Cu ce doarme copilul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Scris: Tuesday, May 15, 2007 12:23 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
capsu' este nedespartita de catelul cu care/pe care doarme.... hohot

adynanemona
Scris: Thursday, August 9, 2007 10:48 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/29/2007
ce bine mai zici ,alina:'' jucaria copiilor este mama''-anemona doarme si acum cu noi in pat,in patutul ei nu a stat deloc<pacat de patut>;cat despre jucaria preferata,are carutul pt papusele,in care,bineinteles in loc de papusica a asezat ratusca,dar cum carutul nu il poate lua in pat , se multumeste sa doarma cu mami si tati

adynanemona attached the following image(s):
img_1465.jpg

mihaela75
Scris: Friday, August 10, 2007 4:04 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
azi Darica mea a adormit cu telecomanda hohot Cred ca e timpul sa-i pun ceva langa ea la culcare ca prezenta mea nu mai e suficienta ....sau daca vrea sa ma inlocuiasca tare m-as bucura yes
AdrianaC
Scris: Friday, August 10, 2007 7:54 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Andrei doarme cu Eddie, un tigrut pe care singur si l-a botezat asa, si pe care trebuie sa il luam peste tot cu noi daca e rost de dormit:

Ely
Scris: Friday, August 10, 2007 10:11 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Ce frumos doarme Andrei si are si perna .Karinei nu i-am pus perna pana acum ,oare trebuieoare .Si apropo de dormit nu i-am lasat nici o jucarie in patut sunt mai panicoasa ,asa ca favorita ei a ramas paturica,cand o vede zambeste toatasic
Miri
Scris: Friday, August 10, 2007 9:22 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Sara doarme alaturi de doi catei de plus, alb cu negru.
Revin cu poze, cat de repede pot!
marivic
Scris: Saturday, August 25, 2007 9:14 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Victor doarme in fiecare seara si in fiecare zi la pranz cu un ursulet Cocolino.Nu se desparte sub nici o forma de el.Este jucaria lui ''de suflet.
stele_pe_cer
Scris: Monday, August 27, 2007 1:20 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Dupa masini, pasiunea cea mai mare a lui Matei este pt ursi.De orice fel, dar...nu cu oricare doarme.Ursul lui preferat este unl facut cadou de tati mie, in timpul sarcinii, de fapt in timp ce eram internata in spital.Este ursul pe care eu l-am iubit atat in sarcina si pe care acum Matei il adora.Pe langa ursul asta (care nu are nume), periodic i se pune cate un pitic pe creier lui Matei pe cate un urs Nestle (mic sau mare).Si atunci doarme cu ursul meu si cu inca un urs mare sau mic.

De 3 zile avem o noua si imensa pasiune: un bebeeeeeeeeeeeeee:171: !A trebuit sa ii cumpar bebe, ca sa am liniste in casa.S-a jucat cu niste fetite mai mari cu niste bebei, si i-a cazut cu troc un bebe.Primul lucru cand a venit tati de la serviciu saptamana trecuta, a cerut un bebe , spre oripilarea lui tati, care imi stie fixurileras !Apoi s-a lamurit cat de imperioasa e akizitionarea unui bebe.Ei bine, cu bebe dormim numai dupa-amiaza, iar seara il lasam pe bebe si la nani, dupa usa, unde i-am facut eu culcus.Sa vedem ce va urmadance !
MNiko
Scris: Monday, August 27, 2007 1:28 PM
Nivel: Guest

Incerc sa mi-l imaginez pe Matei cerand un bebe si pe Eugen facand o fata lunga ca nu intelege despre ce e vorba. In orice scenariu oricum nu mai pot de ras.hohot hohot hohot hohot
stele_pe_cer
Scris: Monday, August 27, 2007 1:32 PM
Nivel

MNiko wrote:
Incerc sa mi-l imaginez pe Matei cerand un bebe si pe Eugen facand o fata lunga ca nu intelege despre ce e vorba. In orice scenariu oricum nu mai pot de ras.hohot hohot hohot hohot

Faza a fost foarte socanta: tati nu stia ce sa creada, pt ca el stie ca ACUM nu e momentul pt mine.Pt el e oricand si oricatisic !Cum a intrat Eugen in casa, Matei repede le el: "tati, veau bebeeeeeeeeeeplans " si cu mutrita aia a lui cand vrea ceva si nu ajunge sau nu poate lua...noroc ca l-am lamurit pe tati repede, ca cine stie maine-poimaine imi si puneam un nou tikerras !
Alina
Scris: Monday, August 27, 2007 1:34 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
stele_pe_cer wrote:
... ca cine stie maine-poimaine imi si puneam un nou tikerras !

Eu astept un nou ticker, Elena, nu lasa timpul sa treaca.nu nu
MNiko
Scris: Monday, August 27, 2007 1:35 PM

stele_pe_cer wrote:

Faza a fost foarte socanta: tati nu stia ce sa creada, pt ca el stie ca ACUM nu e momentul pt mine.Pt el e oricand si oricatisic !Cum a intrat Eugen in casa, Matei repede le el: "tati, veau bebeeeeeeeeeeplans " si cu mutrita aia a lui cand vrea ceva si nu ajunge sau nu poate lua...noroc ca l-am lamurit pe tati repede, ca cine stie maine-poimaine imi si puneam un nou tikerras !

Nu poate cumva tati al vostru sa ii transmita lui tati al nostru dorinta aia de "oricand si oricati"? Ca la noi e invers momentan.
stele_pe_cer
Scris: Monday, August 27, 2007 1:41 PM
Nivel

MNiko wrote:

Nu poate cumva tati al vostru sa ii transmita lui tati al nostru dorinta aia de "oricand si oricati"? Ca la noi e invers momentan.

Ba da, daca ne intalnim sigur il convinge!EU mi-s mai capoasa si nu ma las cu una cu doua...vreau job nou si apoi mai vedem!

Alina, multumesc de incurajarepupici !Dar...deja uneori simt ca e prea tarziu ca si diferenta de varsta intre copii.Alteori ma incurajez ca sunt altii cu diferente de 5-6-10 ani si e ok.Stii, cand ti-l da Domnul, atunci inseamna ca e bine!Nu ma pun contra conceperii, dar...nici nu o incurajez prea tare deocamdata.Ca si Anca, 6 luni minimum trebuie sa astept.Si abia in septemebrie anul asta incep tratamentul.Voi avea mult de tras dar...spre folosul nostru!

Uneori ma gandesc ca daca as avea resurse financiare, as face inca unul, urmat foarte indeaproape de un al treilea.Ma simt capabila sa cresc copii, dar in conditii cel putin la fle de bune ca cele in care am crescut eu...
MNiko
Scris: Monday, August 27, 2007 1:42 PM

Elena, succes! Sa iti iasa totul asa cum iti doresti.
stele_pe_cer
Scris: Monday, August 27, 2007 1:49 PM
Nivel

MNiko wrote:
Elena, succes! Sa iti iasa totul asa cum iti doresti.

Saru-manapupici si voua la fel!La voi e mai simplu, ca keia e la tine!Dar la noi...daca eu nu vreau, singur nu-l poate facehohot !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.