CorinaMihaila

Profil: CorinaMihaila
Despre
Utilizator: CorinaMihaila
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Friday, December 27, 2013
Ultima vizita: Thursday, January 2, 2014 7:31 PM
Numarul de postari: 4
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Cum ii convingem sa ia medicamentele
Postat: Thursday, January 2, 2014 7:28 PM
Multumesc mult pentru sfaturi.Acum ne-am facut bine si suntem fericite amandoua!!! majoreta Multa sanatate va doresc!
Postat: Saturday, December 28, 2013 7:08 PM
Intradevar, foarte urate supozitoarele astea.Mari batai de cap ne-au dat. Folosim supozitoare de paracetamol la 8 ore. Azi-noapte (in jur de 1) i-am pus unul si din fericire nu a simtit, de dimineata nu am avut acelasi succes cu Claudia si "m-a convins" sa-i dau sirop panadol dar pe care l-a vomitat(si nu cred ca a avut timp sa-si faca efectul) iar pe la 2 i-am luat temperatura si avea 38.5 uff n-am mai stat si i-am bagat iar un paracetamol.plans plans plans Acum a reusit sa adoarma si i-a scazut si febra. Sper macar sa nu mai vomite sa pot sa-i dau sirop. uff

Subiect: Problema cu constipatia
Postat: Friday, December 27, 2013 4:22 PM
Probabil a mancat ceva care sa o constipe in zilele acelea. Ca sa eviti pe viitor un astfel de episod incearca sa-i dai dimineata pe stomacul gol un suc de fructe facut in casa.Sau macar sa manance un fruct inainte de micul dejun si sa evite bananele, painea prajita, orezul.Daca se mai intampla sa se constipe ar fi bine sa o vada un medic, el stie cel mai bine ce medicamente sa-i prescrie.

Multa sanatate la puiut.pupici pupici pupici
Postat: Friday, December 27, 2013 3:25 PM
Buna ziua! Sunt noua pe acest forum si am decis sa imi fac cont pentru ca ma confrunt cu o problema.Fetita mea de 4 ani nu ma lasa sa-i pun supozitor indiferent ce as face.Am renuntat o perioada la supozitoare pentru ca incepe sa planga atunci cand aude de ele si siropurile si-au facut efectul.Dar acum este bolnavioara si vomita.Am fost la medic si mi-a prescris supozitoare pentru ca medicamentele pe cale orala le vomita si nu-si mai fac efectul. Nu stiu cum sa o fac sa stea.Am incercat sa o conving sa ma lase sa-i bag supozitorul si ca apoi ii cumpar o jucarie noua dar nici nu vrea sa auda de asa ceva.Cu foarte mare greutate si tipete reusesc sa-i bag supozitor.
Ce ma sfatuiti sa fac? Cum as putea sa o fac sa stea cuminte? Sau cum sa fac sa nu ii mai creez acel disconfort?uff uff uff Mi se rupe sufletul cand o vad ca plange dar nici bolnavioara nu-mi place sa o vad.plans plans plans