Covoare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mirela74chris
Scris: Thursday, July 22, 2010 11:05 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
Mie personal imi plac mai mult covoarele ovale,mai ales daca ai parchet frumos.E pacat sa il acoperi!pupici
nikmiki
Scris: Sunday, August 1, 2010 2:21 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/18/2010
pe mine nu prea ma incanta sa am covoare in casa,e mult mai practic si mai usor de curatat si intretinut gresia si parchetul
asta e parerea mea.
delfinasa
Scris: Monday, August 2, 2010 7:49 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Buli, daca as avea mobila, decorurile si culorile din casa vii si stil tineresc, as opta pt. covoarele ovale mai mult. Daca ar fi clasic, pt. alea dreptunghiulare. Cat despre marimea lor, m-as orienta in functie daca am copii, cat de des folosim camera si as acoperi mai mult sau mai putin parchet/gresie, iar ca asezare, m-as hotari atunci cand le pun (oricum in timp le vei suci cum ti se va pune pata).
Eu sunt pro covoare. Parchetul, gresia/marmura sunt reci daca nu ai incalzire in pardoseala. Un covor nu incalzeste numai fizic camera, dar o face mai primitoare, mai vie. Nu trebuie sa fie mare in comparatie cu camera, ca altfel da impresia de aglomeratie, ca e prea incarcata camera.
bulibuli
Scris: Tuesday, August 3, 2010 12:29 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
si eu prefer covoarele, din aceleasi motive.. o fi mai practic cu gresie/parchet, am incercat si varianta asta, de 6 luni stau asa si m-am convins ca nu e stilul care mi se potriveste mie. Cand ai un living mare tot numai parchet mi se pare ca are un aer rece, impersonal, parca sunt la muzeu sau intr-o sala de asteptare.. In plus am senzatia ca trebuie maturat si spalat zilnic ca se vad imediat urme si se aseaza praful. Ori daca-l speli zilnic, lasand la o parte faptul ca timpul nu-mi permite, se deterioreaza mult mai repede, pe cand covoarele il protejeaza si le aspiri sa zicem cam la o saptamana. Astept sa mai strang vreo 2 banuti si sper sa gasesc ceva frumos, cred ca voi opta pt cele ovale, desi.. ma mai gandesc. Va multumesc pt sfaturi si idei. pupici pupici
Roxanel
Scris: Tuesday, August 3, 2010 4:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2006
Mie imi place prima varianta. Cu doua covoare mari dreptunghiulare.

Si mie imi plac covoarele desi aici sunt greu de curatat. Dar daca as avea parchet pe jos cu siguranta as opta pentru covoare. Mie imi plac cele de lana, cu modele geometrice sau nu asa incarcate si in culori deschise, care sa nu intre sub mobila dar sa acopere partea centrala a camerei.

Roxanel attached the following image(s):
2358301891c52b9327a1a5586d4452ce.jpg

Petrolian
Scris: Monday, October 18, 2010 7:35 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Eu nu pot sa spun ca ma omor dupa covoare, dar sunt unele intr-adevar interesante care ar putea oricand sa schimbe infatisarea unei incaperi. Cel mai mult mi-au placut aceste modele, seamana foarte mult cu sosetele crosetate de bunica. Cum vi se par?
shirel
Scris: Monday, October 18, 2010 9:25 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Petrolian wrote:
Eu nu pot sa spun ca ma omor dupa covoare, dar sunt unele intr-adevar interesante care ar putea oricand sa schimbe infatisarea unei incaperi. Cel mai mult mi-au placut aceste modele, seamana foarte mult cu sosetele crosetate de bunica. Cum vi se par?

Mie una imi plac si daca ma pun intr-un an tot am un covor din asta !sic ras alcool alcool
oanamaria
Scris: Friday, April 22, 2011 8:48 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mie imi plac covoarele vii,gen cel cu flori de pe pagina anterioara si micute ,puse in locuri strategice nu sa acopere toata camera.
oanamaria
Scris: Friday, January 6, 2012 12:14 PM
Nivel

Avem in plan sa ne schimbam toate covoarle din casa ca ce avem acum sunt alb-unt si latoase .Foarte greu de intretinut si albul ala devine gri in foarte scurt timp asa ca asta-i urmatoarea investitie pentru casa noastra .yes
Ana
Scris: Friday, January 6, 2012 3:51 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Oana abia astept sa le vaddance
oanamaria
Scris: Friday, January 6, 2012 5:22 PM
Nivel

Ana wrote:
Oana abia astept sa le vaddance

Si eu abia astept s ale cumparam,dar le vom lua pe rand ca sunt scumpe sa le luam pe toate odata!
koko2008
Scris: Friday, January 6, 2012 5:38 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2009
Eu am 2 covoare in toata casa. Mai am unul in plan dar nu i urgenta.
Oana abea astept sa vad.Ai ceva idei ?
oanamaria
Scris: Friday, January 6, 2012 5:49 PM
Nivel

Inca nu am gasit ceva care sa ne placa ,dar stim ce vrem si sper sa gasim.Oricum nu culori foarte deschise ca se intretin greu mai alesc acnd ai copii mici .
S.ELENA
Scris: Saturday, January 7, 2012 8:48 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
oanamaria wrote:
.....Oricum nu culori foarte deschise ca se intretin greu mai alesc acnd ai copii mici .

Dar nici foarte inchise, caci se vede orice scamutza pe el plans banghead si tot acolo ajungi.

koko2008 wrote:
Eu am 2 covoare in toata casa.....

Esti o fericita. Eu inca nu am niciunul.uff
Eu abia am reusit in decembrie sa-mi pun perdea la bucatarie. Poate reusesc zilele astea sa va pun si o poza cu ea ca mi-e tare draga. La restul casei am.....coli de hartie alba in geamuri. De covoare, nici gand intr-un viitor apropiat.
Ah, stai ca mint: am gasit vara trecuta, la un magazin cu 13 lei orice produs, niste carpetutze simpatice cu catei si am luat doua ptr dormitorul unde dorm baietii.sic
iubasweet
Scris: Tuesday, January 31, 2012 2:01 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/31/2012
Buna.
Ma bag si eu in discutia voastra despre covoare.
Eu am covoare si nu as putea fara, as avea in permanenta senzatia de frig si casa goala.
"Greseala" a fost ca atunci cand mi le-am luat, le-am preferat pufoase, cu perii destul de mari in dormitoare si cu perii putin mai mici in sufragerie, dar in acelasi stil. Toate bune si frumoase, mai ales pentru sotul meu care prefera sa priveasca la televizor stand pe jos.
Numai ca atunci cand trebuie curatate, iti ies ochii, intra praf in ele cu tona, scamele se incapataneaza sa intre printre peri, iar munca este imensa.
De la nivelul ochiului nu se vede nimic, arata perfect, daca te apleci, incepi sa constati cat par si cate scame stai bine mersi pe ele.

Nu mi-as mai lua acum covoare pufoase, oricat de minunate ar fi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.