Cresa - cum o alegem?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LIA
Scris: Friday, April 13, 2007 3:11 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/6/2006
Kiki wrote:

Ai PM oricum! pupici

Mersi!pupici
kali
Scris: Friday, April 13, 2007 8:10 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Kiki, suna super bine serviciile pe care le ofera cresa!
Ma bucur ca esti multumita de alegerea facuta, sper sa fie pe masura asteptarilor, iar Dav sa se acomodeze usor!

Kiki
Scris: Friday, April 13, 2007 9:22 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Multumim, Oana! Sper sa nu imi insele asteptarile! iar legat de Dav se va acomoda sunt sigura. De cate ori am fost la cresa se simtea ca acasa, iar de educatoare si de directoare s-a lipit imediat! cool cool
Miri
Scris: Friday, April 13, 2007 9:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Felicitari pentru o alegere reusita, Kiki!thumright
De cand vrei sa-l dai pe Dav la cresa?(imi cer scuze daca ai mai scris undeva si eu nu am vazut...)
Kiki
Scris: Friday, April 13, 2007 9:43 PM
Nivel

De la 1 septembrie, Miri. Sau daca se iveste vreo oferta de un job mai bun chiar si mai devreme.
Miri
Scris: Friday, April 13, 2007 9:44 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Am inteles!Sa fie asa cum iti doresti, Kiki!pupici
delfinasa
Scris: Friday, April 13, 2007 9:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Kiki, ma bucur c-ai gasit o cresa asa cum va doreati si sper sa nu aveti nici un fel de problema cu acomodarea, modul cum se ocupa de copii etc...ca la cati bani o sa dati, ar trebui sa aiba educatoare personala...ma napadesc emotiile numai cand citesc la voi si ma gandesc cum va este sau va va fi cand bebeii vor merge la cresa love1 cry

Da, la gradinitele de stat se plateste...mama mea e asistenta la o gradinita, daca vreti o pot intreba cam ce preturi se practica, ce analize trebuie facute pentru inscrierea copiilor, cand incep inscrierile, ce anume trebuie sa aiba copilul la gradinita (ca eu imi amintesc ca aveam saculet cu numele brodat in care aveam pijama, incaltari pentru acolo si alte chestii).
Kiki
Scris: Friday, April 13, 2007 10:00 PM
Nivel

Miri, Miha, multumim ca va ganditi la noi! pupici pupici pupici
mommy
Scris: Friday, April 13, 2007 10:36 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Felicitari, Kiki! Abia astept sa ne povestesti cum se va acomoda David! flowers
Kiki
Scris: Friday, April 13, 2007 10:48 PM
Nivel

Multumesc Miru...O sa va povestesc peste vreo 6 saptamani cand o sa il duc cateva zile la cresa (cand se naste finutza mea, ca sa pot sa ma duc sa cumpar toate cele necesare si sa o scot din spital)ras
miha_06
Scris: Friday, April 20, 2007 11:21 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/2/2007
Salut fetelor
Eu va scriu din experienta. Andrei al meu a fost la doua crese:prima era mai departe, dar acolo am reusit sa obtinem loc, cu cerere facuta cu 6 luni inainte,si apoi am reusit sa-l transfer la o cresa foarte apreape de casa.Precizez ca l-am dus de la doi ani.Eu am fost multumita de amindoua,si acum daca stau bine sa gindesc am si uitat de cite ori am plecat plingind de acolo. La inceput a fost foarte incintat si primele doua zile chiar imi spunea si la revedere, dar apoi a inceput sa plinga.Eu l-am lasat cite 2-3 ore la inceput,si apoi pina la prinz.
Eu ziceam ca nu este pregatit sa ramina sa doarma, dar a fost o zi,cam dupa o saptamina, in care nu am reusit sa-l iau dupa masa de prinz.Am telefonat si am anuntat. M-am dus si l-am luat la 15:30 dupa ce s-a trezit, si mi s-a spus ca s-a comportat foarte bine. Mai erau zile in care nu voia sa mearga, si plingea,sau il apuca plinsul cind il schimbam in hol, dar nu era singurul. La inceput mi-a fost greu, dar alta solutie nu aveam. hohot Iar de plins plingea doar in hol, si dupa ce intra intra in clasa se linistea: am stat intr-o dimineata in hol pina a intrat alt copil in clasa, si m-a vazut asistenta si a lasat usa deschisa,si mi l-a aratat ca se juca cu copii la masuta.
Acum este grupa mare la cresa, au educatoare si fac de toate:picteaza,coloreaza, decupeaza si modeleaza plastelina si tineti cont ca a facut acum 4 ani, si este totusi o cresa de stat.
Aici a invata sa manince singur, s-a dezobisniut de pampers,si binenteles am trecut si prin perioade mai grele, cu probleme de sanatate ca asa este in colectivitate. Mi-a placut replica unui medic ORL-ist la care am fost, si spunea ca pot sa-i dau orice medicament, orice vaccin de crestere a imunitatii, dar tot se va imbolnavii ca asa este in colectivitate "circuitul mucilor in natura".
Asa ca sfatul meu este sa-l duceti in colectivitate, nu izolat acasa cu bona, dar este de preferat dupa 3 ani, spun medicii.
La toamna mergem la "gradi" si am fost sa ma interesez si mi s-a spus la fel ca inscrierile se fac in august si nu se face nici o listuta intermediara. O sa mai va spun ce va fii, dar un loc important il are si domociliul:se spune ca ai prioritate daca stai in zona gradinitei.Eu cu asta am patit-o la cresa, pentru ca il duceam in alt cartier si ma intorceam sa merg la serviciu, deoarece lucrez aproape de casa.Dar asa vedeam si eu orasul,dimineata:nu-mi parea rau decit pentru el ca il trezeam devreme,asa acum mai doarme putin.
Si uite asa cresc si nici nu ne dam seama cum a zburat timpul!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.