ma apropii de menstruatie, ca de obicei. Pentru un moment chiar am crezut ca am reusit. Aproape...Cray
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 8:05 AM
Nivel

ANDREEA2929A wrote:

E clar mai roz ca ieri, Andreea, si e tare frumusel! Totul va fi perfect, ai incredere!Buddy1
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 8:08 AM
Nivel

Miha1989 wrote:

Se vede foarte bine nu iti face probleme, se vede mult mai bine ca ieri inseamna ca hsg ul este in crestere, fi pozitiva ca totul va fi bine Buddy1

Buzbuchi sunt bine cat stiu ca bebe este bine, azi merg la control, am 10 saptamani sa vedem ce face bebe, din pacate am sarcina toxica si ma simt foarte rau si nu prea reusesc sa mananc ca dau afara tot, probabil azi o sa fac o perfuzie sa ma puna pe picioare cat de cat.
Va imbratisez luptatoarelor, capul sus ca va veni si minunea Gossip

Of, Miha! Ma bucur ca bebe e bine, iar despre sarcinile toxice nu stiu mare lucru: asa va fi pana la sfarsit sau se va ameliora dupa primul trimestru? Va doresc multa sanatate, si tie multa putere! Buddy1
Miha1989
Scris: Friday, March 27, 2020 8:13 AM
Nivel

Inregistrat: 7/17/2019
Buzbuchi wrote:

Of, Miha! Ma bucur ca bebe e bine, iar despre sarcinile toxice nu stiu mare lucru: asa va fi pana la sfarsit sau se va ameliora dupa primul trimestru? Va doresc multa sanatate, si tie multa putere! Buddy1

Din ce am mai citit si ce mi au mai povestit fetele de la gravidute o sa tina un pic si in trimestrul 2 dupa care incepe sa se rareasca zilele cu rau si voi putea manca, abea astept sincer sa mananc am zis ca o saptamana o sa ma porcesc in ultimul hal hohot. Eu m ai am 3 sapt pana in trim 2 deci mai am un pic de suferit NuStiu
ANDREEA2929A
Scris: Friday, March 27, 2020 8:19 AM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Multumesc fetelor, de luni ma interesez de beta. Mie mi e frica sa nu scada sau sa fie mic si sa o pierd de asta sunt sceptica. PFUU PFUUUU la toate Hilar
ANDREEA2929A
Scris: Friday, March 27, 2020 8:20 AM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Mihaela14 wrote:

Arata super testul, liniile nu prea au cum sa fie de aceeasi intensitate, poate doar la o saptamana de la intarziere. Uite cum atata testul meu in 14dpo la beta 255:
img
Cu test barza ultrasensibil.
Deci eu iti spun felicitari si sarcina la termen!!yes

Si ale mele tot ultrasensibile sunt doar ca s tip caseta
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 9:07 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreea, arata foarte bine testul ! la mine era asa slaba liniuta si la beta 200, nu-ti face griji, e ce trebuie
Buzbuchi Cheek Kiss imi pare rau, hai ca mai sunt luni de izolare si sa tot incercam... ce sa mai zic
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 9:16 AM
Nivel

freya1 wrote:
Andreea, arata foarte bine testul ! la mine era asa slaba liniuta si la beta 200, nu-ti face griji, e ce trebuie
Buzbuchi Cheek Kiss imi pare rau, hai ca mai sunt luni de izolare si sa tot incercam... ce sa mai zic

Da, Freya, am fost asa amarata, dar apoi mi am dat seama ca sunt multe lucruri bune in viata mea pt care sa fiu recunoscatoare, si mi am mai ridicat moralul. Intr un fel sau altul, sper sa fiu mama, mai devreme sau mai tarziu. Am totusi o intrebare: in cazul in care calitatea spermei nu e buna, FIV ul nu ajuta, asa i?
freya1
Scris: Friday, March 27, 2020 9:20 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Nu-ti face griji, sunteti tare tineri, sanatosi, incercati de putin timp si o sa vina bebe
Ba da, cum sa nu ajute, asta e si ideea, si 2-3 spermatozoizi daca gasesti se poate face FIV, dar nu e cazul sa te gandesti pana acolo
Buzbuchi
Scris: Friday, March 27, 2020 9:36 AM
Nivel

freya1 wrote:
Nu-ti face griji, sunteti tare tineri, sanatosi, incercati de putin timp si o sa vina bebe
Ba da, cum sa nu ajute, asta e si ideea, si 2-3 spermatozoizi daca gasesti se poate face FIV, dar nu e cazul sa te gandesti pana acolo

Multumesc! Nu am facut o spermograma, doar ca cantitativ vorbind, nu stam prea bine la capitolul asta. Atunci sper ca nu suntem asa ghinionisti incat sa nu reusim niciodata! Pe mine ma ajuta, psihic, sa ma gandesc ca sunt solutii, chiar daca nu natural! Buddy1
Sisi2
Scris: Friday, March 27, 2020 10:00 AM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
ANDREEA2929A wrote:
Multumesc fetelor, de luni ma interesez de beta. Mie mi e frica sa nu scada sau sa fie mic si sa o pierd de asta sunt sceptica. PFUU PFUUUU la toate Hilar

Andreea, arata foarte bine testul. Se vede mult mai bine ca ieri. Felicitari. Fa luni beta, sa te linistesti. Ma bucur mult pentru tine. yes Bucura-te de aceste momente, caci meriti. Cheek Kiss
Sisi2
Scris: Friday, March 27, 2020 10:01 AM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
AlexandraG wrote:
Buna seara fetelor! Va urmaresc conversatiile de cateva zile si incerc sa acumulez informatii de la voi, sunteti minunate!
Eu cu sotul meu avem 29 ani respectiv 32 si incercam sa avem un bebe de 8 luni.. Luna aceasta ar fi a 9.a.
La inceput,2 luni am facut si eu teste de ovulatie care se pozitivau dar nu a fost sa fie, apoi au inceput luni cu dereglari de menstruatie(eu avand cicluri regulate).Am avut o intarziere de 5 zile, una de 14 zile si ultima de 3 zile.. Am consumat destul de multe teste si cam doua analize hcg deoarece refuzam sa cred in rezultatul negativ al testului darrr nimic.La prima intarziere, cea de 5 zile am fost la un eco transvaginal in urma caruia dna doctor a spus ca in acea luna nu am ovulat si aceasta erea cauza intarzierii si in acelasi timp a spus ca organele mele genitale se prezinta bine. Luna aceasta menstruatia a venit cu intarzierea de 3 zile,pe data de 5(pe 3 si 4 au fost doar scurgeri maronii) pe 11 am fost iar la doctor si mi.a dat sa fac analizele hormonale din ziua 3 plus sa iau ca si suplimente Inogest spunandu.mi ca este posibil sa am cicluri anovulatorii. Din aceeasi zi am si inceput sa iau suplimentele iar acum conform calendarului as mai avea 8 zile pana la menstruatie..timp de 8 luni aceasta ultima saptamana ma seaca de enrgie intodeauna, ma rog, visez si sper la fel ca si multe dintre voi, ca intr.o buna zi sa mi se intample si minunea aceasta..
Mentionez ca inainte sa incepem sa incercam mi.am facut analizele de sange, tsh.ul si papanicolau care au iesit bune toate.
Sper ca nu v.am plictisit cu povestea mea poate prea detaliata...dar simt foarte tare nevoia sa impartasesc cu voi pentru ca traim aceleasi sentimente. Blushing

Buna! Bine ai venit si sedere cat mai scurta! Sper ca visul tau sa devina repede realitate. Te pup Cheek Kiss
AlexandraG
Scris: Friday, March 27, 2020 10:22 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
Buzbuchi iti multumesc frumos ! Doamne ajuta ca luna aceasta sa fie cu noroc desi nu ma incant foarte tare. Pe 24 au inceput simptomele premenstruale dar cu dureri foarte usoare si de scurta durata in zona abdomenului/zona lombara,balonare si am fost si putin cam indispusa.Sanii de 2 zile sunt plini si cam durerosi. Darrrr toate simptomele acestea au fost asemanatoare mai mult sau mai putin in fiecare luna...cel putin de cand am inceput sa le observ si sa tin cont de ele...inainte sa ne dorim un copil si in primele 2 luni de incercari habar nu aveam prin ce schimbari trece corpul meu pe parcursul unui intreg ciclu.
De maine am sa incerc si eu sa imi iau temperatura dimineata.Am luat.o aseara de curiozitate si erea 36.9...am sa vad daca ramane asa.
Mult succes si tie in continuare Buzbuchi,suntem apropiate la TTC..sper sa nu mai poposesti nici tu mult aici.
Si celorlalte fete le urez de asemnea..dupa cum am si spus aseara, eu am tot citit si din urma parcursul vostru si chiar m.am bucurat la vederea pozelor cu 2 liniute hearts . Daca asa ma bucur la voi...eu cred ca am sa urlu de fericire. pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.