Copilul-liant al familiei?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Scris: Monday, January 15, 2007 12:04 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kiki wrote:

A mers o data la nu stiu cate mii de cazuri. Poate sa imbunatateasca o relatie dar pe termen scurt, probleme vor iesi oricum la suprafata. Si decat sa chinui copilul, mai bine lipsa!

Ai dreptate ca a mers o dala la nustiu cate mii de cazuri. Din fericire pentru unchiul meu dupa al doilea copil(ce in cauza) casnicia le merge bine. Poate ca acest copil le-a dat si posibilitatea de a-si rezolva problemele. Verisoara mea(ca o fata este) are acum 12-13 ani, deci sigur la ei n-a fost doar o solutie de moment.
Andi&Mariuca
Scris: Monday, January 15, 2007 8:29 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
eu nu sunt de parere ca un copil poate uni un cuplu... si nici nu cred ca o femeie ar trebui sa se sacrifice (stiu multe cazuri, din pacate chiar si cu ei mei!) pentru copii si de dragul lor!
cum bine ziceau Nicoleta si Stele, daca cuplul nu este solid, unit si daca cei doi nu se cunosc bine (nu neaparat de mult timp... va spun din proprie experienta ca am stat langa cineva mai bine de 5 ani si nu am ajuns sa il cunosc bine nici pana in ultimul moment) nu prea raman sanse sa faci fata la venireape lume a unui copil care este de cele mai multe ori socanta pentru cuplu... si il zguduie bine de tot cu colici, nopti nedormite si toate cele pe care le cunoasteti f bine.

din proprie experienta va spun ca e foare greu sa iti mentii pe linia de plutire casnicia... eu am trecut si mai trec si acum prin momente foarte grele cu sotul meu din cauza stresului, a noptilor nedormite iar relatia noastra a avut de suferit de pe urma asta... sigur ca bebe ne-a unit si ne-am maturizat impreuna intr-un mod pe care nu l-am banuit insa este foarte important sa ai partenerul de viata alaturi, si la bine si la rau!

eu sunt adepta lui "mai bine separati decat sa aiba copilul de suferit de pe urma neintelegerilor dintre parinti".
sper sa nu ajung vreodata la vorbele de mai sus! facem amandoi eforturi sa nu lasam un gol intre noi desi in cazul nostru pot spune sincer ca aparitia copilului si a "problemelor" pe care le implica cresterea unui copil, au dus la o racire a relatiilor in timp. totusi, traiesc cu speranta ca odata ce el va mai creste, acest lucruri se vor remedia...angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.