Coronavirus - Covid 19 - SARS COV 2 - Raspandire si masuri luate

Options Coronavirus - Covid 19 - SARS COV 2 - Raspandire si masuri luate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Postat: Monday, April 5, 2021 10:42 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14389
Eu m-am vaccinat sambata cu Pfizer, la 3,5 luni dupa boala. Mi se pare o decizie responsabila. In plus, aproape ca ramasesem fara anticorpi; eu nu am dezvoltat prea multi dupa boala. Probabil ca in 21 de zile, cat se spune ca dureaza pana organismul reactioneaza la vaccin as fi ramas fara protectie.
... Iar in ultimul timp calatoresc des in interes de serviciu si nu as vrea sa ma mai stresez; adevarul e ca nu se respecta nicio masura prin aeroport sau avioane. Ma apuca toti nervii. Sub pretextul ca - vezi, Doamne - mananca sau beau cafele, romanii nostri fenteaza masca cat de mult se poate. box2

Sincer, nu cred ca vor reglementa prea curand posibilitatea de a calatori fara restrictii cu carnetul de vaccinuri. Tot asa, as trebui ca 90 zile dupa boala sa ai aceleasi beneficii. In realitate nu se tine cont. Am facut pana acum atatea teste PCR incat incepe sa ma irite ideea; parca-parca ma conving din ce in ce mai mult ca e o mare afacere.
bereea
Postat: Tuesday, April 6, 2021 7:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22788
Eu cred ca totul este o mare afacere.
Iar faptul ca vaccinul nu te face imun la boala, ma face sa cred ca de fapt nu e vaccin ci ne folosesc pe post de cobai Asa ca deocamdata nu-l voi face...nu ma convinge deloc!
kali
Postat: Wednesday, April 7, 2021 1:10 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14389
Nici vaccinul antigripal nu te face imun la boala. Totusi, multi se vaccineaza fara riscuri de ani de zile.

Uite la Israel... chiar si UK! Cat de mult le-au scazut cazurile! Cred ca vaccinarea e calea corecta pentru a scapa de pandemie. Bine ar fi daca majoritatea ar si dori sa se vaccineze!
laura513
Postat: Wednesday, April 7, 2021 6:20 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/8/2017
Postari: 810
Locatia: Sibiu
kali wrote:
Nici vaccinul antigripal nu te face imun la boala. Totusi, multi se vaccineaza fara riscuri de ani de zile.

Uite la Israel... chiar si UK! Cat de mult le-au scazut cazurile! Cred ca vaccinarea e calea corecta pentru a scapa de pandemie. Bine ar fi daca majoritatea ar si dori sa se vaccineze!

Exact :)
bereea
Postat: Wednesday, April 7, 2021 9:19 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22788
Deocamdata ii las pe altii sa se vaccineze...eu mai testez.
AdrianaC
Postat: Saturday, April 10, 2021 4:53 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17803
Locatia: Bucuresti
Noi inca nu ne-am vaccinat... mai asteptam... poatedaca vor incepe copiii scoala fizic, o sa ne vaccinam, dar inca nu sunt impacata cu ideea. In sch8mb mama mea s-a vaccinat cu Pfizer inclusiv rapelul si e OK...
laura513
Postat: Sunday, April 11, 2021 5:59 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/8/2017
Postari: 810
Locatia: Sibiu
AdrianaC wrote:
Noi inca nu ne-am vaccinat... mai asteptam... poatedaca vor incepe copiii scoala fizic, o sa ne vaccinam, dar inca nu sunt impacata cu ideea. In sch8mb mama mea s-a vaccinat cu Pfizer inclusiv rapelul si e OK...

In Pfizer am incredere, toata familia mea s-a vaccinat cu el. La AZ au fost inregistrate cele mai multe reactii adverse grave si foarte grave, inclusiv trombocitopenie si deces. Nu am incredere si nu vreau sa-l fac.

M-am inscris pentru Pfizer, suna nr 3400 si ceva pe lista si probabil mai am de asteptat 2-3 luni minim. Nu au mai adus Pfizer si Moderna in Sibiu, doar prin alte localitati de prin jur, nu inteleg care e logica.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed