Cu ce doarme copilul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, April 24, 2007 9:52 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
fetelor...noi avem un catel de plus, albastru, primit la botez la nasa lui Andi. de la 4 lunite doarme numai cu el, dar numai cu el. daca nu il are nu doarme! este prietenul lui cel mai bun si l-a balit, l-a muscat, i-a supt urechile de le-a decolorat si a trebui sa i le tai ca erau aproape mucegaite. si acum ii mai cauta urechile sa le roada!hohot dar fara el nu se poate sa facem nani.

de cate ori il spal (si asta de intampla de minimum 2 ori pe saptamana, trebuie sa il usuc repede ca altfel nu doarme!fool) mai are si alte jucarele de plus cu care doarme dar asta este preferatul.

ia uitati:

kali
Scris: Tuesday, April 24, 2007 9:53 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Ce dulce e!love flowers
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, April 24, 2007 9:54 AM
Nivel

multumim!pupici
Kiki
Scris: Tuesday, April 24, 2007 9:56 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

E tare dulce...somn usor puiut!

img
Cristy
Scris: Tuesday, April 24, 2007 11:33 AM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
Shachar doarme cu 2 suzete ( avusese vreo 3 sau 4 ) ii plac cele cu veriga care fac zgomot. ( asa le gaseste noaptea prin pat)

Eden, are pernuta cu zana, si catelutul preferet, ( de multe ori schimba catelusul cu alte jucarii.... cica vin in vizita la ea...sic sic

Andi esti un dulce asa cu funduletul in sus !!!! pupici pupici pupici
maria75
Scris: Tuesday, April 24, 2007 11:57 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/28/2006
Mica mea adoarme numai cu suzeta si sa ii spun o poveste scurta in soapta si sa o mingai in par.
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, April 24, 2007 3:12 PM
Nivel

Kiki, Cristy pupici

aaa, am uitat: nici un somnic fara suzi!:003: in poza de mai sus ii scapase suzi din gurita dar altfel nu adoarme fara ea si uneori, cand si-o pierde prin pat, mami la apel!banghead
sousourel
Scris: Wednesday, April 25, 2007 7:07 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Esti tare dulce Andi pupici
Lui V nu-i trebuie nimic, decat cantecelul dinainte de somnic, intuneric si cam atat...daca e musai doarme chiar si in alt pat. Mai nou s-a indragostit de pufi, o paturica de plus, dar mai mult o vrea dimineata cand se alinta decat seara la culcare.
mihaeladen
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:43 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
copilul meu Denis adoarme singur,chiar daca are 1 an si 2 luni,isi ia sticluta cu ceai sau lapte ,si mai bea se mai joaca cu ea pana adoarme
cool
MNiko
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:47 PM

mihaeladen wrote:
copilul meu Denis adoarme singur,chiar daca are 1 an si 2 luni,isi ia sticluta cu ceai sau lapte ,si mai bea se mai joaca cu ea pana adoarme
cool

Mereu mi-a fost frica sa o las sa adoarma cu biberonul in brate(pt ca am tot citit de cariile de lapte) si eu i-am luat mereu sticla imediat ce a terminat de mancat. In momentul in care n-a mai adormit imediat dupa ce manca laptele sau in timp ce manca am fost cea mai fericita. Cel putin acum nu-mi e greu sa o spal pe dinti seara si sa nu ii mai dau nimic de mancare dupa asta.
Kiki
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:47 PM
Nivel

mihaeladen wrote:
cool

Mihaela, bine ai venit. Somn usor piticului! firstprize
Mela
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:49 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
ce pozitie tare de somn are Andicool cool
intr-o vreme fiica-mea se ducea la culcare cu o carte dupa ea,apoi cateva seri cu un bebe iar de cateva luni cu...nimic.spune doar "in pat",mergem,se intinde pe burta se mai foieste catva timp si e gata ca bateria.
cat despre bebe,el adoarme cand cu suzi,cand fara suzi,dar cel mai mult in brate(din pacate pentru mainile mele).
MNiko
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:50 PM

Kiki wrote:

Mihaela, bine ai venit. Somn usor piticului! firstprize

Eu nici nu am observat ca e membru nou.

Mihaela bine ai venit. Speram sa te simti bine la noi.
Kiki
Scris: Sunday, May 13, 2007 10:53 PM
Nivel

MNiko wrote:

...Cel putin acum nu-mi e greu sa o spal pe dinti seara si sa nu ii mai dau nimic de mancare dupa asta.

Noi ne spalam pe dinti dupa fiecare masa, exceptand laptele de seara. Nu are sens sa il chinui cu spalatul pe dinti seara atata cat timp cat inca mai doarme cu biberonul. Daca nu ar adormi in timpul mesei, l-as spala, dar daca tot adoarme, nu o fi foc ca nu se spala pe dinti dupa lapte.
Dupa ce vom renunta la biberon (luna asta avem in plan), ne vom spala pe dinti inclusiv dupa lapte, pe care il va bea din cana sau din cana cu pai si nu va putea adormi in timp ce il bea sic

MNiko
Scris: Sunday, May 13, 2007 11:00 PM

Kiki wrote:

Noi ne spalam pe dinti dupa fiecare masa, exceptand laptele de seara. Nu are sens sa il chinui cu spalatul pe dinti seara atata cat timp cat inca mai doarme cu biberonul. Daca nu ar adormi in timpul mesei, l-as spala, dar daca tot adoarme, nu o fi foc ca nu se spala pe dinti dupa lapte.
Dupa ce vom renunta la biberon (luna asta avem in plan), ne vom spala pe dinti inclusiv dupa lapte, pe care il va bea din cana sau din cana cu pai si nu va putea adormi in timp ce il bea sic

Am avut si eu o perioada cand adormea imediat ce manca laptele si bine-nteles ca nu o trezeam, dar cum incepusem sa ne spala pe dinti dimineata si seara imi faceam eu probleme ca nu cumva sa isi piarda obiceiul de a se spala seara pe dinti. Mi-era teama ca nu o sa mai accepte spalatul pe dinti pt ca am vazut multi copii facand asta.

Si ca sa nu fim chiar de tot off topic: in perioada cand am renuntat la suzeta si o mancau gingiile erau seri in care adormea cu periuta de gingii in mana.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.