Cu ce doarme copilul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANI78
Scris: Sunday, March 13, 2011 10:26 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/10/2010
si noi avem o paturica multicolora cu care doarme Carina de cand avea 5 luni si fara ea nu se poate, o ducem cu noi peste tot
PrincessLilou
Scris: Monday, May 9, 2011 2:36 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/4/2009
eu am vrut musai ca sophie sa aiba paturica...ca asa mi se pare mie cool..asa ca i-am luat o paturica Peter Rabbit pe care i-o bag pe gat in fiecare seara. sophie nu are treaba cu ea insa...isi mai vara nasul in ea si atat. sophie doarme cu Jemima (a se citi Gimaimah) - o papusica mica de carpa pe care a primit-o de craciun de la niste prieteni de familie. tati i-a dat numele asta, pentru ca e facuta din materiale organice si seamana cu o papusa veche de carpa...si de atunci Jemima a ramas.
bulinutza
Scris: Tuesday, May 10, 2011 8:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2007
Mai, daca acum cateva luni va spuneam ca acceptam si alte paturici asemenatoare, acum suntem in incurcatura: nu o mai vrem decat pe rozica...rambo

Am facut greseala de a o spala intr-o seara si cand i-am dat inlocuitoarea mi-a aruncat-o nervoasa cat colo si a urlat pana am luat-o din patutz...A trebuit sa asteptam sa se termine programul la masina de spalat, sa recuperam paturica si sa o punem la uscat pe caloriferul electric...dupa mai mult de o ora, cu paturica uscata, am plecat la nani...uff

Ma gandeam sa ii iau alta, exact la fel, dar asta e mai speciala...ca am modificat-o eu...Are niste margini de saten si niste aplicatii de material cu printese...Plus ca e uzata deja, nu stiu daca i-ar place alta noua...uff uff uff uff
kali
Scris: Tuesday, May 10, 2011 8:39 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Daaa... Emma il are pe Api, un iepuras FurReal Friendsalcool Ea si l-a ales si nu e cea mai buna varianta. E cam tare ( din cauza mecanismului ) si il apuca in miez de noapte rontzaitul si plescaitulmaseluta Initial a fost al Alexiei, insa dragostea a fost atat de mare, incat l-a cedat.

Ericutz il are pe Ahi ( magarusul de la Winnie, poreclit de el astfel ). Macar ala e moale... din plus... si e dragoste cu nabadai. Il vrea la somn, dupa care il arunca din pat... dupa care iar il vrea... si tot asa. Partea buna la asta e ca se gaseste in toate benzinariile, deci nu riscam sa ramanem fara...

noelia
Scris: Tuesday, May 10, 2011 6:48 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/16/2009
nici ai mei nu au nici o jucarie sau ceva preferat cu care sa se culce...Aby inca e cu suzeta , fara ea nu adoarme inca dar niciodata nu au avut ceva preferatbounce
giulia_mamik
Scris: Tuesday, May 10, 2011 7:09 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Daria doarme cu un ursulet mare de plus,pufos-Pooh.Nu merge nicaieri fara el.Si cand se plictiseste de el il cara maica sa...rambo
noelia
Scris: Tuesday, May 10, 2011 7:16 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/16/2009
giulia_mamik wrote:
Daria doarme cu un ursulet mare de plus,pufos-Pooh.Nu merge nicaieri fara el.Si cand se plictiseste de el il cara maica sa...rambo

ras .....de cand era Andrei mic imi doream sa aiba ceva preferat ca sa doarma cu el, dar nici unul nu si-au ales...
giulia_mamik
Scris: Tuesday, May 10, 2011 9:44 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
sorry acum vad ca v-am invadat topicul cu copilandrul meu de 5 anihohot .Sa imi fie cu iertaresorry1 sorry
oanamaria
Scris: Wednesday, May 11, 2011 8:58 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Stefan iubeste si e nedespartit la somn pana adoarme de o pernuta din plus verde cu un cap de broscuta in relief pe care a primit-o de la mama cand avea vreun anisor .Saracuta am mai cusut-o eu ca se desprinsese,s-a scamosat e uratica ,dar nici nu am mai vazut nicaieri una la fel sau apropae la fel asa ca o spal repede o usuc si copilul e linistit si fericit.
alexandrabogdan
Scris: Wednesday, May 11, 2011 8:26 PM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008

eiiii si noi avem carpa noastra pt somn. e un patrat din material iar in centrul lui e un cap de iepure si in fiecare colturi are labute. na ala tre sa fie musai prezent la nani. plus Suzi bineintelessic
aurishta
Scris: Wednesday, May 11, 2011 9:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Angelica mea doarme la pieptul lui mami...ras
andreeahana
Scris: Thursday, May 12, 2011 12:43 PM
Nivel

Inregistrat: 1/18/2008
Razvanel are 2 sobolani in patut .....din plus binenteles...si is chiar si mici vedete din ceva film....daca bine imi aduc aminte din G force parca....ii tine in brate ba pe unu ba pe altusic sic
PrincessLilou
Scris: Friday, December 9, 2011 12:31 PM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2009
intre timp, papusii de carpa i s-a mai alaturat un pui (Chiki) si un porcusor (Wibbly).
inainte de nani si mami si tati trebuie sa ii pupe pe fiecare in parte.

tot nu vrem paturica lui mami ras
danab
Scris: Monday, December 19, 2011 12:11 PM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
PrincessLilou wrote:
intre timp, papusii de carpa i s-a mai alaturat un pui (Chiki) si un porcusor (Wibbly).
inainte de nani si mami si tati trebuie sa ii pupe pe fiecare in parte.

tot nu vrem paturica lui mami ras

Pai sa o foloseasca mami daca ii e atat de draga hohot
Copiii sunt tare "ciudati" cand e vorba de preferinte: a mea avea o papusica din material, tare draguta, primita de la nana ei, nu s-a jucat cu ea nici macar o ora; din cele zece+ papusele si papusi mai mari,una singura, botezata "Anastasia" a devenit copilul ei si o plimba, imbraca, dezbraca, hraneste, culca ... si ne povesteste mereu ce face Anastasia ei si unde a mai fost si cum vorbeste ea etc...
koko2008
Scris: Monday, December 19, 2011 3:56 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2009
Eve a dormit o perioada cu un dragon mare....zicea ca e printesa hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.