Cu ce doarme copilul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
gabyta
Scris: Monday, December 19, 2011 5:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/20/2011
Alex desii are aproape 2 anisori,niciodata nu a avut vreo preferinta de ceva,,,,ai place sa aibe 3 ursuleti pe langa el prin pat dar nu sa ai ia in brate ,,, asa nu,doar sa ai vada ca sunt acolo .
In schimb Lucy cu cei 7 ani ai ei doarme cu un catelus care l-a primit cadou de la o colega dea mea de munca cand avea vreo 4 anisori.De atunci ,,,nedespartiti,,oriunde mergem catelulsul e cu ea.
dar cand era bebe mic avea un ursulet de plus frumos care cu timpul va dati seama cum arata de atat spalat si purtat prin toate partile , toate vacantele,,peste tot,,, a ajuns saracul sa arate asa ca in poza de mai jos,,, ptr ca nu s-a despartit de el nici acum ,,, doar ca acum ursuletul nu mai pleaca nicaieri cu ea (doar catelul) si asta ptr ca i-am interzis noi , deja era prea de tot .

gabyta attached the following image(s):
dscn4942.jpg

iasmina_ioana
Scris: Monday, July 16, 2012 1:37 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/1/2011
Iasmina nu doarme cu nici o jucarie. Ii plac doar jucariile care danseaza si le cere in fiecare seara sa le vada un pic si apoi le lasa , si eu i le pun la jucarii.
Mami_de_gemeni
Scris: Monday, July 16, 2012 9:35 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
In cazul nostru doar gemenii au jucariile de plus preferate cu care adorm, atat la pranz cat si noaptea. De iesit afara sunt fericiti daca iau mereu cu mine sacosa cu sarsanele de jucat la groapa cu nisip.
Antonia mai atrenteaza la ursuletul lui Alex, dar reusesc sa o calmez si sa ii dau alt animal de plus.
Ea a primit un urs cand era mica de Craciun. Cat a fost singura il tinea in patutu si il folosea drept perna, acum insa il imparte frateste cu Gabi, plimbandul cand una, cand cealalta cu cartul de papusi.
S.ELENA
Scris: Monday, July 16, 2012 10:27 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Depinde de dispozitie: are doi ursi preferati, mari, unul alb, altul ca cel al lui Lucy, il mai are pe Tigrila din Winnie, un Spiderman, Micky Mouse, Cocolino si un ingeras care spune o rugaciune. In functie de dispozitie sau eu stiu ce, ii roteste pe acestia, dar, la fel de bine, are si nopti in care nu vrea sa doarma cu nimic.
Acum 1 an si ceva, ma terorizase cu bebelusii hohot hohot si am o colectie de vreo 3 bebelusi - un baietel si doua fetite (plus inca unul mare cat un bebe adevarat, pe care l-a primit la doi ani), pe care, l-a vremea respectiva ii spalam, le dadea sa pape, ii plimba cu caricioarele (avem 2 sic ) si evident ii culca cu el in pat rambo
carla
Scris: Monday, July 16, 2012 11:34 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Cristian nu are imic preferat,in schimb Bogdanel doarme cu o intreaga gradina zoologica,are anumite preferinte care s-au cam inmultit cu timpul.Si-a facut bagajul cand i-am dus la mama si si-a pus 3 rucsacele pline de animalute de plussic
bereea
Scris: Tuesday, July 17, 2012 8:49 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Fiica-mea prefera doua jucarii in pat: mami sau tati:003:
Mami_de_gemeni
Scris: Tuesday, July 17, 2012 9:04 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Desteapta fata ai Brandusa.computerlove
bereea
Scris: Tuesday, July 17, 2012 9:17 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Da, iarna doarme cu mami ca e frig si vara cu tati ca e prea cald in camera ei.Iar eu si sotul meu migramras
S.ELENA
Scris: Tuesday, July 17, 2012 11:26 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Eu acum am realizat ca am postat la un topic ptr 1-2 ani... O fi vreo problema (al meu are 5 ani jumate)???? scratch
maiucaa
Scris: Tuesday, February 26, 2013 9:03 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/11/2013
bine inteles! armin are o lampa / lumina de veghe de la lumilove care o indrageste foarte tare. mesaj editat de moderator sta aprinsa vreo 8 ore si nu a reusit nicicum sa o sparga :) o recomand !
sweet angel
Scris: Tuesday, February 26, 2013 10:38 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/6/2010
edy doarme cu tricoul meu in manuta, si il cara peste tot dupa el.
angelina
Scris: Sunday, January 5, 2014 12:48 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/5/2014
Buna baietelul meu doarme cu noi in pat deci eu sunt mascota lui Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.