 Nivel: Maestru
Inregistrat: 11/22/2006 Mesaje: 9778
| sa stii ca eu nu sunt incantata ca sotul meu stie sa gateasca...uite asa isi mai baga nasul cateodata pe acolo,dar in acelasi timp ma bucur daca darius va invata...nu se stie ce il asteapta pe viitor
laura seamana cu tatal lui si sper si eu sa ramana asa |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| Am dat peste topicul asta si nu ma pot abtine sa va povestesc ce ajutor de incredere mi-a fost nepotelul meu Andu, intr-o zi.. era mai mic atunci cred ca avea vreo 2 ani si ceva, numai bine ajungea sa traga tot de pe masa... eu eram la soacra mea in bucatarie, faceam o prajitura iar el, desigur ma ajuta, ca fara el ce m-as fi facut.... eu aproape terminasem prajitura si baiatul s-a apucat sa stranga toate ambalajele ramase pe masa sa le arunce la gunoi.. desigur pe un colt imi pusesem verigheta si inelul de logodna, ca mi le scot cand framant sau fac alte treburi, si, cand nu eram eu atenta baiatul a curatat de pe masa tot si a aruncat la gunoi.... vaaaai de capul meu cat le-am cautat, am mutat mobila, frigider, tot prin bucatarie si nimic, o zi intreaga am cautat toata familia inelele alea... intr-un final mi-a venit mie ideea sa ma uit in cosul de gunoi... si iata-le acolo, peste punga de la nuca de cocos norocul meu ca nu apucase nimeni sa duca gunoiul... |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 36610
| Bulibuli, super faza! Mai nasol era daca ducea cineva gunoiul... Mie mi-a aruncat Dav un ceas la gunoi... cat l-am mai cautat! Nu era cine stie ce ceas, era unul bleu, care imi era tare drag! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/18/2006 Mesaje: 7688
| Pupam harnicelul Darius
Interesanta faza cu aruncatul la gunoi...nici eu nu-mi gasesc un cutitas de vreo saptamana si ceva.... , dar oricum e tardiv. |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 12/17/2007 Mesaje: 25891
| Bulibuli,tare faza si Raul mi-a aruncat telecomanda de la tv la gunoi,se pare ca micutii nostrii sunt obsedati in ale curateniei |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 11/22/2006 Mesaje: 9778
| raly wrote:se pare ca micutii nostrii sunt obsedati in ale curateniei eu apreciez asta la darius,care in continuare e super harnic.daca nu ii lasam,se invata puturosi si prefer sa ma ajute la ciorba decat sa il vad ca leneveste la calculator sa ii vezi cum de multe ori si de pe strada aduna hartiile si le duce la gunoi
bulibuli,saracul nu stia ca mai ai nevoie de inele |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 7/22/2007 Mesaje: 11815
| Eden este si ea obsedata de curatenie dar si de ordine,orice lucru care il vede aruncat sau imprastiat incepe sa strige "la loc",La loc".Deja sunt satula dar nu am incotro ma pune ea la treaba automat. Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.Dealtfel nu arunca nimic doar pampersul ei si striga la gunoi ,la gunoi cind vede ceva rupt! Durere cu ea,si sa vedeti ce m-a asteapta cind va fi mai mare! Asa face peste tot ,a fost la soacra mea si ea nu este cine stie ce de ordonata vai ce gura a deschis acolo Eden s-a apucat soacrela la facut curat rapid! Asta ne pune pe toate la punct! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2007 Mesaje: 7309
| butterfly wrote: ... sa ii vezi cum de multe ori si de pe strada aduna hartiile si le duce la gunoi
...
Offff si Denis m-a disperat cu adunatul tuturor gunoaielor de pe strada si pusul lor in tomberoane/pubele/cosuri (care de cele mai multe ori nu prea exista, sau este doar capacul de la cos ) |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| shirel wrote:Eden este si ea obsedata de curatenie dar si de ordine,orice lucru care il vede aruncat sau imprastiat incepe sa strige "la loc",La loc".Deja sunt satula dar nu am incotro ma pune ea la treaba automat. Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.Dealtfel nu arunca nimic doar pampersul ei si striga la gunoi ,la gunoi cind vede ceva rupt! Durere cu ea,si sa vedeti ce m-a asteapta cind va fi mai mare! Asa face peste tot ,a fost la soacra mea si ea nu este cine stie ce de ordonata vai ce gura a deschis acolo Eden s-a apucat soacrela la facut curat rapid! Asta ne pune pe toate la punct!
e nemaipomenita Eden!! |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| butterfly wrote:bulibuli[/b],saracul nu stia ca mai ai nevoie de inele
pai da, copilul a gandit corect... nu le pun in prajitura deci nu mai am nevoie de ele, sunt bune de aruncat... offfffff, adultii astia, cu gandirea lor incalcita |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/18/2006 Mesaje: 7688
| shirel wrote:Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.
imi amintesc de o faza superhaioasa, cand mama, fiind la noi in vizita, si-a lasat peste noapte bijuteriile pe noptiera, iar dimineata, nu le gasea nicaieri. Ne-a intrebat pe noi,le-a cautat..nimic! Ce bine ca i-a venit ideea sa-l intrebe pe Victor...care le adunase, le pusese in caseta mea...si stia exact despre ce era vorba |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
|
Si tocmai in situatii din astea pe copil nu-l baga nimeni in seama, nu-l intreaba.. ca deh e copil, ce stie el? Si iaca, el stie mai bine ca toti |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/13/2006 Mesaje: 2691
| Ma ajuta sa pun rufele la uscat, ma ajuta sa curat in bucatarie, in general lucruri de sters, sa strangem jucariile, ma ajuta cu caratul pachetelelor cand venim de la piata, sa rup buruienile din gradina si cam atat. Poate or mai fii dar nu-mi vin acum in minte. |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 2/8/2007 Mesaje: 14165
| Astazi l-am lasat pe Cristian sa ma ajute la prajitura.La inceput n-am vrut ca ma incurca ,normal,apoi mi-am amintit cum nu ma lasa mama sa fac nimic,pe acelasi motiv,ca nu stiu si o incetinesc ,si eu n-am mai avut curajul sa invat nimic de la ea...Drept urmare am facut prajitura impreuna-sa nu va mai povestesc cum arata bucataria mea Dar el a fost atat de fericit ca ma ajuta |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 11/22/2006 Mesaje: 9778
| saptamana trecuta m-au ajutat la spalat vase
 |
|
|
|