Chestionar intrebare: Cresti singura copilul sau casatorie de suprafata?
Alegere Voturi Statistici
Cresc singura copilul 21 80%
Casatorie de suprafata 3 11%
Ma abtin 2 7%

Cresti singura copilul sau alegi o casatorie de suprafata de dragul lui?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Sunday, August 6, 2006 10:40 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Daca lucrurile nu ar mai merge asa de bine intre tine si partener, si drumurile in mod firesc poate ca s-ar desparti daca nu ar fi si un copil la mijloc, ce ai alege, sa iti cresti singura copilul sau sa ai o casatorie de suprafata de dragul copilului ?

Miri
Scris: Sunday, August 6, 2006 10:45 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006

Eu cred ca depinde foarte mult de cum se comporta si cu copilul,de relatiile existente intre soti,ca tot cel mic are de suferit daca exista certuri si atmosfera e incarcata tot timpul...

Eu una nu sunt adepta casatoriei de convenienta,din niciun motiv!

Copilul creste si intr-o buna zi s-ar putea sa te judece ca ai preferat sa pastrezi niste aparente,din prea multa comoditate, in spatele carora sa fie multa minciuna si falsitate a sentimentelor...
Si apoi...ce se intimpla cu tine ca femeie,te ingropi de buna voie sau duci o viata dubla?Pentru ca in cazul unei astfel de casatorii nu se mai pune intrebarea"ce faci cu tine, ca sotie?"
Prefer sa fiu singura si linistita!
Intr-o singura situatie as "accepta" o asa casatorie:daca mi-ar lua Dumnezeu mintile!ras
monique
Scris: Sunday, August 6, 2006 11:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Cresc singura copilul...
Io-s mai nebuna, asa, dar n-as accepta niciodata sa fiu bataia de joc a cuiva... indiferent sub ce forma s-ar manifesta...
Copilul??? Ii ofer tot ce pot, si il las pe tati sa o vada ori de cate ori doreste, astfel incat lipsa lui sa nu fie o problema f mare...
sau... ca sa fac haz de necaz... ii ofer un tata nou, mai bun!!!ras
AdrianaC
Scris: Monday, August 7, 2006 12:02 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Eu cu siguranta mi-as creste singura copiii, dar asta numai dupa ce as incerca sa aflu de ce nu mai e totul cum a fost odata si nu as incerca sa imi salvez casnicia (daca mai merita salvata).

In orice caz, nu as interzice nicicum tatalui sa isi vada copiii si nici nu as avea pretentia ca dupa ce sa zicem m-as recasatori, copiii sa ii spuna "tata" noului meu sot. Respectivul va fi doar sotul meu, iar copiii l-ar striga pe nume, nu "tata", pentru ca "tata" e unul singur, cel care te-a facut si te-a crescut, atat cat s-a putut.
Kiki
Scris: Monday, August 7, 2006 7:03 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu l-as creste singura. Nu e genul meu sa stau casatorita doar asa, de florile marului, sau sa ma marit ca trebuie. As incerca fireste sa salvez casnicia, daca mai e ceva de salvat, daca nu merge, asta e. Punem verighetele in cui si fiecare cu drumul lui.
Alina
Scris: Monday, August 7, 2006 1:15 PM
Nivel

Inregistrat: 3/27/2006
I-as creste singura.
Miri
Scris: Tuesday, May 8, 2007 9:50 PM
Nivel

Aici se pare ca nu are nimeni o alta parere...
MNiko
Scris: Tuesday, May 8, 2007 9:54 PM
Nivel: Guest

Miri wrote:
Aici se pare ca nu are nimeni o alta parere...

Ba da, numai ca nu descoprisem topicul asta.
Miri
Scris: Tuesday, May 8, 2007 9:58 PM
Nivel

Adica te abtii, nu?ras
MNiko
Scris: Tuesday, May 8, 2007 10:00 PM
Nivel: Guest

Miri wrote:
Adica te abtii, nu?ras

Da. Pt ca nu as sta chiar in orice castori de suprafata. Am mai scris eu ceva de genul asta pe la alt topic, dar n-am prea fost inteleasa.
bontocel
Scris: Tuesday, May 8, 2007 10:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/30/2006
Casatorie de suprafata sic ..dar depinde foarte mult de circumstante...si bineanteles de atitudinea tatalui si al copilului. ras
Nu sunt de acord cu zicala "dragostea trece, sau se stinge in timp", mai ales cand exista si DOVADA clara COPILUL angel
Neantelegeri si situatii de criza exista in orice familie...depinde mult de rabdarea pe care o au partenerii de viata sa treaca peste toate "obstacolele" si "crizele".ras
Maria & Mario
Scris: Wednesday, May 9, 2007 12:24 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Singura ! O decizie greu de luat , Doamne fereste sa fii in situatia in care sa se desparta o familie, si copilul sa ramana fara unul din parinti ! cry Dar daca nu se mai poate, nu se mai poate ! nono
mihaela75
Scris: Wednesday, May 9, 2007 12:48 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Singura si am facut-o destul de bine timp de 7 ani.dance
fdianamaria
Scris: Tuesday, May 15, 2007 8:19 PM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
SINGURA !!! CATEGORIC !!!! Mama ne-a crescut singura pe amandoua si s-a descurcat de minune, chiar daca i-a fost foarte greu.
ira_tgr
Scris: Tuesday, May 15, 2007 8:32 PM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2007
AdrianaC wrote:
Daca lucrurile nu ar mai merge asa de bine intre tine si partener, si drumurile in mod firesc poate ca s-ar desparti daca nu ar fi si un copil la mijloc, ce ai alege, sa iti cresti singura copilul sau sa ai o casatorie de suprafata de dragul copilului ?

nu ar mai merge asa de bine? drumurile poate s-ar desparti?
nu mi se pare o situatie critica, in orice familie exista discutii, neintelegi sau pur si simplu jocul "orgoliilor" exagerate. eu una votez "ma abtin", caci depinde de situatie, cum a zis foarte bine bontocel: depinde foarte mult de circumstante...si bineinteles de atitudinea tatalui si al copilului.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.