Copilul plange cand ies din camera
Subiectul anterior · Subiectul urmator
misha
Scris: Wednesday, May 24, 2006 3:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
De vreo saptamana daca plec din camera si o las singura Maria incepe sa planga, dar are un plans din acela cu suferinta, isterie si nu mai stiu cum sa-i spun si pana nu ma intorc si incep sa vorbesc cu ea si sa o fac sa rada nu se opreste...am auzit de ceva de genul 'criza de singuratate'...sau nu mai stiu (oi fi citit ceva tot aici pe forum?).
Motive sa se simta singura nu are ca toata ziua stau cu ea, ne jucam, vorbim, iesim la plimbare, tati se joaca si el destul cu ea...Chiar nu inteleg!uff
Sa fi devenit atat de dependenta de mine?
Ce ma sfatuiti sa fac? Voi v-ati/va confruntat(i) cu asa ceva?
misha
Scris: Wednesday, May 24, 2006 3:24 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Tocmai am gasit topicul CRIZA DE SINGURATATE (http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=1037)...dar parca nu sunt convinsa, caci am incercat si faza cu lasatul sa planga putin, apoi revenit, pupacit si restul si cand vedea ca iarasi plec incepea si mai tare...
mihaela75
Scris: Wednesday, May 24, 2006 3:25 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Da...cauta " criza de singuratate" aici pe forum.O sa ajungi ca mine sa tai patrunjelul de ciorba cu bebica in marsupiuras
taki
Scris: Wednesday, May 24, 2006 6:52 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Nu e bine nici asa. O sa se obisnuiasca sa stati langa el mereu si nu o sa puteti sa va faceti nici dus sau sa mergeti la buda sic .

Si Sasha daca plange o iau in brate imediat, o plimb prin toata casa, ii arat fiecare camera, o las sa-si "invarta" capul in toate directiile ca acum vrea sa vada tot, dupa care o pun pe covor, sub trapez sau inapoi in patut si ii dau drumul la carusel...si am si iesit din camera, ca daca continui sa mai stau de vorba cu ea...2 ore nu mai ies din camera ei.

Pana acum nu am luat-o sa doarma cu noi in pat, sincer mi-e si frica sa dorm cu ea...
Am obisnuit-o sa doarma in patutul ei si cat ma bucur ca tare bine-mi prinde sic .
AdrianaC
Scris: Monday, April 16, 2007 9:55 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Andrei si acum plange cand ies din camera, seara cand il duc la culcare, sau dupa-amiaza, la somnic.

Dar plange la impresionare. Doar-doar ma intorc. In nici 1 minut se opreste, ca stie ca nu vine nimeni, si in urmatoarele 5 min adoarme.

El stie ca eu inainte de culcare ii dau sa pape, il schimb, il pun in patut, ii spun o rugaciune si apoi il pup pe nasuc, dupa care sting lumina (il las numai cu lumina de veghe) si plec si nu mai revin.
Roxanel
Scris: Monday, April 16, 2007 10:14 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Si a mea plange pentru impresionare. Daca te intorci si razi, rade si ea.sic
AdrianaC
Scris: Monday, April 16, 2007 11:26 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Sunt foarte mari parsivi. De pe acum iti prind punctul sensibil. In orice caz, e diferenta intre plansul care doar te cheama sa stai cu el si plansul adevarat.ras
Kiki
Scris: Monday, April 16, 2007 11:32 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Dav nu plange cand ies din camera. Poate din cauza ca de mic l-am culcat singur, adica pus in patut, bibe cu lapte si gata, la nani. scratch Asta se intampla de la 8 luni...
Cris-DL
Scris: Monday, April 16, 2007 11:40 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Nici Deea nu plange cand ies din camera ei.... se da jos si vine dupa mine banghead asa ca trebuie sa ma mut dupa ce adoarme ea, daca nu ma fura si pe mine somnul langa ea si ma trezeste tati dimineatza pt serviciu.

Dar, daca ma mut la noi in camera, trebuie sa "migrez" iar la ea in dormitor ca vine dupa mine, la 2-3-4 noaptea. Deea ma cauta noaptea prin pat, prin par mai ales, iar daca nu ma simte vine dupa mine banghead am inercat sa pun un maimutzoi mare, cu par, dar se prinde alcool
Kiki
Scris: Monday, April 16, 2007 11:41 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
cris22tyna wrote:
... am inercat sa pun un maimutzoi mare, cu par, dar se prinde alcool

hohot hohot hohot pai ea vrea maimutzica adevarata hohot hohot
Cris-DL
Scris: Monday, April 16, 2007 11:54 AM
Nivel

Kiki wrote:

hohot hohot hohot pai ea vrea maimutzica adevarata hohot hohot

Pai da, dar dimineatza maimutzica adevarata e chiauna de atatea plimbari nocturne intre paturi disputa
crista
Scris: Monday, April 16, 2007 11:55 AM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2007
Cris22tyna wrote:
...am inercat sa pun un maimutzoi mare, cu par, dar se prinde alcool

hohot hohot normal, daca ai fetita destepta....doar nu era sa dea mamica pe maimutoi, nu-i chiar asa rentabil hohot
Cris-DL
Scris: Monday, April 16, 2007 12:47 PM
Nivel

crista wrote:

hohot hohot normal, daca ai fetita destepta....doar nu era sa dea mamica pe maimutoi, nu-i chiar asa rentabil hohot

hohot hohot si rentabil pt ea !!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.