Profil: Cristinaaaaaa
Despre
Utilizator: Cristinaaaaaa
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, February 24, 2020
Ultima vizita: Monday, July 19, 2021 4:45 PM
Numarul de postari: 9
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Lichid amniotic
Postat: Sunday, September 20, 2020 4:33 PM
Buna fetelor ! pupici
Am ?i eu o întrebare pentru cele ce poate au trecut prin aceia?i situa?ie. Sunt însarcinata in 33 de saptamâni iar la ultimul consult (32w4d), doctorul mi-a spus ca am mai pu?in lichid, este la limita inferioara . Eu am 8,58 cm, iar parametrii pentru lichid in cantitate normala sunt între 8cm - 25 cm . Bebe avea 1854 de grame, nu s-a întors inca ( probabil ?i din cauza cantita?ii mai mici de lichid ) ?i totul decurge normal pe lânga chestia cu lichidul .
A?i întâmpinat probleme legate de cantitatea lichidului amniotic ? Bebelu?ul a fost afectat ? Se poate mari cantitatea de lichid amniotic prin consumul ridicat de lichide al mamei?
?i de?i medicul mi-a spus sa nu ma îngrijorez, nu ma pot gândi la altceva ...
Subiect: Sarcina trimestrul 3 - experiente, trairi
Postat: Sunday, September 20, 2020 4:32 PM
Buna fetelor ! pupici
Am ?i eu o întrebare pentru cele ce poate au trecut prin aceia?i situa?ie. Sunt însarcinata in 33 de saptamâni iar la ultimul consult (32w4d), doctorul mi-a spus ca am mai pu?in lichid, este la limita inferioara . Eu am 8,58 cm, iar parametrii pentru lichid in cantitate normala sunt între 8cm - 25 cm . Bebe avea 1854 de grame, nu s-a întors inca ( probabil ?i din cauza cantita?ii mai mici de lichid ) ?i totul decurge normal pe lânga chestia cu lichidul .
A?i întâmpinat probleme legate de cantitatea lichidului amniotic ? Bebelu?ul a fost afectat ? Se poate mari cantitatea de lichid amniotic prin consumul ridicat de lichide al mamei?
?i de?i medicul mi-a spus sa nu ma îngrijorez, nu ma pot gândi la altceva ...
Subiect: Clubul aspirantelor - 78
Postat: Thursday, February 27, 2020 6:23 PM
Mul?umesc mult fetelor ! hearts Sincer sunt pu?in uimita pentru ca a fost prima încercare ?i se pare ca ?i reu?ita majoreta
Va pup ?i va ?in pumnii ! La cât mai multe liniu?e ras
Postat: Thursday, February 27, 2020 4:50 PM
Buzbuchi wrote:

Bine ai venit, Cristina, si sedere cat mai scurta!Buddy1

Mul?umesc frumos pupici
Postat: Thursday, February 27, 2020 4:45 PM
deme wrote:

Bine ai venit Cristina, nu vreau sa te dezamagesc, insa eu nu vad a2a liniuta, probabil pt ca este abia sesizabila si in poza, stii cum este. Parerea mea e sa mai incerci un test peste 2 zile si o sa iasa mai aprinsa :)

Buna ! Mul?umesc Angel am repetat testul la 2 zile , pe 26.02.2020 ai a ie?it mai vizibila mai fac unul mâine pe 28.02.2020 ?i sper sa fie ?i mai clara yes hearts
Postat: Thursday, February 27, 2020 4:38 PM
Roser wrote:

Pare pozitiv. Felicitari! :).Poate ar fi bine sa faci si beta.

Mul?umesc frumos , am mai facut un test pe 26.02.2020 care este mai vizibil , îl mai repet mâine odata ?i îmi fac programare la dr ??
Postat: Tuesday, February 25, 2020 9:01 PM
Buna fetelor ! Sunt noua in grup însa am citit cam tot ce este pe aici . Am vazut la fete prin 2017 teste cu liniu?a aproape invizibila ... ieri de diminea?a am facut un test de sarcina ultrasensibil ?i am avut urmatorul rezultat . Ce parere ave?i ? Pe 28.02 ar trebui sa am menstrua?ie hearts NuStiu
Subiect: Liniuta invizibila
Postat: Tuesday, February 25, 2020 6:13 AM
Mul?umesc pupici
Subiect: Liniuta invizibila
Postat: Monday, February 24, 2020 8:52 PM
Buna fetelor ! Sunt noua in grup însa am citit cam tot ce este pe aici . Am vazut la fete prin 2017 teste cu liniu?a aproape invizibila ... azi de diminea?a am facut un test de sarcina ultrasensibil ?i am avut urmatorul rezultat . Ce parere ave?i ? Pe 28.02 ar trebui sa am menstrua?ie .NuStiu hearts