Cu masina la service
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Scris: Sunday, March 18, 2007 5:22 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Ce faci cand ti se strica masina si trebuie sa ajungi la service ca s-o repari? Cum te asiguri ca ceea ce e pe factura e exact ce trebuia facut la masina, ca nu s-au schimbat piese care nu trebuiau schimbate sau ca au fost puse piese noi in locul celor care trebuiau schimbate si nu unele deja ruginite?
Cum alegi service-ul?
Cris-DL
Scris: Sunday, March 18, 2007 5:27 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Uite cum facem noi :

Service-ul il alegem in functie de marca masinii, pt ca ni s-a intamplat sa ducem masina la un service si sa nu aibe tester cu softul marcii masinii.

Si ca sa nu ni se schimbe piesele, sa nu se prefaca ca schimba o piesa si sa nu o schimbe, sotul sta acolo cu ei, ii spioneaza ras

Kiki
Scris: Sunday, March 18, 2007 6:39 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
cris22tyna wrote:
... sotul sta acolo cu ei, ii spioneaza ras

Norocul tau si al meu (cu Luci)...dar ce te faci cand nu te pricepi, nici tu si nici sotzul? scratch
MNiko
Scris: Sunday, March 18, 2007 6:59 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kiki wrote:

Norocul tau si al meu (cu Luci)...dar ce te faci cand nu te pricepi, nici tu si nici sotzul? scratch

Sau nu ai sot!
Kiki
Scris: Sunday, March 18, 2007 7:04 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Ma gandesc ca un service autorizat e alegerea mai buna.
Un service de cartier nu prea merge, ca mecanicii te "miroase" ca nu te pricepi si platesti o factura de nu te vezi.
Macar cei din service-urile autorizate sunt profesionisti.
Spaga le dai oricum amandurora! banghead
Cris-DL
Scris: Sunday, March 18, 2007 8:22 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Eu nu ma pricep deloc la masini (decat merg cu ele si atat, daca se strica o las pe dreapta), iar daca nu as avea sot sigur m-as duce eu acolo sa vad, ce schimba, sa-mi arate, sa-mi dea piesa schimbata acasa (s-o pun in rama ras ), etc .... dar cum zicea si kiki, cel mai bine este sa mergi la un service autorizat, la reprezentanta, unde acolo chiar ca nu vezi decat de la distanta si prin geam, astia nu-ti dau voie sa stai langa masina, in service, dar ce schima, sau completari cu diverite lichide, iti dau inapoi, piesa schimbata sau ambalajul. Si nu se risca sa faca vreo "magarie". nono

mihaela75
Scris: Monday, March 19, 2007 1:51 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Stai acolo cu ei cat timp repara.Daca ai timp la dispozitie sa fii sigur ca totul e okoare
delfinasa
Scris: Monday, March 19, 2007 1:33 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Ooo, dac-as fi in tara, as sta calare pe ei, chiar daca nu ma pricep; nu i-as lasa un minut nesupravegheati ca stiu ce le poate capul...aici cand ma duc la service, la inspectie, la rotatie roti, le las masina in parcare, cheile si plec in magazine si ma intorc cand imi zic ca ar fi gata...nu se ating de nimic din masina si mai ales nu fac nimic fara sa-mi spuna inainte si sa le dau acordul.
Maria & Mario
Scris: Monday, March 19, 2007 1:43 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Service-ul il facem la garajul de la care am cumparat masina , reprezentanta . las cheile in contact , masina in parcarea lor si pa. O ridic cand suna ei ca e gata , aspirata si spalata. love
TatyKS
Scris: Monday, March 19, 2007 10:18 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Inainte sa nasc , eu ma duceam singurica cu masina mea la revizii , la reprezentanta si stateam langa ei tot timpulras ca imi permitea timpul...acum se duce Adi .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.