Chestionar intrebare: Ce ati alege in situatia intoarcerii la servici?
Alegere Voturi Statistici
bona 29 32%
cresa 59 67%

Cresa versus bona
Subiectul anterior · Subiectul urmator
praslea_cel_voinic
Scris: Friday, February 8, 2013 12:57 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
uff ufff chiar ca nu mai dormi noaptea dupa ce vezi asa ceva! Rabdare multa Bulibuli si acomodare cat mai usoara!!!pupici
Am mers si eu o bucata cu Alex la bona dar mai apoi m-am decis pentru gradi/cresa chiar si la Teo. Evolutia a fost cu totul diferita, socializarea, functiile motorii si multe altele.
Anelise
Scris: Friday, February 8, 2013 1:03 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Buli, eu am jurat ca nu ma mai uit la astfel de filmulete... Acum vreo 2 zile am facut aceeasi greseala si toata ziua doar imaginile acelea le-am avut in cap plus un gol in stomac de toata frumusetea... pale Of, of, of. Lasa ca puiul tau va fi bine cu mama ta! coeur
mikaela
Scris: Friday, February 8, 2013 3:35 PM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2010
toanerele Mie imi sare o doaga cand vad din astea, imi strica toata ziua guns guns guns Buli, totul va fi bine cu mama ta, iti vei da seama pe parcurs computerlove
Aici e o adevarata explozie cu hidden cameras, nu numai pt baby sitters dar si pt muncitori care vin cand nu esti acasa, pt infractori, chiar si in camerele de azil pt batrani etc.
bulibuli
Scris: Friday, February 8, 2013 4:52 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Cred ca as fi in stare s-o omor cu mainile goale... dar asta nu ma ajuta cu nimic, nu pot sa dau timpul inapoi pt copil, raul a fost facut.. pale
bulibuli
Scris: Sunday, February 10, 2013 10:01 AM

Am supravietuit primei saptamani de munci.. Bibi s-a inteles f bine cu bica, nu e ca atunci cand sunt eu, dar merge treaba destul de bine.. parca m-am mai linistit si nu mai fac atatea scenarii cu drobul de sare.. alcool

Sper sa o mai lungesc si eu cat pot asa cu bunicile, sa mai creasca putin piciu', apoi vom vedea: cresa sau bona - una cu super-ultra-recomandari si examen psihiatric facut alcool

Deocamdata e bine, la serviciu sunt intelegatori, am program redus si pot sa plec si mai devreme sau sa lipsesc o zi-doua daca e ceva, fara nicio problema. thumleft
oanamaria
Scris: Sunday, February 10, 2013 12:11 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Ma bucur Buli!O sa fie din ce in ce mai bine pe viitor .
monica irimia
Scris: Sunday, February 10, 2013 2:42 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
Buli, ma bucur ca e bine. dance Succes in continuare. computerlove
kali
Scris: Sunday, February 10, 2013 4:11 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Viitorul suna bine, Buli!dance
Ma bucur ca toate sunt ok! Esti o fericita!computerlove
Adina
Scris: Sunday, February 10, 2013 10:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/19/2012
Buli ma bucur pentru voi si va doresc spor in continuare!pupici Noi am trecut cu bine de prima saptamana de cresa!yes Am fost cu ea in fiecare zi si o sa mai merg inca o saptamana sau doua... Are 3 educatoare/ingrijitoare si sunt 11 copii in grupa. Deocamdata sunt super multumita de cum se poarta cu ei si de ce am vazut pe acolo, de programul de masa si cel de somn si nu in ultimul rand de igiena. Sper sa ramana la fel si dupa ce nu o sa mai fiu acolo cu ele.
bulibuli
Scris: Monday, February 11, 2013 11:15 AM

Felicitari, albinutelor!!! Ma gandesc si eu din ce in ce mai serios la cresa, desi nu-s hotarata... pur si simplu ma bucur ca am gasit o solutie de moment si nu trebuie sa-mi mai bat capul deocamdata...
kali
Scris: Monday, February 25, 2013 1:28 PM
Nivel

Azi e prima zi a noii noastre bone de ocazie.
Bobo mic e racit si nu merge la gradi, asa ca am profitat de ocazie - grozava ocazie!! - ca sa-l cunoasca mai bine si sa se familiarizeze cu casa.

Sunt curioasa cum o fi... o vad cam stresata; dar si noi sadici... am lasat-o cu cel mai energic si mai agitat si mai problematic dintre copii, din prima. Nu-i nimic... dupa aceea i se va parea floare la ureche.AngelNot
oanamaria
Scris: Monday, February 25, 2013 1:31 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Cresele din Romania nu se compara cu cele din Germania -deci eu as exclude din prima varianta cresei.

Kali sa ne spui cum s-a descurcat .
kali
Scris: Monday, February 25, 2013 1:38 PM
Nivel

oanamaria wrote:
Kali sa ne spui cum s-a descurcat .

thumright De-abia astept sa ajung acasa.
Azi plec mai devreme de la birou, sa avem timp sa stam la discutii.Bravoo

kali
Scris: Monday, February 25, 2013 3:47 PM
Nivel

Asaaaa... succes total!Bravoo
Asta micu' inca mai intreaba de vechea bona, dar s-a lipit instant de cea noua. Doamna e putin stresata, cum e si normal la inceput dar ii dau sanse de reusita. Imi doresc mult sa nu se descurajeze pe parcursHands ... e o doamna in adevaratul sens al cuvantului iar copiii au numai de castigat de pe urma colaborarii cu ea ( fiind o fosta profesoara de germana are ambitia de a-i invata o noua limba, insa ce ma incanta pe mine cel mai mult e faptul ca are elemente de psihologie si tactica pedagogica si are succes in a-i aborda SimplyLove ).
Adina
Scris: Monday, February 25, 2013 6:14 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/19/2012
Nu stiu care e situatia cu cresele din tara dar stiu ca am facut cea mai buna alegere pentru pitica. Sta singura, ii place enorm, primeste pusi de la toti copiii( e cea mai micaSimplyLove ) si cel mai important e super mega bine ingrijita acolo. Eu una va admir pentru ca aveti curajul sa incercati varianta cu bona. Dupa cate am vazut/auzit nu ma incumet nici sa stiu ca raman acasa cu ea pe veci...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.