Contraindicatii in sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alinadumitrescu
Scris: Monday, November 12, 2012 7:55 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/12/2012
Fetelor help me!!! Sunt o graviduta la inceput am 8 saptamani,am fost azi la doctor si totul e ok doar ca am facut o trasnaie azi..inainte sa raman insarcinata imi placea sa parfumez camera cu ulei esential de ylang ylang..asa am facut si in seara asta si abia dupa mi-am amintit ca nu e indicat sa se foloseasca in sarcina...cat de grav poate fi pt bebe??
Multumesc anticipat
stonjohn4
Scris: Thursday, December 13, 2012 5:19 AM
Nivel

Inregistrat: 12/13/2012
Subiectul este foarte general, sunt diverse tipuri de lucruri contraindicate in sarcina: alimente, activitati, pozitii si multe altele. Multe obisnuinte de asemenea trebuiesc modificate, rarite, facute mai des si asa mai departe. Am sa vorbesc despre contraindicatiile care m-au afectat pe mine personal in timpul sarcinii.
magduta
Scris: Sunday, December 16, 2012 7:17 PM
Nivel

Inregistrat: 10/6/2012
eu am fost foarte fericita cand doamna doctor Lorena Turculet, care mi-a urmarit sarcina, si cu care m-am inteles foarte bine, mi-a dat voie sa beau o cafea pe zi! asa ca m-am bucurat in continuare de cafeaua mea de dimineata! :-) am renuntat insa la alcool, am mancat foarte putine mezeluri si branza cu mucegai( desi stiam ca nu e voie deloc)si am facut baie cu apa calduta( desi imi place fierbinte)..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.