Costumase tricotate pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stelamonica34
Scris: Thursday, January 26, 2012 4:39 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/18/2012
buna ziua tuturor va urmaresc cu interes am gasit lucruri extraordinar de frumoase si spre bucuria mea am gasit o multime de idei,diagrame scheme samd.
mi-amluat inima in dinti si in loc sa ma duc sa cumpar cine stie ce chinezarii am facut eu cu mana mea un costumas pentru un bebe de 2 luni,sper sa va placa
sorry1

stelamonica34 attached the following image(s):
new image.jpg

felixthecat
Scris: Thursday, January 26, 2012 4:48 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/19/2011
Monica bine ai venit printre noi.Lucrezi foarte frumos;sa-l poarte sanatos bebita.
stelamonica34
Scris: Thursday, January 26, 2012 4:52 PM
Nivel

Inregistrat: 1/18/2012
felixthecat wrote:
Monica bine ai venit printre noi.Lucrezi foarte frumos;sa-l poarte sanatos bebita.

multumesc dar ce am facut eu e nimic in comparatie cu minunatiile de pe aici
felicitari tuturor persoanelor care au postat imagini cu tricotaje( nu am retinut numele tuturor) sunt extraordinare
cristinapatrascu66
Scris: Friday, January 27, 2012 3:38 PM
Nivel

Inregistrat: 12/1/2008
stela bine ai venit in clubul nostru ,este foarte frumos costumasul ,spor la lucru in continuare
munteanu.dana
Scris: Sunday, March 4, 2012 1:22 PM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2011
Buna ziua
M-am alaturat si eu acestui topic dupa ce am cautat un model pentru o salopetica. Am inceput sa "lucrez" de cateva luni si deci nu sunt foarte experimentata dar ce am vazut aici....ma face sa ma simt descurajata :).Felicitari tuturor, mi se pare o arta ceea ce faceti.
Eu lucrez pentru fetita mea, ca sa ma relaxez si o fac atat cu croseta cat si cu andrelele. Ma bucur ca v-am gasit ca sa va mai pot cere sfatul.

munteanu.dana attached the following image(s):
php5vwv99am.jpgphpezf6rqam.jpgphpmt2rqoam.jpgphpss9hiuam.jpg

alinamm
Scris: Sunday, March 4, 2012 1:44 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2010
munteanu.dana,lucrezi foarte frumos.Poncho este tricotat?
munteanu.dana
Scris: Sunday, March 4, 2012 2:02 PM
Nivel

alinamm wrote:
munteanu.dana,lucrezi foarte frumos.Poncho este tricotat?

multumesc!
este jumatate tricotat jumatate din croseta.mai exact este facut din doua patrate tricotate la care am adaugat o bordura crosetata apoi le-am cusut.
daca te ajuta cu ceva iti pot trimite link-ul de unde am invatat
diana_mm27
Scris: Sunday, March 4, 2012 2:53 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/1/2009
Foarte dragute, Munteanu.dana. Eu tricotez de vreo 5 ani, dar nu stiu sa fac asa lucrusoare dragute ca tine. Abia de miercuri, 29.02.2012, am invatat si eu sa fac fluturasi cu croseta, in rest doar cu andrelele. Si, ce-i drept, am cam avut "comanda" de la fetita cea mare sa duca fluturasii drept martisor la gradinita.
Bravo!!!!! Spor la lucru in continuare. Mai asteptam lucrusoare frumoase din partea ta. Andrele
cristinapatrascu66
Scris: Sunday, March 4, 2012 4:59 PM
Nivel

Inregistrat: 12/1/2008
foarte frumoase dana nu s-ar zice ca esti incepatoarenewclap newclap newclap sa ai spor in continuare
mimisor
Scris: Sunday, March 4, 2012 5:07 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/22/2010
incepatoare???cine??cum???
mai incepatoare sunt eu decat voihohot ma chinuie si pe mine talentul pe aici de ceva timp...
voi sunteti cu mult inaintea mea...newclap newclap asa mai invat si eu
foarte frumoase dana si stela..
mimisor
Scris: Sunday, March 4, 2012 5:09 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/22/2010
viky e minunata salopeticalove love
Mami_de_gemeni
Scris: Sunday, March 4, 2012 7:56 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
munteanu.dana wrote:
Buna ziua
M-am alaturat si eu acestui topic dupa ce am cautat un model pentru o salopetica. Am inceput sa "lucrez" de cateva luni si deci nu sunt foarte experimentata dar ce am vazut aici....ma face sa ma simt descurajata :).Felicitari tuturor, mi se pare o arta ceea ce faceti.
Eu lucrez pentru fetita mea, ca sa ma relaxez si o fac atat cu croseta cat si cu andrelele. Ma bucur ca v-am gasit ca sa va mai pot cere sfatul.

Bun venit printre noi. Sunt foarte dragute lucrusoarele pe care le-ai facut fetitei.
Eu cu croseta nu prea le am, insa imi dau silinta sa invat pentru a croseta caciulite picelor mele, ca de vine primavara.
Mami_de_gemeni
Scris: Sunday, March 4, 2012 7:57 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
stelamonica34 wrote:
buna ziua tuturor va urmaresc cu interes am gasit lucruri extraordinar de frumoase si spre bucuria mea am gasit o multime de idei,diagrame scheme samd.
mi-amluat inima in dinti si in loc sa ma duc sa cumpar cine stie ce chinezarii am facut eu cu mana mea un costumas pentru un bebe de 2 luni,sper sa va placa
sorry1

Este superb setul, sal poarte bebitza cu placere.
sandica80
Scris: Sunday, March 4, 2012 10:39 PM
Nivel

Inregistrat: 3/5/2011
Dana frumoase toate ,felicitari ! newclap newclap newclap

img
munteanu.dana
Scris: Monday, March 5, 2012 12:24 PM
Nivel

wow fetelor multumesc pentru aprecieri.ma faceti sa imi creasca "pipota" :)dar nu ma pricep atat de bine ca unele dintre voi.
am inceput dintr-o prostie si acum nu ma mai pot opri.
eu lucrez mai bine cu croseta, mai rapid si mie se pare mie ca e mai simplu de "modelat"(ma refer la rascroieli).am inceput si pe andrele pentru ca diagrame nu am incercat cu croseta.
o sa va dezvalui secretul meu.o sa pun aici un link de unde eu am invatat tot ce stiu, atat cu croseta cat si cu andrelele.este foarte util pentru ca are video pentru orice.Sectiunea "Dos Agujas" este pentru andrele si "Crochet" evident pentru croseta.
o sa revin si cu alte poze cu lucrusoare facute de mine.

http://www.tejiendoperu.com/
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.